AlzaPlus+ Deals - Tall Candles
Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩
- The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
- Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 54
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Wild Orchid 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Baby Powder 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - Fragrant, fresh smell, glass container, round shape, material paraffin, white colour, burning time 90 h - 121 Kč/100 g
FLORENCINO Gingerbread 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy, sweet and cinnamon scent, - 49 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Midnight Jasmine 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Smoked Vanilla & Cashmere 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy scent, - 121 Kč/100 g
FLORENCINO Apple Cinnamon 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit, sweet and cinnamon scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Black Cherry 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Mulled Wine 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit, spicy and sweet scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Hot Cocoa 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - sweet scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Peach Iced Tea 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh, fruit and sweet scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Passionfruit Pop 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit and sweet scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO In The Garden 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Cherry Blossom 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral, fresh and fruit scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Clove 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Rosemary Citrus 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fresh and fruit scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Orange Eruption 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - fruit scent, - 49 Kč/100 g
FLORENCINO Gardenia 510 g
249,-
49 Kč/100 g
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - floral scent, - 49 Kč/100 g
LUMANTE Boat Caffe Sweets 423 g
-6 % off new
429,-
New 459,-
101 Kč/100 g
Unsealed - in stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Candle - spicy scent, - 101 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Enchanted Orchard 567 g
Discounted -8 %
684,-
749,-
121 Kč/100 g
In stock 4 pcs at the supplier's
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Afternoon Scrapbooking 567 g
Great price
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - spicy and sweet scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Lemon Gelato 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - fruit scent, - 121 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature 2 wicks Red Raspberry 567 g
Discounted -24 %
560,-
739,-
99 Kč/100 g
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - fruit scent, - 99 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature Two Wicks Tumbler Desert Blooms 567 g
560,-
99 Kč/100 g
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - floral scent, - 99 Kč/100 g
YANKEE CANDLE Signature glass 2 wicks Lakefront Lodge 567 g
684,-
121 Kč/100 g
In stock > 5 pcs at the supplier's
Candle - wood scent, - 121 Kč/100 g