AlzaPlus+ Deals - Scented Candles
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 121
Sponsored
LUMANTE Boat Lavender Essential Oil 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - lavender scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Boat French Vanilla Elegance 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Mystical Tarot Card 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Boat Pumpkin 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - festive / Christmas scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Midnight Jasmine 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Mango Neroli 511 g
299,-
59 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 59 Kč/100 g
LUMANTE Boat Apple Cinnamon 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - oriental scent, - 109 Kč/100 g
LUMANTE Juicy Lychee 511 g
299,-
59 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 59 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Vanilla Flurries 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Soft Wool & Amber 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Holiday Winterfest 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - wood scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Ship Mango Neroli 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Fresh Cut Roses 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Lilac Blossoms 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Sage & Citrus 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE Vanilla Mocha 397 g
349,-
88 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 88 Kč/100 g
LUMANTE Ship Linen 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - sweet scent, - 109 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Glistening Leaves 122 g
269,-
220 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 220 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks A Calm & Quiet Place 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
LUMANTE French Vanilla Elegance 85 g
109,-
128 Kč/100 g
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - vanilla scent, - 128 Kč/100 g
LUMANTE Boat Black Cherry 423 g
399,-
94 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 94 Kč/100 g
LUMANTE Linen 397 g
349,-
88 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 88 Kč/100 g
LUMANTE Boat Caffe Sweets 423 g
459,-
109 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy scent, - 109 Kč/100 g