AlzaPlus+ Deals - Antioxidants
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 55
PROM-IN Health Balance 2.0 120 capsules
499,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - CordycepsPrime 125 mg, hesperidin 125 mg, silymarin 80 mg, ALA 75 mg, C3 Reduct 70 mg, AstraGin 6 mg, BioPerine 0.5 mg per capsule, 2 capsules per day, 120...
LERAM Neuritogen 90 tablets
619,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement Curcumin, resveratrol, Mangifera indica extract, vitamins B2 and B6 in a highly absorbable form, 1 - 2 tablets per day, 90 tablets per pack.
Kneipp Melatonin oral spray 30 ml
249,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Melatonin - melatonin 0.4 mg, lemon balm leaf extract 3.2 mg, 1 injection 0,008 VJ, without alcohol, 30 ml
Ocuvite Lutein forte 60 tablets
579,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Lutein - combination of lutein (6 mg), vitamin C (60 mg), vitamin E (8.8 mg), zeaxanthin (0.5 mg), zinc (5 mg) and selenium (20 μg) in 1 tablet, 60 + 20 tablets
Galmed Phospholipids + Silymarin complex 60 capsules
289,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Milk Thistle - silymarin is a mixture of natural substances derived from milk thistle with antioxidant effects, supporting liver function, digestion and detoxification
Movit Energy Omega Krill Oil 500 mg with Astaxanthin, 90 capsules
New arrival
699,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Omega 3 - krill oil (500 mg), of which omega-3 fatty acids (120 mg), phospholipids (210 mg) and astaxanthin (100 μg) per capsule, from Antarctic krill, omega-3 in phospholipid...
Hrotlife Dragon's Blood 30 ml
399,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Antioxidant - ideal for minor injuries, cuts and skin care, high in antioxidants
LERAM Neuritogen 30 tablets
279,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - combination of curcumin, resveratrol, Mangifera indica extract, vitamins B2 and B6 in each tablet, 30 tablets
VENIRA detox + liver function support 60 capsules
469,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - combination of milk thistle (200 mg), chlorella (100 mg) and spirulina (100 mg) in 1 capsule, for men and women, 60 capsules
Citrogrep 25ml Drops
New arrival
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - bioflavonoids, vegan, 25ml
Reig Jofre Articolageno Nativo Plus 30 tablets
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Joint Nutrition - combination of turmeric (200 mg), hyaluronic acid (48 mg) and collagen (40 mg) in 1 tablet, gluten and lactose free, 30 tablets
Galmed Chaga 500 mg 90 capsules
519,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chaga - Chaga mushroom extract 500 mg in 1 capsule, 90 capsules
GS Lipo Essencia with Silymarin 60 + 20 XXL capsules
New arrival
489,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dietary Supplement - a liposomal complex containing silymarin (130 mg) and essential phospholipids (110 mg) in 1 capsule; up to 10 times greater bioavailability thanks to liposomal...
Galmed Shiitake 500 mg 90 capsules
589,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Shiitake - 500 mg of Shiitake mushroom extract in 1 capsule, 90 capsules
Hrotlife Chaga capsules 60 capsules
New arrival
999,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Chaga - double extract, additive-free, high in antioxidants
Bery Jones Walnuts 1kg
Great price
299,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural walnut, 1000 g - 299 Kč/1 kg
GS Extra Strong Multivitamin, 120 + 20 tablets
589,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multivitamin - with the unique Strong Complex formula to replenish important vitamins and minerals throughout the year, contains an extra dose of vitamin C (150% RH), lutein,...
Bery Jones Pecans 1kg
Great price
599,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pecan nut, 1000 g - 599 Kč/1 kg
Bery Jones Pecans 500g
Great price
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pecan nut, 500 g - 698 Kč/1 kg
GS Extra Strong Multivitamin 50+, 120 + 20 tablets
619,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Multivitamin - for an active life after fifty, a comprehensive and 100% balanced composition of vitamins, minerals and other active ingredients specially adapted for people over...
Bery Jones Pecans 250g
Great price
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural pecan nut, 250 g - 796 Kč/1 kg
Bery Jones Walnuts 500g
Great price
219,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural walnut, 500 g - 438 Kč/1 kg
Bery Jones Walnuts 500g
Great price
199,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural walnut, 500 g - 398 Kč/1 kg
Bery Jones Walnuts 250g
Great price
99,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nuts - natural walnut, 250 g - 396 Kč/1 kg