Czech & Slovak Wines
Czech & Slovak Wines – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 177
B\V winery, Sekt 2023, 0,75 l, 13,5 % vol.
235,-
313 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - brutal nature, Riesling, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, alcohol content 13.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
ZD Němčičky Rýzklink rýnský 2022,0,75 l, 12.5 % vol.
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Riesling, Moravia region, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Vinařství Hulata Hibernal 2023 - VZB, sweet, 0,5 l, 12 % vol.
200,-
400 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, sweet, Hibernal, Selection of berries, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,5 l, an alcohol content of 12 % vol. Products...
Vinařství Hulata Tramín 2023 - VZB, sweet, 0,5 l, 12 % vol.
200,-
400 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, sweet, Tramin, Selection of berries, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,5 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended...
LAHOFER Pálava - Volné pole 2023 v. h., 0,75 l, 12 % vol.
284,-
379 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-dry, Pálava, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
B\V winery, Heritage or fucking traditional varieties
1,100,-
244 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 244 Kč/1 l
B\V vinařství, Rulandské bílé, 2022, 0,75 l, 13,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Blanc, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
LAHOFER LAHOFERka 24 m. w. h., 0,75 l, 11 % vol.
169,-
225 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-sweet, St. Lawrence, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Vinné Sklepy Kutná Hora Ryzlink Rýnský 2021 Biodynamic wine box 6 × 0,75 l 11,5 % vol.
2,539,-
564 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Riesling, Earth, winery Vinné sklepy Kutná Hora, Czech Republic, Year 2021, Bio, volume 4,5 l, an alcohol content of 11,5 % vol. Products intended for...
Filip Mlýnek Saphira 2024, Zbavce, late harvest 0,75 l, 13,5 % vol.
278,-
371 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Riesling, Late harvest, Moravia region, winery Filip Mlýnek, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products...
B\V vinařství, Ryzlink vlašský, 2020, 0,75 l, 12,5 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Riesling, Czech Republic, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Vinařství Hulata Rosé Svatovavřinecké 2023 - MZV, semi-sweet, 0,75 l, 12 % vol.
110,-
147 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - pink, semi-sweet, St. Lawrence, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for...
Vinařství Hulata Svatovavřinecké 2024 - MZV, dry, 0,75 l, 12 % vol.
150,-
200 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 200 Kč/1 l
Vinařství Hulata Veltlínské zelené 2024 - MZV, dry, 0,75 l , 12,5 % vol.
150,-
200 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Veltliner green, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for...
Vinařství HUlata Pálava 2024 - MZV, dry, 0,75 l, 13,5 % vol.
169,-
225 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pálava, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons...
Vinné Sklepy Kutná Hora Cabernet Blanc 2023 Biodynamic wine box 6 × 0,75 l 12,5 % vol.
2,329,-
518 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Cabernet Blanc, Earth, winery Vinné sklepy Kutná Hora, Czech Republic, Year 2023, Bio, volume 4,5 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended...
LAHOFER Müller Thurgau - U Hájku 2021 v. h., 0,75 l, 12 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Müller Thurgau, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Rotgipfler - Weinperky 2016 m. z. v., 0,375 l, 11 % vol.
121,-
323 Kč/l
In stock > 20 pcs at the supplier's
Wine - sweet, Moravia region, Czech Republic, volume 0,375 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
LAHOFER Pinot Noir - Lampelberg 2023 v. h. WAVE Sweet, 0,75 l, 13 % vol.
351,-
468 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-dry, Pinot Noir, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
PECHOR Sauvignon 2017 6 × 0,375 l 10 % vol., selection of onions, carton
1,197,-
532 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - 532 Kč/1 l
ZD Němčičky Tramín red 2025, late harvest, 0,75 l, 12,5 % vol.
219,-
292 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 292 Kč/1 l
ZD Němčičky Chardonnay 2025, late harvest, semi-dry, 0,75 l, 13 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - 265 Kč/1 l
In the category Czech & Slovak Wines on Alza.cz, we currently have a total of 177 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue