Cheap special Teas
On this page you will find special Teas at the lowest prices, more so all special Teas ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is Apotheke Rooibos 20 × 1,5 g marked at 49 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 393
Serafin Good sleep herbal tea concentrate 250 ml
279,-
1,116 Kč/kg
In stock 5 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, baked, tea blend, Czech, weight 250 g, volume 250 ml, composition of hops, motherwort and valerian - 1,116 Kč/1 kg
ETS Paper Collection RED 48 Bags Bio
289,-
4,014 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.02 Kč/pcs - from 4,014 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green flavored tea Formosa Premium Jasmine Oolong - 75 g
Discounted -16 %
293,-
349,-
3,907 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on energy and memory, single-species, Taiwanese, weight 75 g - 3,907 Kč/1 kg
Tea Garden China Sunon Yellow Tea 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - yellow, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Tea Garden China Jasmine Oolong Tea 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Tea Garden Green Sani Powder Rooibos Premium 100 g
299,-
2,990 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose, single species, south African, weight 100 g - 2,990 Kč/1 kg
Tea Garden Yinzhen Tea - Yellow Tea 60 g
299,-
4,983 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 4,983 Kč/1 kg
Tea Garden Ginseng Oolong / Ginseng Oolong 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 5,980 Kč/1 kg
Tea Garden Vietnam Oolong Kim Tuyem Red 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green and oolong, loose, single varietal, Vietnamese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Yogi Power Tea Garden in a box
299,-
1,869 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 160 g, composition cloves and cinnamon - 1,869 Kč/1 kg
Tea Garden China White Tea Pine Needles 40 g
299,-
7,475 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 40 g - 7,475 Kč/1 kg
Tea Garden China White Monkey 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Tea Garden Pai Mu Tan Silvery Needle 40 g
299,-
7,475 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 40 g - 7,475 Kč/1 kg
Tea Garden China Silver Pearls 80 g
299,-
3,738 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 80 g - 3,738 Kč/1 kg
Megafyt Mysterious Tea Collection 9 × 8 bags - tin
299,-
2,231 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, Czech, weight 134 g, composition lemon, lemongrass, Chicory, pear, hibiscus, apple, Strawberry, cardamom, Lavender, Linden,...
English Tea Shop Paper Collection White Classic Tea, 48 bags
299,-
3,051 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea organic, British brand, 48 sachets, 6 flavours - 6.23 Kč/pcs - from 3,051 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Gui Fei Oolong - 75 g
302,-
4,027 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 4,027 Kč/1 kg
ORIENTAL Semi-green tea Formosa Gao Shan Oolong - 75 g
307,-
4,093 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - oolong, loose, single varietal, Taiwanese, weight 75 g - 4,093 Kč/1 kg
English Tea Shop Green Advent Calendar Puzzle, 48g, 25pcs, Organic, ETS25
309,-
6,180 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, blended teas - 12.36 Kč/pcs - from 6,180 Kč/1 kg
English Tea Shop 25 pcs Pyramid, Advent Calendar White, Puzzles, Organic
309,-
6,438 Kč/kg
Currently Unavailable
Advent Calendar - organic, British brand, gift set, 13 flavours, tea mix - 12.36 Kč/packet - from 6,438 Kč/1 kg
English Tea Shop Seasonal Wellness Favourites 40 sachets Organic
319,-
4,984 Kč/kg
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Green, fruity and rooibos, bags, tea set, Sri Lankan, weight 64 g - 7.98 Kč/pcs - from 4,984 Kč/1 kg
English Tea Shop Vintage Favoriti 40 sachets Bio
319,-
4,557 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - Black, Herbal, fruity and rooibos, bags, tea set, weight 70 g, composition lemon, lemongrass, Fennel, cloves, hibiscus, apple, cocoa, cardamom, turmeric, cinnamon, Arrow,...
Kyosun Bio rooibos 30 x 2 g
319,-
5,317 Kč/kg
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tea - other - 10.63 Kč/pcs - from 5,317 Kč/1 kg
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Špeciálne čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Teakülönlegességek