MRE Entrees reviews and tests

Alza Test Ranks MRE Entrees Based on User Reviews and Other Data

Alza Test Rating
Alza Test Traffic
Alza Test Advertising
Alza Test Saleability
Alza Test Special Price

MRE Entrees – Test Results

The result for mre entrees at several price levels is:

What is the Alza Test?

Hundreds of categories, thousands of products, millions of details and user reviews for mre entrees. How can you make sense of all of this? Try our Alza Test, which guarantees an objective selection based on customers' experiences. How the products from mre entrees rank are based solely on various data and feedback from actual people who have purchased the products.

All from 194
REAL TURMAT Thai red curry (vegan) 460 g - MRE
REAL TURMAT Thai red curry (vegan) 460 g
Amazing Deal 289,- Save 30,-
628 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1784 kJ, weight 460g - 628 Kč/1 kg
REAL TURMAT Beef stew 500 g - MRE
REAL TURMAT Beef stew 500 g
329,-
658 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1871 kJ, weight 500g - 658 Kč/1 kg
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian) - MRE
FOOD FORCE Thai rice with vegetables 150 g (vegetarian)
Amazing Deal 138,- Save 21,-
920 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1658 kJ, weight 150g - 920 Kč/1 kg
REAL TURMAT Chili beans (vegan) 460 g - MRE
REAL TURMAT Chili beans (vegan) 460 g
Great price 294,- Save 25,-
639 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1800 kJ, weight 460g - 639 Kč/1 kg
TRATA Tuna in olive oil 80 g - Long Shelf Life Food
TRATA Tuna in olive oil 80 g
77,-
963 Kč/kg
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - tuna pieces in olive oil, sterilised, quality Greek olive oil, 80 g
FOOD FORCE Fried rice with chicken 148 g - MRE
FOOD FORCE Fried rice with chicken 148 g
189,-
1,277 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1700 kJ, weight 148g - 1,277 Kč/1 kg
REAL TURMAT Bacalao 440 g - MRE
REAL TURMAT Bacalao 440 g
Great price 329,- Save 20,-
748 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1696 kJ, weight 440g - 748 Kč/1 kg
Summit To Eat Fried rice with vegetables - MRE
Summit To Eat Fried rice with vegetables
237,-
1,959 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 121g - 1,959 Kč/1 kg
FOOD FORCE Pasta bolognese 150 g - MRE
FOOD FORCE Pasta bolognese 150 g
189,-
1,260 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1624 kJ, weight 150g - 1,260 Kč/1 kg
Summit To Eat Fried rice with vegetables big pack - MRE
Summit To Eat Fried rice with vegetables big pack
334,-
1,662 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, weight 201g - 1,662 Kč/1 kg
TRATA Tuna in own juice 80 g - Long Shelf Life Food
TRATA Tuna in own juice 80 g
77,-
963 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - pieces of tuna in its own juice, sterilised
TRATA High Protein Meal Tuna with beans and spinach 140 g - Long Shelf Life Food
TRATA High Protein Meal Tuna with beans and spinach 140 g
92,-
657 Kč/kg
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Long Shelf Life Food - salad with tuna, beans and spinach, sterilised dish with high protein content,140 g
Tactical Foodpack Beef goulash burgundy 110 g - MRE
Tactical Foodpack Beef goulash burgundy 110 g
370,-
3,364 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1901 kJ, weight 110g - 3,364 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Spaghetti Bolognese with beef 160 g - MRE
Tactical Foodpack Spaghetti Bolognese with beef 160 g
340,-
2,125 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1842 kJ, weight 160g - 2,125 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Noodles with chicken, vegetables, mushrooms and mung sprouts 150 g - MRE
Tactical Foodpack Noodles with chicken, vegetables, mushrooms and mung sprouts 150 g
320,-
2,133 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1955 kJ, weight 150g - 2,133 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Pasta with salmon in white wine 105 g - MRE
Tactical Foodpack Pasta with salmon in white wine 105 g
300,-
2,857 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 2072 kJ, weight 105g - 2,857 Kč/1 kg
Tactical Foodpack Pasta Arrabiata with chicken 115 g - MRE
Tactical Foodpack Pasta Arrabiata with chicken 115 g
270,-
2,348 Kč/kg
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 1859 kJ, weight 115g - 2,348 Kč/1 kg

No longer sold