Cheap single Origin Teas
On this page you will find single Origin Teas at the lowest prices, more so all single Origin Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is GOLDIM Babio Children's bio tea blackberry 20 pcs marked at 46 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 1,028
Oriental Japan Matcha 100 g
420,-
2,800 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - powdered Japanese green tea, weight 100 g - 2,800 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea Japan Shizuoka Sencha Shione 100 g
421,-
2,105 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,105 Kč/1 kg
Matcha Tea Bio Imperial 25 x 2 g
429,-
8,580 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha – premium matcha green tea in handy sachets, 25 sachets - 17.16 Kč/packet - from 8,580 Kč/1 kg
Tea Garden - Japan Gyokuro Asahi - green tea, 50 g
449,-
8,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single species, Japanese, weight 50 g - 8,980 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea Japan Sencha Hatsuzumi 100 g
455,-
2,275 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,275 Kč/1 kg
Kotsam Ginseng tea with honey 580 g
459,-
791 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - fruity, the raw material used is ginseng with a positive impact on immunity, single-species, Korean, weight 580 g, volume 580 ml - 791 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea Japan Sencha Kakegawa Haori 100 g
467,-
2,335 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,335 Kč/1 kg
Tanay Sohbet Earl Grey - 900 g, black flavoured tea
469,-
521 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 521 Kč/1 kg
Matcha Tea BIO Ceremony 30 g
499,-
16,633 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Matcha - high quality matcha, this extra high grade velvet tea powder is especially suitable for traditional Japanese tea ceremony. - 33 Kč/packet - from 16,633 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Ali Shan Mountain Oolong - 75 g
499,-
6,653 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 6,653 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Loose Tea Jasmine
525,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on immunity, detoxification and energy and memory, single-species, weight 250 g - 2,100 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Loose Tea Sencha
526,-
2,104 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, weight 250 g - 2,104 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Premium Oriental Beauty - 75 g
Discounted -14 %
539,-
634,-
7,187 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 7,187 Kč/1 kg
Malumo Ceremonial Matcha
New arrival
from
499,-
2,495 Kč/kg
In stock according to variant
Matcha - Ceremonial grade (1st harvest), origin Japan, Uji region, ingredients 100% green matcha tea, sugar-free, no sweeteners, flavourings or colourings, rich green colour,...
ORIENTAL White tea Formosa Red Jade (Hong Yu) White - 75 g
547,-
7,293 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 7,293 Kč/1 kg
Moya BIO Traditional Matcha Tea in a practical To Go! pack 24 × 1.5g
549,-
15,250 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - Japanese higher quality grade Moya Matcha TRADITIONAL, 24× 1.5g - 15,250 Kč/1 kg
Moya Traditional Japanese BIO Matcha with a Fine Flavour 50g
549,-
10,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Matcha - a higher quality grade of Moya Matcha TRADITIONAL, 50g - 10,980 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Li Shan Cui Luan - 50 g
558,-
11,160 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 50 g - 11,160 Kč/1 kg
Moya Premium Organic Japanese Matcha Tea 30g in a Tube
589,-
19,633 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha - premium grade organic matcha from the 1st harvest, 30g in a tube - 19,633 Kč/1 kg
Nyoko Japan Matcha Kagoshima Hoshi BIO 50 g - green tea
599,-
11,980 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Matcha - 100% Japanese ground green matcha, Bio, contains vitamins, minerals, trace elements, caffeine and theanine, weight 50 g - 11,980 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea China Pu Erh Shu Yunnan Ming Qiang 2018 brick - 250 g
610,-
2,033 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese,...
ORIENTAL Green tea Japan Sencha Uji Shizouka Magokoro 100 g
629,-
3,145 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - 3,145 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Jednodruhové čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Gyógynövény teák