Wines
All from 686
PETER ZEMMER Alto Adige Riesling DOC 0,75l
459,-
612 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Riesling, dry, white, Peter Zemmer, area Jižní Tyrolsko, Italy, 2019 - 612 Kč/1 l
PETER ZEMMER Alto Adige Chardonnay DOC 0,75l
360,-
480 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Vermentino, dry, Peter Zemmer, area Jižní Tyrolsko, Italy, 2020 - 480 Kč/1 l
Chateau Cambon La Pelouse 2010 Haut Medoc 0,75 l, 14 % vol.
1,259,-
1,679 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon, Merlot and Petit Verdot, France, Class of 2010, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18...
Le Manzane Prosecco Rive di Manzana Valdobbiadene DOCG Dry 0,75 l, 11,5 % vol.
389,-
519 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - white, dry, Glera, Treviso area, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11.5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Conte Hugues Chardonnay Sicilia DOC 0,75 l 14 % vol.
824,-
1,099 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Chardonnay, area of Sicily, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Amarone della Valpolicella "Antonio Castagnedi" DOCG 0,75 l 15 % vol.
1,084,-
1,445 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Corvina Veronesse and Rondinella, Italy, Class of 2018, volume 0,75 l, an alcoholic strength of 15 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Curious Kiwi Marlborough Sauvignon Blanc 0,75 l, 12,5 % vol.
224,-
299 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, New Zealand, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 299 Kč/1 l
Bodegas Aragonesas Rozzulo Rosé 0,75 l, 11,5 % vol.
125,-
167 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Mixed varieties, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 11,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 167 Kč/1 l
Langa Pasión Bodegas Langa 0,75 l, 14 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Grenache, Spain, volume 0,75 l, alcohol content 14 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 265 Kč/1 l
Post House Merry Widow Shiraz 2020 Post House Red Dry 0,75 l 14,5 %
475,-
633 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Shiraz, South Africa, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Chateau Dauzac 2019 D de Dauzac 0,75 l, 14,5 % vol.
359,-
479 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Cuvée, dry, red, Chateau Dauzac, area Bordeaux, France, 2019 - 479 Kč/1 l
B\V winery, Heritage or fucking traditional varieties
1,100,-
244 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 244 Kč/1 l
Isola dei Nuraghi, IGT Vermentino 1,5 l 12,5 % vol.
351,-
234 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Vermentino, Sardinia area, Italy, volume 1,5 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion...
Primitivo Rosato "Otre" Puglia IGP 0,75 l 13 % vol.
252,-
336 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - pink, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 336 Kč/1 l
ZD Němčičky Rýzklink rýnský 2022,0,75 l, 12.5 % vol.
239,-
319 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Riesling, Moravia region, Czech Republic, Vintage 2022, volume 0,75 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Vinařství Hulata Tramín 2023 - VZB, sweet, 0,5 l, 12 % vol.
200,-
400 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, sweet, Tramin, Selection of berries, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2023, volume 0,5 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended...
MONFORT Cuvée '85 Trento DOC Brut 0,75 l 12,5 %
517,-
689 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Champagne -, Chardonnay and Pinot Noir, alcohol content 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 689 Kč/1 l
Valdobbiadene Superiore Cartizze DOCG Dry sparkling semi-dry 0,75 l 11 %
595,-
793 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - extra dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
CASA BIANCA Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Spumante Brut 0,75l
339,-
452 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera, brut, sparkling wine, Casa Bianca, area Benátsko, Italy, - 452 Kč/1 l
UMANI RONCHI Rosso Conero "Serrano" DOC 0,75l
219,-
292 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - Sangiovese, dry, red, Umani Ronchi, area Marche, Italy, 2019 - 292 Kč/1 l
UMANI RONCHI Marche Rosso "Pelago" IGT 0,75l
860,-
1,147 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Cabernet Sauvignon, dry, red, Umani Ronchi, area Marche, Italy, 2017 - 1,147 Kč/1 l
ZD Němčičky Chardonnay 2025, late harvest, semi-dry, 0,75 l, 13 % vol.
199,-
265 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - 265 Kč/1 l
In the category Wines on Alza.cz, we currently have a total of 686 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue