Loose Leaf Herbal Teas
Loose Leaf Herbal Teas – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 1,680
Tea Garden Royal Christmas Tea 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,100 Kč/1 kg
Tea Garden Satisfied Baby - Fennel Tea
89,-
1,113 Kč/kg
In stock > 20 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, tea blend, German, weight 80 g, anise composition, Fennel, cumin and nettle - 1,113 Kč/1 kg
Tea Garden Ceylon Orange Pekoe - black tea, 500g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Ecce Vita Herbal Tea Healthy Liver 50g
195,-
3,900 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal mixture of 7 herbs with oman, for the liver - 3,900 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Green Tea
196,-
2,108 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea This delicately tart plantation tea comes from the Anhui Plateau, one of the most famous tea growing areas in China. Its intensely spicy flavour and mild bitterness make it the...
Tea blend English Breakfast II, 1 kg
1,050,-
1,050 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose-leaf, tea blend, Indian, weight 1000 g - 1,050 Kč/1 kg
JUKL Herbal Tea Body Defence 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: chamomile, agrimony and sage - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden - Korea OP Jeju - green tea, 500 g
1,349,-
2,698 Kč/kg
In stock 2 pcs at the supplier's
Tea - green, loose, single-species, Japanese, weight 500 g - 2,698 Kč/1 kg
Tea garden Lapacho yellow - pure quality 80 g
189,-
2,363 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - 2,363 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Herbs & Honey
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea A soothing blend of herbs and fruits, complemented by the natural sweetness of apple and orange peel. The light honey aroma gives the tea a pleasant warmth, ideal for moments...
Serafin Herbs Milk thistle fruit - dried herb powdered 50 g
99,-
1,980 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Herbal, sprinkled, the raw material used is milk thistle with a positive impact on the liver, single-species, Czech, weight 50 g - 1,980 Kč/1 kg
ORIENTAL Black Tea China Pu Erh Shu Yunnan Beng Cha Nan Nuo Imperial Ming Qiang 2018 - 100 g
257,-
1,713 Kč/kg
In stock 1 pcs at the supplier's
Tea - Black, sprinkled, the raw material used is Chinese tea tree with a positive impact on digestion and digestion, weight loss and energy and memory, single-species, Chinese,...
Tea Garden Harmony - ayurvedic tea 70 g
199,-
2,843 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - Ayurvedic, sprinkled, tea blend, German, weight 70 g, composition lemongrass, Fennel, apple, turmeric, moringa, cinnamon, ginger and ginseng - 2,843 Kč/1 kg
Megafyt Senna leaf 50 g
Great price
74,-
1,480 Kč/kg
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Medicinal Tea - herbal medicine is used for the short-term treatment of functional constipation, contains Sennae folium, for adults and adolescents from 12 years of age, loose tea
ORIENTAL Black Tea India Assam Orangajuli SFTGFOP1, 1 kg
940,-
940 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single species, Indian, weight 1000 g - 940 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea Ceylon High Grown OP1, 1 kg
890,-
890 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Sri Lankan, weight 1000 g - 890 Kč/1 kg
ORIENTAL black tea Grusia OP, 1 kg
685,-
685 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - black, loose, single varietal, Georgian, weight 1000 g - 685 Kč/1 kg
ORIENTAL Herbal tea Milk thistle fruit - ground (Cardui marianum) - 200 g
90,-
450 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose, single-species, Czech, weight 200 g - 450 Kč/1 kg
JUKL Immunity Herbal Tea 100g
124,-
1,240 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - herbal, loose leaf, tea blend, Czech, weight 100g, ingredients: nettle, horsetail and rosehip - 1,240 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Pearl of the Nile 500 g
999,-
1,998 Kč/kg
In stock > 5 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, loose-leaf, tea blend, South African, weight 500 g - 1,998 Kč/1 kg
Tea Garden Rooibos Little Prince 90 g
189,-
2,100 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea - rooibos, sprinkled, tea blend, South African, weight 90 g, composition of arrows - 2,100 Kč/1 kg
Market Grounds TE Luxury Tea Bag 15 Peppermint
196,-
2,108 Kč/kg
In stock > 10 pcs at the supplier's
Tea The refreshing blend of mint combined with the subtle sweetness of liquorice root creates a soothing and refreshing cup of tea, ideal for moments of relaxation or as a light...
In the category Loose Leaf Herbal Teas on Alza.cz, we currently have a total of 1681 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Sypané bylinné čaje
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Szálas gyógyteák