Cheap dry Wines
On this page you will find dry Wines at the lowest prices, more so all dry Wines ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Vinařství Hulata Merlot - dry, 0,75 l, 13 % vol. marked at 110 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 448
Lenz Moser Cuvée red Siegendorf monastery cellar, 0,75 l, 13,5 % vol.
419,-
559 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, Cuvée, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 559 Kč/1 l
Lenz Moser Cabernet Savignon Siegendorf, 0,75 l, 13,5 % vol.
419,-
559 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, Cabernet Sauvignon, Burgenland region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
XAVIER VIGNON Cairanne 2016 0,75l
420,-
560 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Cinsault, dry, red, Xavier Vignon, area Jižní Rhona, France, 2016 - 560 Kč/1 l
WEINGUT FUSSER Deidesheimer Spätburgunder 0,75l
420,-
560 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - Pinot Noir, dry, red, Weingut Martin & Georg Fusser, area Falcko, Germany, 2017 - 560 Kč/1 l
Menicucci Tenute Sirinada - Cannonau di Sardegna DOC 0,75 l, 14 % vol.
426,-
568 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 568 Kč/1 l
Cantina Lenotti Decus, Lugana DOC 0,75 l, 12,5 % vol.
428,-
571 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Turbiana, Cantine Lenotti winery, Italy, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Melini Vigneti Granaio, Chianti Classico DOCG 0,75 l, 14,5 % vol.
429,-
572 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sanviovese, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
50° Vendemmia DOC Salice Salentino 0,75 l 14,5 % vol.
429,-
572 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malvasia, Malvasia and Negroamaro, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Corterosso Supremo Primitivo di Manduria DOC Riserva 0,75 l 15 % vol.
429,-
572 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 572 Kč/1 l
Dolia Cannonau di Sardegna DOC 1,5 l 13,5 % vol.
435,-
290 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sardinia area, Italy, volume 1,5 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 290 Kč/1 l
Beni Batasiolo Vigneto Morino Chardonnay Langhe DOC 0,75 l, 13 % vol.
435,-
580 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Lenz Moser Chardonnay of the Knights of Malta, 0,75 l, 13 % vol.
435,-
580 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, Chardonnay, the Weinviertel region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Melini Vino Nobile di Montepulciano DOCG 0,75 l, 14 % vol.
439,-
585 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Sanviovese, Italy, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Tenuta Sant'Antonio Scaia Paradiso IGT 0,75 l, 14,5 % vol.
439,-
585 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse and Rondinella, Italy, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Cantina Valdadige Pinot Grigio Spumante Brut 0,75 l, 12,5 % vol.
439,-
585 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Grigio, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
TASCA D ALMERITA Catarratto "Antisa" DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, white, Tasca d'Almerita, area Siílie, Italy, 2019 - 599 Kč/1 l
LA TUNELLA Refosco dal Peduncolo Rosso Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Refosco dal Peduncolo Rosso, dry, red, La Tunella, area Friuli, Italy, 2019 - 599 Kč/1 l
LA TUNELLA Pinot Grigio Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Pinot Grigio, dry, white, La Tunella, area Friuli, Italy, 2019 - 599 Kč/1 l
LA TUNELLA "Valmasia" Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Malvasia Istria, dry, white, La Tunella, area Friuli, Italy, 2018 - 599 Kč/1 l
Cantina Santa Maria La Palma Naramae Cannonau di Sardegna DOC Riserva 0,75 l, 13,5 % vol.
450,-
600 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 600 Kč/1 l
Cantina Lenotti Prosecco DOC Brut Spumante 0,75 l, 11 % vol.
450,-
600 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 600 Kč/1 l
Martue Especial D. O. Pago De La Guardia 2018 red dry 0,75 l 14,5 %
450,-
600 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot and Syrah, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....