Dry Wines
Dry Wines – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 448
Chateau Siaurac 2013 Lalande de Pomerol 0,75 l, 13,5 % vol.
673,-
897 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Malbec, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2013, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Chateau Guiraud 2019, Sauternes 0,75 l, 13,5 % vol.
531,-
708 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, France, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau La Tour de By 2019 Medoc 0,75 l, 14 % vol.
782,-
1,043 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years...
Chateau La Tour de By 2017 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
745,-
993 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau La Tour de By 2018 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
776,-
1,035 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Pichon Longueville Comtesse de Lalande 2010 Pauillac 0,75 l, 14 % vol.
8,349,-
11,132 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Lynch-Bages 2010 Pauillac 0,75 l, 13,5 % vol.
7,699,-
10,265 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over...
Chateau du Glana 2010 Saint Julien 0,75 l, 14 % vol.
1,242,-
1,656 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Gazin 2010 Pomerol 0,75 l, 14,5 % vol.
5,393,-
7,191 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over...
Chateau Pedesclaux 2009 Pauillac 0,75 l, 13,8 % vol.
1,949,-
2,599 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Year 2009, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,8 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Vrai Canon Bouche 2012 Canon Fronsac 0,75 l, 13,5 % vol.
782,-
1,043 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2012, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Pedesclaux 2011 Pauillac 0,75 l, 12,9 % vol.
1,598,-
2,131 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,9 % vol. Products intended for persons over...
Chateau La Tour de By 2011 Medoc 0,75 l, 13,5 % vol.
688,-
917 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Pichon Longueville Comtesse de Lalande 2011 Pauillac 0,75 l, 13 % vol.
5,520,-
7,360 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau du Glana 2011 Saint Julien 0,75 l, 13 % vol.
1,127,-
1,503 Kč/l
In stock 3 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2011, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Lynch-Bages 2006 Pauillac 0,75 l, 13 % vol.
5,279,-
7,039 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, year 2006, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Les Ormes de Pez 2006 Saint Estephe 0,75 l, 13 % vol.
1,598,-
2,131 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, year 2006, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Leoville Barton 2006 Saint Julien 0,75 l, 12,5 % vol.
4,129,-
5,505 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, year 2006, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Gazin 2007 Pomerol 0,75 l, 13,5 % vol.
3,433,-
4,577 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2007, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over...
Chateau Beychevelle 2006 Saint Julien 0,75 l, 13 % vol.
4,594,-
6,125 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, year 2006, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau Gazin 2009 Pomerol 0,75 l, 14,5 % vol.
5,163,-
6,884 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, Year 2009, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18...
Chateau La Dominique 2008 Saint Emilion 0,75 l, 13,8 % vol.
2,013,-
2,684 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Cabernet Franc, France, year 2008, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,8 % vol. Products intended for persons over 18...
In the category Dry Wines on Alza.cz, we currently have a total of 448 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue