Chinese Teas
Chinese Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 243
Tea Garden - China Jasmin Chung Hao - jasmine tea, 70 g
199,-
2,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 2,843 Kč/1 kg
Black flavoured tea Irish Cream - 1 kg
650,-
650 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 1000 g - 650 Kč/1 kg
Pangea Tea black pressed Puerh tea 70g
90,-
1,286 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea black pressed, in the shape of a chocolate table, weight of contents 70g, 16 pieces = 16 servings - 1,286 Kč/1 kg
Tea Garden - China Gunpowder Special - Heavenly Temple ® - green tea, 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 90 g - 2,100 Kč/1 kg
Semi-green flavoured tea Orange Flower Oolong - 200 g
186,-
930 Kč/kg
In stock 3 pcs at the supplier's
Tea - oolong, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, composition orange - 930 Kč/1 kg
Pangea Tea black loose tea Living dead 50g
75,-
1,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea black powdered, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 1,500 Kč/1 kg
Tea Garden China White Hair 70 g
199,-
2,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 70 g - 2,843 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Jasmine
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea This delicious Chung Hao green tea is enriched with freshly picked jasmine flowers. The delicate floral scent and elegant aroma of jasmine flowers give the tea a special touch...
Green flavoured tea Sencha Maharaja of Rajasthan - 200 g
178,-
890 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, composition lemongrass, liquorice and mint - 890 Kč/1 kg
Tea Garden China White Monkey 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - white, loose-leaf, tea blend, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Green flavoured tea Mango - 200 g
270,-
1,350 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, composition passionflower and sunflower - 1,350 Kč/1 kg
ORIENTAL Green tea Pu Erh China Yunnan Beng Cha 2021 cake - 100 g
232,-
1,547 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - Green, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese,...
Pangea Tea green loose tea Gunpowder 50g
75,-
1,500 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea green powdered, weight of contents 50g, in a three-layer bag with Al foil to preserve freshness - 1,500 Kč/1 kg
Tea Garden Ginseng Oolong / Ginseng Oolong 50 g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 5,980 Kč/1 kg
Alveus Premium White Ice Tea, with grapefruit, cranberries and citrus, 100 g
245,-
2,450 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Iced Tea - light taste of Pai Mu Tan white tea (33%), refreshing combination of grapefruit, lemon and cranberry, a touch of liquorice and orange peel, elegant blend suitable for...
Tea Garden China Golden Monkey Jin Hou - black tea, 50g
299,-
5,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Chinese, weight 50 g - 5,980 Kč/1 kg
Black flavoured tea Sweet Orange - 200 g
176,-
880 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, tea blend, Chinese, weight 200 g, composition orange - 880 Kč/1 kg
Tea Garden Jasmine Flower
89,-
2,967 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is jasmine with a positive impact on immunity, single-species, Chinese, weight 30 g - 2,967 Kč/1 kg
Abuamo Jasmine tea and ceramic mug set
925,-
18,500 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - white, sprinkled, tea set, Chinese, weight 600 g, composition jasmine - 18,500 Kč/1 kg
Tea Garden - Jiaogulan - Ginseng - herbal tea 40 g
199,-
4,975 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Chinese, weight 40 g - 4,975 Kč/1 kg
ORIENTAL China Keemun black tea, 200 g
246,-
1,230 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, energy and memory, single-species, Chinese, weight 200 g -...
Tea Garden - China Lung Ching - green tea, 70 g
199,-
2,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single varietal, Chinese, weight 70 g - 2,843 Kč/1 kg
In the category Chinese Teas on Alza.cz, we currently have a total of 243 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Čínske čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Kínai teák