Whole Beans
Whole Beans – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 662
Velatto Espresso Intenso 1kg
New arrival
399,-
399 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Czech Republic, roast: medium - 399 Kč/1 kg
Golden Grain Colombia, 1000 g
from
819,-
929 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Colombia, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 929 Kč/1 kg
KÁVOHOLIK, coffee Štefánik - Brazil YB, 100% Arabica, 250g, beans
259,-
1,036 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Slovakia, roast: medium - 1,036 Kč/1 kg
Lucaffé Crema Caffe 500 g
279,-
558 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Guatemala and India, roasted in: Italy, roast: dark - 558 Kč/1 kg
KÁVOHOLIK, espresso coffee Janosik, A/R, 90/10, 1 kg, beans
799,-
799 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Slovakia, roast: medium - 799 Kč/1 kg
L'OR KARTON 4x Crema Absolut CLASSIQUE 500g coffee beans
1,499,-
2,998 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: France, - 2,998 Kč/1 kg
Grumpy Mule BIO SCA 83, decaf, Arabica, 200g
319,-
1,595 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica and caffeine‑free, origin: Honduras and Peru, roast: light - 1,595 Kč/1 kg
MÖVENPICK of SWITZERLAND CAFFE CREMA GUSTO ITALIANO 1000g beans
539,-
500 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Germany, roast: dark - 500 Kč/1 kg
Golden Grain Emilia, 200g
from
209,-
1,195 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Mixture of different origins, roast: medium - from 1,195 Kč/1 kg
Julius Meinl King Hadhramaut UTZ 250g, coffee beans
from
239,-
1,116 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Austria, - from 1,116 Kč/1 kg
Golden Grain Marie, 1000 g
from
709,-
819 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 819 Kč/1 kg
Kimbo Retail Caffé Crema Classico 1000g beans
649,-
649 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roasted in: Italy, roast: medium - 649 Kč/1 kg
Golden Grain Colombia, 500 g
from
459,-
1,038 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Colombia, roasted in: Slovakia, roast: medium - from 1,038 Kč/1 kg
Ra Hygge BIO coffee beans Peru Arabica REISHI 227g
Great price
339,-
1,493 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Peru, roasted in: Sweden, roast: medium - 1,493 Kč/1 kg
KÁVOHOLIK, espresso coffee Janosik, A/R, 90/10, 250g, beans
249,-
996 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Slovakia, roast: medium - 996 Kč/1 kg
KÁVOHOLIK, coffee Štefánik - Colombia, 100% Arabica, 1 kg, beans
929,-
929 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Colombia, roasted in: Slovakia, roast: medium - 929 Kč/1 kg
Golden Grain Otello, 1000g
from
629,-
719 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roast: medium - from 719 Kč/1 kg
JACOBS Velvet Crema, 1000g
499,-
499 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, roast: medium - 499 Kč/1 kg
Bialetti Esperto Grani Pregiato, beans, 500 g
399,-
798 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Brazil, Ethiopia and Uganda, roasted in: Italy, roast: medium - 798 Kč/1 kg
Golden Grain Ethiopia, 500 g
from
479,-
1,098 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, 100 % arabica, origin: Ethiopia, roasted in: Slovakia, roast: light - from 1,098 Kč/1 kg
KÁVOHOLIK, espresso coffee Stúr, A/R, 80/20, 1kg, beans
859,-
859 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roasted in: Slovakia, roast: medium - 859 Kč/1 kg
Golden Grain Romeo, 200g
from
195,-
1,095 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Mixture of different origins, roast: medium - from 1,095 Kč/1 kg
Bialetti Esperto Grani INTENSO, beans, 500 g
399,-
798 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: Brazil, Ethiopia and Uganda, roasted in: Italy, roast: dark - 798 Kč/1 kg
Lavazza TIERRA BRASILE BLEND 1000 g
739,-
739 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coffee - beans, coffee blend mix, origin: South America, roasted in: Italy, roast: medium - 739 Kč/1 kg
In the category Whole Beans on Alza.cz, we currently have a total of 616 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Zrnková káva
Für den Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte
Bohnenkaffee
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szemes kávé