Best sellers, best additives
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked additives from the most sold to the least sold. You have 298 products to choose from. Customers have the most interest in VIF Super Petrol Additive 500 ml, which you can buy for 229 Kč incl. VAT. If you’re intrested in additives in terms of the highest reviews, then look at the additives reviews and tests category.
All from 298
LIQUI MOLY Quick Cleaner 500ml
Great price
109,-
218 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Brake Cleaner - volume 0,5 l
K2 DPF 50 ml - fuel additive, regenerates and protects filters
116,-
2,320 Kč/l
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance fuels for vehicles with DPF, bottle content suitable for 40-60l diesel fuel
LIQUI MOLY Additive for AdBlue® K, 250 ml
499,-
1,996 Kč/l
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for AdBlue - for cars and trucks, dissolves deposits, volume 250 ml for 100 l
LIQUI MOLY Air Scale Cleaner 200ml
319,-
1,595 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - winter and summer, air scale cleaner, dissolves deposits, volume 200 ml
METABOND CL engine cleaner (rinse) 250ml
419,-
1,676 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - To clean and decarbonise internal parts of internal combustion engines, transmissions and differentials
STP Gasoline injection cleaner - 200 ml
189,-
945 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - restores engine power, cleans injectors and intake valves
Metabond Diesel DETOX,250ml
799,-
3,196 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
JLM Diesel Extreme Clean effective decarbonisation, 1 l
1,099,-
1,099 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
DPF Cleaner - volume 1 l, increases power, dissolves deposits, for diesel engines, for summer and winter season
LIQUI MOLY Stop oil loss 300ml
449,-
1,497 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - reduces oil consumption, regenerates gaskets, reduces engine noise
Millers Oils Petrol Power ECOMAX 500 ml
589,-
1,178 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Additive Substance for petrol - volume 500 ml
Den Braven Carburettor Cleaner 400ml TECTANE
149,-
373 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaner For perfect cleaning of individual carburettor parts, but also as a whole. Can be used for cleaning throttle valves and valves when running on empty.
NANOTECH-EUROPE Engine Oil Additive - Tungsten Nano Coating 180 ml
901,-
5,006 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for oil - winter and summer, for passenger cars, reduces friction, volume 180 ml for 6 l
Liqui Moly Ceratec 300 ml
892,-
2,973 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - to reduce friction and wear of engines, prevents contact of metal contact surfaces, increases engine life and performance, chemically stable, to about 5 litres...
K2 DOCTOR CAR SPEC - oil additive, 443ml
from
123,-
336 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance New generation product consisting of a special synthetic friction reducer ZDPP (ZineDithioPhosPhate). Seals motor, reduces excess oil combustion and thus reduces...
Liqui Moly Injection Cleaner, 300 ml
469,-
1,563 Kč/l
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for cleaning gasoline injection systems, cleans valve deposits and distributions to reduce emissions and consumption
COYOTE Radiator sealant liquid 250ml
Amazing Deal
139,-
Save 40,-
556 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive - for sealing small leaks in radiator, cooling and heating systems, prevents coolant leaks, does not plug grommets and valves, volume 250 ml
RAVENOL Diesel Clean Extreme, 300 ml
208,-
693 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance to diesel - winter and summer, for cars and trucks, carburettor and throttle body cleaner, injection cleaner and fuel system cleaner, dissolves deposits, 300 ml...
Millers Oils Diesel Power ECOMAX 500 ml
750,-
1,500 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance for diesel - volume 500 ml
SONAX Anti-freeze spray - tallow, 1 pc
146,-
8,111 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaner - prevents the rubber seals from sticking to doors, for cabriolet roofs, windows and the luggage compartment lid
Liqui Moly Diesel Particulate Filter (DPF) Protection, 250 ml
289,-
1,156 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - to extend filter life, prevents soot deposits, suitable for all diesel engines
Metabond Petrol DETOX, 250ml
769,-
3,076 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
Autoprofi SCR cleaner and Adblue crystallization protection
399,-
1,596 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - improves the dispersion of the injected fluid, supports the proper functioning of the SCR catalyst, reduces the crystallization of urea, protects the...
Liqui Moly Radiator Sealant, 250 ml
269,-
1,076 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance - for sealing water cooling systems, reliably seals hairline cracks and minor leaks, can also be used as a preventive measure to insure the cooling system is...
BG 112 DOC Diesel oil Conditioner, 325 ml
379,-
1,166 Kč/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Additive Substance
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Aditíva
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Adalékanyagok