Cheap chinese Teas
On this page you will find chinese Teas at the lowest prices, more so all chinese Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Green flavoured tea Sencha Maharaja of Rajasthan - 50 g marked at 59 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 243
Green flavoured tea Mango - 50 g
94,-
1,880 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition of passion fruit - 1,880 Kč/1 kg
Green tea China Jasmin Mandarin - 50 g
95,-
1,900 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, composition jasmine - 1,900 Kč/1 kg
Market Grounds TE Gourmet Tea Bag Classic Green 20 pcs
99,-
2,357 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 4.93 Kč/pcs - from 2,357 Kč/1 kg
Grešík Valdemar Green tea with ginkgo 20 × 1,5 g n. s.
109,-
3,633 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - 3,633 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea China Yunnan Green 50 g
109,-
2,180 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Chinese,...
Vilgain Pu-Erh tea 50 g
109,-
2,180 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2,180 Kč/1 kg
Wild cherry 50 g loose tea
112,-
2,240 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, weight 50 g - 2,240 Kč/1 kg
Chun Mee -BIO 50 g loose tea
112,-
2,240 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, weight 50 g - 2,240 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea China Wujuan 50 g
118,-
2,360 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 2,360 Kč/1 kg
Vilgain Jasmine Green Tea Chun Hao 50 g
119,-
2,380 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2,380 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea China Sencha - 70 g
119,-
1,700 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, weight 70 g - 1,700 Kč/1 kg
ORIENTAL Black flavoured tea Sweet Orange - 80 g
119,-
1,488 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 80 g - 1,488 Kč/1 kg
Pangea Tea Puerh fannings, finely crushed loose black tea 200 g
120,-
600 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 600 Kč/1 kg
Grešík Valdemar Black tea with lime 20 × 2 g n. s.
125,-
3,125 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - 3,125 Kč/1 kg
SPECIAL Green tea Gunpowder Special - 200 g
129,-
645 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Chinese, weight 200 g - 645 Kč/1 kg
Tea Garden - China Gunpowder - green tea, 90 g
129,-
1,433 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 1,433 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea Chun Mee - 80 g
139,-
1,738 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - green, weight 80 g - 1,738 Kč/1 kg
ASSAYF Green tea Gunpowder Assayf - 200 g
145,-
725 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Chinese, weight 200 g - 725 Kč/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Classic Green BIO 25 servings
Discounted -25 %
149,-
199,-
3,921 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.96 Kč/pcs - from 3,921 Kč/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Green Angel BIO 25 servings
Discounted -25 %
149,-
199,-
3,921 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.96 Kč/pcs - from 3,921 Kč/1 kg
Ronnefeldt Teavelope Jasmine 25 servings
Discounted -25 %
149,-
199,-
3,921 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 5.96 Kč/pcs - from 3,921 Kč/1 kg
Black flavoured tea Blueberry Black - 200 g
158,-
790 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, composition blueberry and cornflower - 790 Kč/1 kg
SAHARA Green tea Gunpowder Sahara - 200 g
160,-
800 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Chinese, weight 200 g - 800 Kč/1 kg
Black flavoured tea Caramel Black - 200 g
166,-
830 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 200 g - 830 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Čínske čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kínai teák