AlzaPlus+ Deals - Drugstore
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 4,840
Sponsored
SOMAT 3in1 Lemon 176 pcs
929,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Somat Excellence, 176 pc(s) in package - 5.28 Kč/1 pc(s)
Sponsored
PERSIL Discs Colour 70pcs
576,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, removes stains while washing, maintain colour intensity and for routine maintenance, 70 pc(s) in package - 8.23 Kč/1 pc(s)
Sponsored
PERSIL Expert Lavender 4,5 l (100 washes)
576,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, preserves colour intensity, 100 wash cycles, volume 4500 ml - 5.76 Kč/pcs - from 128 Kč/1 l
Sponsored
PERSIL Expert Freshness by Silan Box 4,95 kg (90 washes)
569,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour, white and black, removes stains while washing and for routine maintenance, from Poland, number of washes: 90 Washes, 4950 g -...
Our brand
AlzaEco All in 1 12in1 XXL (200 pcs)
Great price
569,-
In stock 3 pcs
Dishwasher Tablets - solid, 12-in-1 function, tablets include regenerating salt, rinse aid and glass protection, effective for removing dried-on food residue and greasy stains even...
LINTEO Satin White (8 pcs)
Amazing Deal
77,-
Save 7.76
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Paper - three-ply, perfume free - 9.64 Kč/roll - from 0.07 Kč/1 sheet
VILEDA Ultramax box
Great price
699,-
Save 35,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mop - a bucket and a squeeze cage
RITUALS The Ritual of Ayurveda Small Gift Set 215 ml
Great price
1,189,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Gift Set contains: Shower foam 50 ml, Shower oil 75 ml, Body cream 70 ml, Body and hair spray 20 ml
GILLETTE Fusion5, 8pcs
Amazing Deal
699,-
Save 100,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 87 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Fusion5 4 pcs
Amazing Deal
399,-
Save 100,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 100 Kč/1 pc(s)
LOVELA Baby for Colour Laundry 4.5l (50 Washings)
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - for children's clothing, suitable for colour clothing, for sensitive skin and allergy sufferers, 50 wash cycles, volume 4500 ml - 6.58 Kč/pcs - from 73 Kč/1 l
DUREX Classic 24 pcs
Great price
349,-
Save 50,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - classic, latex, one kind, extra lubrication, - 14.54 Kč/1 pc(s)
DUREX Feel Thin 24 pcs
Great price
399,-
Save 23,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - extra thin, latex, one kind, regular lubrication, - 16.63 Kč/1 pc(s)
Trime Kids Omega 3 + D3/K2, 31mL, lemon
899,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Omega 3 - combination of omega-3 DHA (136mg), EPA (68mg) + vitamins D3 (10μg) and K2 (5μg) per dose, lemon flavour, 31mL
HARTMANN Thermoval/Veroval Baby
Amazing Deal
1,099,-
Save 200,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Non-Contact Thermometer digital, infrared, measures the temperature of the human body, objects and surroundings, memory for 10 measured values, storing case
GILLETTE ProGlide + Replacement Heads, 10pcs
Amazing Deal
from
839,-
Save 200,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - for beard, shaving mechanism material: steel, black colour - from 84 Kč/pcs
SOMAT All in One Extra Lemon 115 pcs
549,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - fixed, All in 1, 115 pc(s) in package - 4.77 Kč/1 pc(s)
GILLETTE Fusion 5 + Replacement Heads, 2pcs
Amazing Deal
329,-
Save 70,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 5 blades, moisturising strip and non-slip handle - 165 Kč/pcs
ELMEX Caries Protection 3 x 75ml
Great price
319,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toothpaste - cavity protection, enamel protection, mentol flavour, volume 225 ml, 3 toothpastes in the pack - 106 Kč/pcs - from 1,418 Kč/1 l
LINTEO Wet wipes for glasses (50 pcs)
Amazing Deal
63,-
Save 36,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 1.26 Kč/napkin - from 1.26 Kč/1 pc(s)
PERSIL Discs Universal 70 pcs
576,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, white and black, removes stains while washing and for routine maintenance, 70 pc(s) in package - 8.23 Kč/1 pc(s)
FINISH PowerPowder powder lemon 1,2 kg
Amazing Deal
144,-
Save 56,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Detergent for everyday dishwashing cleanliness - 120 Kč/1 kg
SWIFFER Duster replacements 9 pcs
Amazing Deal
199,-
Save 40,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Duster cover - Compatible with both the Short Handle and XXL Handle, catches dust, dirt and hair on any surface. 9 pcs
VILEDA Infinity FLEX clothes dryer 30 m
Great price
1,539,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Dryer - drying area 30m, type - folding, usage: interior