AlzaPlus+ Deals - Dental Care
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 229
COLGATE Harry Potter Extra Soft Duo 2pcs
141,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - children's, ultra soft, nylon bristles, plastic, suction cup, 2 brushes in pack, you may know from Harry Potter, suitable from 6 years, black and yellow colour
Oral-B Advanced Enamel Strengthening Clean Mint 75 ml
99,-
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, herbal flavour
Oral-B Essential Floss Waxed Mint
79,-
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 1.58 Kč/1 m
Oral-B Satin Tape 50 m
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 3.58 Kč/1 m
COLGATE Max Fresh Fruit Fusion Watermelon 75 ml
Great price
78,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, with fluoride, fruit flavour, volume 75 ml - 1,040 Kč/1 l
COLGATE MaxWhite White+Crystals 125 ml
104,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 125000 ml - 0.83 Kč/1 l
COLGATE Advanced White Charcoal 2×75 ml
Great price
109,-
Save 10,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, cavity protection, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 55 Kč/ks - from 727 Kč/1 l
Oral-B Kids 0+
68,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - children's, extra soft, plastic, suitable from birth, blue and grey colour
BLEND-A-DENT Complete Denture Fixative 47 g, Fresh
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Adhesive provides a strong fixation throughout the day and creates a soft layer between the gums and the denture - 274 Kč/100 g
Oral-B Pro Kids Lion King 60 ml
79,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - children's, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour
Oral-B 3D White Advanced Luxe Perfection 75 ml Eucalyptus and Mint
Great price
89,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 1,187 Kč/1 l
COLGATE Advanced White Original 2×75 ml
132,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with activated charcoal, mentol flavour, volume 150 ml, 2 toothpastes in the pack - 66 Kč/ks - from 880 Kč/1 l
WELEDA Ratanhia toothpaste 75 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - fluoride-free, gum protection, cavity protection, mentol flavour, volume 75 ml - 2,120 Kč/1 l
WELEDA herbal dental gel 75 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Tooth Gel - 212 Kč/100 ml
COLGATE Advanced White Baking Soda & Volcanic Ash 3×75 ml
159,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 53 Kč/ks - from 707 Kč/1 l
COLGATE Purple Serum 40 ml + toothpaste Purple Reveal 75 ml
369,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - whitening paste with optical correction, instant optical lightening of teeth - 185 Kč/pcs
Oral-B Essential Floss 50 m
79,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Floss - for flossing areas between teeth - 1.58 Kč/1 m
COLGATE Advanced White Purple 3 × 75 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 53 Kč/ks - from 707 Kč/1 l
Blend-a-dent Plus Unbeatable Bite denture fixative cream 40 ml
135,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Adhesive - Long-lasting strong fixation, for complete and partial dentures, easy and precise application, high comfort - 338 Kč/100 g
COLGATE Advanced White Original 125 ml
89,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, cavity protection, with fluoride, mentol flavour, volume 125 ml - 712 Kč/1 l
Blend-a-dent Ultimate Fresh denture fixative cream 40 ml
150,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dental Adhesive - Long-lasting strong fixation, for complete and partial dentures, mild mint flavour, easy and precise application, high comfort - 375 Kč/100 g
Oral-B Junior 6+
69,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - children's, extra soft, plastic, suitable from 6 years, white and blue colour
WELEDA sage gum balm gel 30 ml
199,-
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gum Gel - 6,633 Kč/1 l
COLGATE Ultra Soft Design Edition Smile Love Repeat 2 pcs
129,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothbrush - ultra soft, 2 brushes in pack, black, blue, green and pink colour