Czech & Slovak Wines
Czech & Slovak Wines – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 177
PECHOR Chardonnay 2017 0,75 l 12 % vol. selection of grapes botrytis harvest
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 319 Kč/1 l
ARTE VINI Pálava, 0,75 l, 12,5 % vol.
357,-
476 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pálava, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 476 Kč/1 l
Vinařství Hulata Savilon 2023 - VZH, dry, 0,75 l, 15 % vol.
180,-
240 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Savilon, Selection of grapes, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products...
PIERO DI GARDI Red Tramin late harvest 0,75l
2,983,-
3,977 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - Savagnin Rose, semi-sweet, white, Piero di Gardi, area Morava, Czech Republic, - 3,977 Kč/1 l
B\V vinařství, Pinot Gris, 2021, 0,75 l, 13,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, semi-dry, Pinot Gris, Czech Republic, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
ZD Němčičky Bag in Box Tramín red, 3 l, 12,5 % vol.
379,-
126 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 126 Kč/1 l
SONBERK Muscat Moravian late harvest 2021, 0,75 l
199,-
265 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Moravian muscat, dry, white, Sonberk, area Morava, Czech Republic, 2021 - 265 Kč/1 l
B\V vinařství, Riesling, 2020, 0,75 l, 12,5 % vol.
240,-
320 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Riesling, Czech Republic, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
B\V Winery, Moravian Rhapsody, 6 × 0,75 l
1,135,-
252 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 252 Kč/1 l
ZNOVÍN de Lux Demi Sec 0,75l 12%
303,-
404 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Cuvée, demi sec, sparkling wine, Znovín, area Morava, Czech Republic, - 404 Kč/1 l
ZD Němčičky Bag in Box Frankovka, 3 l, 12,5 % vol.
379,-
126 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 126 Kč/1 l
Vinařství Hulata Pinot Gris 2024 - VZH, dry, 0, 75 l., 13 % vol.
180,-
240 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Gris, Selection of grapes, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products...
Vinařství Hulata Merlot - dry, 0,75 l, 13 % vol.
110,-
147 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
B\V vinařství, Frankovka, 2018, 0,75 l, 13,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Frankincense, Czech Republic, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
FAMILY WINERY ŠPALEK Pinot Gris late harvest BIO 2020, 0,75 l
339,-
452 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Pinot gris, white, Špalek, area Morava, Czech Republic, 2020 - 452 Kč/1 l
Vinařství Hulata Modrý Portugal - semi-sweet, 0,75 l, 12 % vol.
110,-
147 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, semi-sweet, Blue Portugal, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for...
Vinařství Hulata Hibernal 2023 -JAK, semi-dry, 0,75 l, 13 % vol.
160,-
213 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, semi-dry, Hibernal, Quality, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for...
B\V vinařství, Veltlínské zelené, 2022, 0,75 l, 13 % vol.
205,-
273 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Veltliner green, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
PECHOR Ryzling Rýnský 2017 0,75 l 11,6% vol. selection of grapes botrytis harvest
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 319 Kč/1 l
Winery Hulata Zweigeltrebe - MZV, dry, 0,75 l, 12 % vol.
169,-
225 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Zweigeltrebe, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for...
B\V vinařtsví, Rulandské modré, 2018, 0,75 l, 14 % vol.
250,-
333 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Pinot Noir, Czech Republic, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
LAHOFER Dornfelder red sweet, 0,75 l, 12 % vol.
266,-
355 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Dornfelder, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
In the category Czech & Slovak Wines on Alza.cz, we currently have a total of 177 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue