Cheap loose Leaf Teas
On this page you will find loose Leaf Teas at the lowest prices, more so all loose Leaf Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is JUKL Fennel fruit 50 g marked at 56 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,679
ORIENTAL Nana Moroccan mint - 500 g
165,-
330 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 500 g - 330 Kč/1 kg
Yerba Mate Green Oriental - 400g
166,-
415 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 415 Kč/1 kg
Manna Georgian fruit tea Forest fruits - loose 70 g
166,-
2,371 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black and fruity, sprinkled, tea blend, Georgian, weight 70 g, composition raspberry and blackberry - 2,371 Kč/1 kg
ORIENTAL Maté Rancho Green
166,-
664 Kč/kg
In stock according to variant
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Brazilian -...
Black flavoured tea Caramel Black - 200 g
166,-
830 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 200 g - 830 Kč/1 kg
ORIENTAL Herbal tea Sea buckthorn fruit - whole (Hippophae) - 200 g
166,-
830 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 200 g - 830 Kč/1 kg
Yerba Maté Rosamonte Despalada - 500 g
169,-
338 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Argentine, weight 500...
Yerba Maté Rosamonte Selection Especial - 500 g
169,-
338 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Argentine, weight 500...
Yerba Mate Rei Verde Export Premium - 500 g
169,-
338 Kč/kg
In stock 4 pcs at the supplier's
Tea - mate, sprinkled, the raw material used is holly with a positive impact on detoxification, digestion and digestion and energy and memory, single-species, Brazilian, weight 500...
Caykur Black tea Rize BOP Turist, 500 g
169,-
338 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Turkish, weight 500 g - 338 Kč/1 kg
Abuamo Flavored Black Tea Focus
169,-
3,380 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 50 g, ginkgo biloba composition - 3,380 Kč/1 kg
BASILUR RISTON Season's Greetings House Tin 75g
New arrival
169,-
2,253 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.82 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
BASILUR RISTON Merry Christmas Maroon Tin 85g
New arrival
169,-
1,988 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 2.82 Kč/pcs - from 1,988 Kč/1 kg
BASILUR Sweet Orchard Peach & Elderflower paper 75g
169,-
2,061 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 28 Kč/pcs - from 2,061 Kč/1 kg
BASILUR Sweet Orchard Red Apple & Yuzu paper 75g
169,-
2,061 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 28 Kč/pcs - from 2,061 Kč/1 kg
BASILUR Sweet Orchard Orange & Orange Blossom paper 75g
169,-
2,061 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 28 Kč/pcs - from 2,061 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO Oolong Green loose tea 50g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - 28 Kč/pcs - from 1,690 Kč/1 kg
Hampstead Tea BIO Assam 100g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 150 g - 28 Kč/pcs - from 1,690 Kč/1 kg
BASILUR Serene Blooms Petal Harmony sheet 75 g
169,-
2,253 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition orange - 3.52 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
BASILUR Serene Blooms Floral Dreams sheet 75 g
169,-
2,253 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition jasmine and rose - 3.52 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
BASILUR Serene Blooms Sweet Treats sheet 75 g
169,-
2,253 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition strawberry and rose - 3.52 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
BASILUR Serene Blooms Secret Bloom sheet 75 g
169,-
2,253 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 75 g, composition lavender and calendula - 3.52 Kč/pcs - from 2,253 Kč/1 kg
BASILUR Fruit Strawberry & Raspberry paper 100 g
169,-
1,690 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - fruity, sprinkled, tea blend, Sri Lankan, weight 100 g, composition apple, Strawberry, papaya and cherry - 14.08 Kč/pcs - from 1,690 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas teák