AlzaPlus+ Deals - Dental Care
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 227
WELEDA Children's dental gel with fluoride 50 ml
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - protects against tooth decay, strengthens tooth enamel
COLGATE Max White Mix 6×75 ml
326,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, mentol flavour, volume 450 ml, 6 toothpastes in the pack - 54 Kč/ks - from 724 Kč/1 l
COLGATE Max White Purple Serum 40 ml
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Whitening Product - with micro-polishing minerals to remove surface stains with regular use, works from the first use, refreshing mint and citrus flavour
WELEDA Junior fluoride dental gel
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - protects against tooth decay, strengthens tooth enamel
bioXtra Mouthwash ultra mild 250 ml
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, for sensitive teeth and for kids, alcohol-free, volume 250 ml - 716 Kč/1 l
MERIDOL Fast Action 75 ml
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, for sensitive teeth, volume 75 ml - 2,253 Kč/1 l
MERIDOL Fast Action 3×75 ml
449,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, with fluoride, vegan, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 150 Kč/ks - from 1,996 Kč/1 l
COLGATE Elmex Caries Plus Intensive Cleaning 50 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, volume 50 ml - 3,180 Kč/1 l
COLGATE Max White One Coffee, Tea & Wine 3×75ml
309,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, with fluoride, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 103 Kč/ks - from 1,373 Kč/1 l
PARODONTAX Complete Protection Extra fresh 3 × 75 ml
-8 % off new
309,-
New 339,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - gum protection, cavity protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 103 Kč/pcs - from 1,373 Kč/1 l
Oral-B Pro 3D White Clinical Bright White Teeth 75 ml
-5 % off new
109,-
New 115,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - whitening, gum protection, cavity protection, enamel protection, with fluoride, mentol flavour, volume 75 ml - 1,453 Kč/1 l
WELEDA Junior fluoride dental gel
-6 % off new
139,-
New 149,-
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - protects against tooth decay, strengthens tooth enamel
ELMEX Repair & Prevent 3×75 ml
537,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Toothpaste - for exposed tooth necks, cavity protection, enamel protection, with fluoride, for sensitive teeth, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack -...
TrueLife SonicBrush Kid G
Amazing Deal
409,-
Save 90,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Toothbrush - sonic, 48000 movements per minute, 1 modes, timer and smart function, spare heads: 3 pc(s), with mobile app
Professor Max Bob and Bob 0-5 years Light Red 0-5 years colour box
Amazing Deal
539,-
Save 76,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Toothbrush - sonic, 17000 movements per minute, 1 modes, timer, spare heads: 2 pc(s)
TrueLife AquaFloss Compact L100
1,199,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
GUM Soft-Picks Medium with fluoride, ISO 1, 100 pcs
Amazing Deal
269,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Interdental Brush 100 pc(s), for perfect cleaning of interdental spaces - 2.69 Kč/1 pc(s)
Philips Sonicare HX3911/40
3,999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Flosser - 4 programs, 4 nozzle(s) per pack, 600ml tank, cleaning modes, power: mains-powered
Professor Max Bob and Bob 0-5 years blue with cosmonaut, 0-5 years colour box
Discounted -17 %
599,-
725,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Toothbrush - sonic, 17000 movements per minute, 1 modes, timer, spare heads: 2 pc(s)
Siguro OC-I430W FlossMate
Great price
999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Flosser - tabletop, 3 modes (normal, gentle, and pulse), 5 brush heads (2 standard, 1 orthodontic, 1 periodontal, 1 tongue scraper), 320 ml tank capacity, suitable for...
Truelife AquaFloss Compact C300
1,699,-
In stock > 5 pcs
Electric Flosser - 5 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, timer, power: battery-powered
TrueLife SonicBrush Junior J100
999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Toothbrush - sonic, 56000 movements per minute, 3 modes, timer, battery indicator and smart function, spare heads: 2 pc(s)
TrueLife AquaFloss Mini M50 Black
Great price
838,-
Save 61,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Flosser - 3 programs, 6 nozzle(s) per pack, 180ml tank, timer, power: battery-powered
JTF F300 White
899,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Electric Flosser - 8 programs, 6 nozzle(s) per pack, 300ml tank, battery indicator, power: battery-powered