Alcohol
Alcohol – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,455
Baron Hildprandt Slivovitz 0,7l 42,5%
695,-
993 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Spirit - slivovice, country of origin Czech Republic, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 993 Kč/1 l
Free delivery
Alzaboxes and stores
Alzaboxes and stores
Hennessy Paradis Prestige 0,7l 40% GB
28,499,-
40,713 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Cognac - Prestige, volume 0,7 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 40,713 Kč/1 l
Jameson 0,7l 40% + 2x glass GB
599,-
856 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Whiskey - Blended, country of origin Ireland, yellow-green, volume 0,7 l Product intended for persons over 18 years of age. Conversion - 856 Kč/1 l
Jack Daniel's Gentleman Jack 0,7l 40%
869,-
1,241 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whiskey - country of origin USA, county Tennessee, volume 0,7 l Product intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,241 Kč/1 l
Brugal 1888 Gran Reserva 0,7l 40%
1,199,-
1,713 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Dominican rum, tropical ripening, destilace Column still, dark amber colour, raisin aroma, citrus, coffee and peach, volume 0,7 l, maturation period 12 years The...
Courvoisier VS 0,7l 40%
929,-
1,327 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Cognac - VS, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,327 Kč/1 l
Elisa Original mead 0,5 l 11%
219,-
438 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur - Honey,, country of origin Czech Republic, Moravia region, volume 0,5 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 438 Kč/1 l
Talisker 10Y 0,7l 45,8%
1,389,-
1,984 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whisky - Single Malt, country of origin Scotland, Iceland, amber-gold colour, maturation period 10 years, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of...
Jack Daniel's Gentleman Jack 1l 40%
1,129,-
1,129 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whiskey - country of origin USA, county Tennessee, volume 1 l Product intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,129 Kč/1 l
Bozkov Vodka 1l 37,5 %
389,-
389 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Vodka - country of origin Czech Republic, volume 1 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 389 Kč/1 l
Bacardi Carta Blanca 1l 37,5 %
559,-
559 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Rum - tropical ripening, distill Coffey still, clear colour, vanilla aroma, sugar cane and almonds, country of origin Puerto Rico, Volume 1 l, maturation period 2 years The...
Becherovka Cordial 0,5l 35%
299,-
598 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur set, země původu Czech Republic - 598 Kč/1 l
Jameson Black Barrel 0,7l 40%
779,-
1,113 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whiskey - country of origin Ireland, volume 0,7 l The product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 1,113 Kč/1 l
Becherovka 0,7l 38%
339,-
484 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liquor, země původu Czech Republic - 484 Kč/1 l
Elisa Taste of Nature - a sweet gift for women and men
Discounted -9 %
499,-
549,-
1,248 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Gift Set - original mead with cherry, almond and blueberry flavours in honey in a gift box
Heffron Tasting Set 3×0,2l 38,67% GB
429,-
2,145 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Rum - Czech rum, dark colour, volume 0,2 l This product is intended for persons over 18 years of age. Conversion - 2,145 Kč/1 l
El Clásico Honey 0,5l 30%
209,-
418 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Spirits - country of origin Caribbean, volume 0,5 l. Products intended for persons over 18 years of age. P. - 418 Kč/1 l
Becherovka Unfiltered 0,5l 38%
299,-
598 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liquor, země původu Czech Republic - 598 Kč/1 l
Moët & Chandon ICE Impérial 0,75l 12%
1,689,-
2,252 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Champagne - Cuvée, demi sec, sparkling wine and champagne, Moet & Chandon, area Champagne-Ardenne, France, Non-vintage - 2,252 Kč/1 l
Jack Daniel's No.7 1l 40%
889,-
889 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Whiskey - country of origin USA, county Tennessee, honey colour, volume 1 l Product intended for persons over 18 years of age. Conversion - 889 Kč/1 l
Tatratea Hibicus & Red Tea 0,7l 37%
549,-
784 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Liqueur herbal liquor, země původu Slovakia - 784 Kč/1 l
Martell VSOP 0,7l 40%
1,229,-
1,756 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Cognac - VSOP, county Borderies, volume 0,7 l For persons over 18 years of age. Conversion - 1,756 Kč/1 l
In the category Alcohol on Alza.cz, we currently have a total of 1455 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue