AlzaPlus+ Deals - Korean Cosmetics
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 360
MEDICUBE Collagen Night Wrapping Mask 75 ml
599,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Face Mask -, moisturising and nourishing, meant for the following skin type(s): normal - 799 Kč/100 ml
COSRX Advanced Snail 92 All In One Cream 100 g
449,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Face Cream for women, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising
Mizon My Relaxing Time Body Wash Subtle Aloe, 800 ml
399,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Shower Gel - unisex, suitable for dry skin, moisturising, cooling and soothing, perfect for: irritated skin, dry skin and anti-ageing , ph neutral and allergen-free, formula: vegan...
VT COSMETICS Reedle Shot 700 30 ml
1,049,-
In stock > 5 pcs at the supplier's
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 3,497 Kč/100 ml
Dr. ALTHEA Green Relief Amino Gel Cleanser 100 ml
318,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Cleansing Gel - for women, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for sensitive skin, suitable for mixed and oily skins - 318 Kč/100 ml
SOME BY ME Cica Peptide Anti Hair Loss Derma Scalp Tonic 150 ml
535,-
In stock 4 pcs at the supplier's
Hair Tonic - peptide tonic for the scalp, promotes healthy hair growth, regulates sebum secretion, suitable for all scalp types - 357 Kč/100 ml
MEDI-PEEL Aqua Essence Lifting Eye Cream - Lifting Eye Cream with Peptides 40 ml
449,-
In stock > 10 pcs at the supplier's
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 1,123 Kč/100 ml
TIRTIR Mask Fit Red Cushion 21W Natural Ivory 4,5 g
362,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Make-up light coverage, dermatologically tested, long-lasting, hypoallergenic and touch-resistant, tone light, suitable for oily, normal, mixed, dry and mature skin, cushion...
MARY & MAY Calendula Peptide Ageless Sleeping Mask 110 g
592,-
In stock 1 pcs at the supplier's
Face Mask - gel, moisturising, soothing and softening, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed and dry
HEIMISH Black Tea Mask Pack 110 ml
485,-
In stock 3 pcs at the supplier's
Face Mask - gel, moisturising and nourishing, meant for the following skin type(s): oily, normal, mixed, dry and mature - 441 Kč/100 ml
COSRX Aloe Soothing Sun Cream SPF50/PA+++ with aloe vera extracts 50 ml
Discounted -25 %
259,-
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen with SPF 50, 50 ml volume
SKIN1004 Madagascar Centella Air-Fit Suncream Plus SPF50+ 50 ml
429,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen unisex daily and night, skin type: sensitive, oily, normal, problematic, mixed, dry and mature, effect: moisturising, soothing, regenerating, pigment spot...
SKIN1004 Madagascar Centella Probio-Cica Glow Sun Ampoule - SPF with centella and probiotics 50 ml
529,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen unisex daily, skin type: sensitive, effect: moisturising and cooling, 50 ml
ISNTREE Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+ 50 ml
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen with SPF 50, 50 ml volume
TOCOBO Vita Tone Up Sun Cream SPF50+ Pa++++ 50 ml
Discounted -30 %
349,-
503,-
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen unisex daily and night, skin type: atopic and eczematous, sensitive, oily, normal, problematic, mixed, dry and mature, effect: nourishing and detox, 50 ml
MARY & MAY CICA Soothing Sun Cream SPF50+ PA++++ 50 ml
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen with SPF 50, 50 ml volume
VT COSMETICS Reedle Shot Hair Ampoule 100Dl
529,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Serum - for normal hair, - 3,527 Kč/100 ml
COSRX Hydrium Moisture Power Enriched Cream 50 ml
409,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, 50 ml - 818 Kč/100 ml
ANUA Heartleaf Silky Moisture Sun Cream SPF50+ 50 ml
449,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen for women, skin type: mixed, dry and mature, effect: moisturising, soothing, brightening and regenerating, 50 ml
CELIMAX Dual Barrier Watery Sun Cream SPF 50+ 40 ml
459,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen with SPF 50, 40 ml volume
CELIMAX Heart Pink Tone Up Sun Cream SPF 50+ 40 ml
329,-
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen 40 ml volume
INNISFREE Collagen Green Tea Ceramide Bouce Cream 50 ml
999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream , skin type: sensitive, oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing, lifting, softening and smoothing, 50 ml - 1,998 Kč/100 ml
I´M FROM Rice Sun Screen SPF 50+ 50 ml
389,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Sunscreen 50 ml volume
SKINFOOD Black Sugar Perfect Emulsion 2X For Men 180 ml
519,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream , 180 ml - 288 Kč/100 ml