Best sellers, best special Formulas
We also think that you deserve the best. That’s why on this page, we ranked special Formulas from the most sold to the least sold. You have 29 products to choose from. Customers have the most interest in HiPP Anti-Reflux 4×600 g, which you can buy for 1,699 Kč incl. VAT. If you’re intrested in special Formulas in terms of the highest reviews, then look at the special Formulas reviews and tests category.
All from 29
HiPP Anti-Reflux 4×600 g
1,699,-
708 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, anti-reflux / Good for posseting - 425 Kč/pcs - from 708 Kč/1 kg
HiPP Comfort special baby food 4×600 g
1,699,-
708 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, reduced lactose content and anti-colic - 425 Kč/pcs - from 708 Kč/1 kg
HiPP HA 2 Combiotic 4×600 g
1,649,-
687 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, gluten-free, hypoallergenic, contains probiotics and contains prebiotics - 412 Kč/pcs - from 687 Kč/1 kg
Nutrilon 1 AR First Formula 800g, 0+
569,-
711 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, anti-reflux / Good for posseting - 711 Kč/1 kg
Nutrilon Comfort & Colics special infant milk 800 g, 0+
669,-
836 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, contains prebiotics and anti-colic - 836 Kč/1 kg
HiPP HA 1 Combiotic - 4×600 g
1,649,-
687 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, hypoallergenic - 412 Kč/pcs - from 687 Kč/1 kg
BEBA Sensitive dairy food for digestive problems 800 g
670,-
838 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free, contains probiotics and palm oil free - 838 Kč/1 kg
BEBA Expert pro Lactose Free 400 g
315,-
788 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, added vitamins and minerals, contains probiotics, reduced lactose content and anti-reflux / Good for posseting - 788 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro AR for drooling, infant formula, 800 g
569,-
711 Kč/kg
On the way > 5 pcs
Expected 05/10/2026
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 711 Kč/1 kg
Nutrilon 2 AR Special Continuous Milk 6 × 800 g, 6+
3,599,-
750 Kč/kg
In stock 1 pcs
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, added vitamins and minerals and anti-reflux / Good for posseting - 600 Kč/pcs - from 750 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 1, infant formula from birth, 600 g
429,-
715 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, palm oil free - 715 Kč/1 kg
Hami 3 toddler milk for good night 600 g
219,-
365 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula toddler, suitable from 12 months, does not contain preservatives and artificial dyes, gluten-free, for night use and palm oil free - 365 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 2, with lactic acid bacteria L. reuteri and modified protein, 600 g
379,-
632 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, palm oil free - 632 Kč/1 kg
Nutrilon 1 Advanced Good Night infant milk 800 g
499,-
624 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, for night use and palm oil free - 624 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 3, with lactic acid bacteria L. reuteri and modified protein, 600 g
449,-
748 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula children's, suitable from 12 months, palm oil free - 748 Kč/1 kg
HiPP Combiotik HA 2, from 6 months, 600 g
459,-
765 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 7 months, gluten-free and hypoallergenic - 765 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro SENSITIVE, for constipation and indigestion, infant formula, 6×800 g
4,020,-
838 Kč/kg
In stock 1 pcs
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free and palm oil free - 670 Kč/pcs - from 838 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 3, with lactic acid bacteria L. reuteri and modified protein, 6×600 g
2,394,-
665 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula children's, suitable from 12 months, palm oil free - 399 Kč/pcs - from 665 Kč/1 kg
Nutrilon 2 ProExpert AR Follow-on Formula 800g, 6+
569,-
711 Kč/kg
Currently Unavailable
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, anti-reflux / Good for posseting - 711 Kč/1 kg
Babysmilk Antireflux food for special medical purposes for infants with colostrum (900g)
549,-
610 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, does not contain preservatives and artificial dyes, does not contain soy, with cow's milk, anti-reflux / Good for posseting, palm oil free...
BEBA EXPERTpro AR for drooling, infant formula, 6×800 g
3,414,-
711 Kč/kg
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, palm oil free - 569 Kč/pcs - from 711 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 1, infant formula from birth, 6×600 g
2,399,-
666 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, palm oil free - 400 Kč/pcs - from 666 Kč/1 kg
BEBA EXPERTpro HA 2, with lactic acid bacteria L. reuteri and modified protein, 6×600 g
2,394,-
665 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula follow‑on, suitable from 6 months, palm oil free - 399 Kč/pcs - from 665 Kč/1 kg
BEBA FM 85 breast milk enrichment preparation, 200 g
1,490,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Baby Formula first, suitable from birth, gluten-free
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne dojčenské mlieko