Wines
All from 685
WEINBERGOF FRITSCH Zweigeltrebe 0,75l
249,-
332 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Wine - Zweigeltrebe, dry, red, Weinberghof Fritsch, area Wagram, Austria, 2018 - 332 Kč/1 l
FATTORIA ZERBINA Sangiovese di Romagna Superiore "Ceregio" DOC 0,75l
329,-
439 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Sangiovese, dry, red, Fattoria Zerbina, area Emilia - Romagna, Italy, 2019 - 439 Kč/1 l
PERINET Merit 2018 0,75l 16%
887,-
1,183 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Merlot, red, Perinet, area Priorat, Spain, 2017 - 1,183 Kč/1 l
PRINICIPE DI CORLEONE Cabernet Sauvignon 2016 0,75l
391,-
521 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Cabernet Sauvignon, dry, red, PRINCIPE DI CORLEONE, area Sicílie, Italy, 2016 - 521 Kč/1 l
Frontón de Oro Blanco Afrutado 0,75 l 13 % vol.
390,-
520 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine -, Gran Canaria area, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 520 Kč/1 l
Crémant l'Oncle Hansi Brut 0,75 l 12 % vol.
350,-
466,667 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Pinot Noir, Czech Republic, volume 0,00 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Chateau du Glana 2015 Saint Julien 0,75 l, 13 % vol.
1,139,-
1,519 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2015, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Tenuta Rapitala Le Maioliche Nero d'Avola Sicilia rosso IGT 0,75 l, 13 % vol.
208,-
277 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Nero d'Avola, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 277 Kč/1 l
Terre Nardin Venti 2 Prosecco doc Treviso legato 0,75 l, 11 % vol.
263,-
351 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Glera, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 351 Kč/1 l
Cantine Teanum Tiati Black Primitivo Rosso 0,75 l, 13 % vol.
417,-
556 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - pink, dry, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 556 Kč/1 l
Azienda Agricola Conti Zecca - Quattro Conti Otto Lune Primitivo Puglia 0,75 l, 14,5 % vol.
358,-
477 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 477 Kč/1 l
THAYA Sauvignon Blanc VOC, 0,75 l, 12,5 % vol.
296,-
395 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 395 Kč/1 l
Koncho & Co Georgian wine KISI QVEVRI 750ml
560,-
747 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, white, Koncho & Co, area provincie Kacheti, Gruzie, Georgia, - 747 Kč/1 l
B\V vinařství, Riesling, 2020, 0,75 l, 12,5 %
240,-
320 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - 320 Kč/1 l
Vinařství Hulata Hibernal 2024 - MZV, dry, 0,75 l, 12 % vol.
160,-
213 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Hibernal, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons...
Vinařství Hulata Rosé Kolberk 2024 - MZV, semi-dry, 0,75 l, 13 % vol.
150,-
200 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - pink, semi-dry, Cuvée, Earth, Moravia region, Hulata Winery, Czech Republic, Year 2024, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons...
Château Valandraud Crémant de Bordeaux Bad Girl, Thunevin 0,75 l, 12 % vol.
633,-
844 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Muscadelle, Cabernet Franc and Sémillon, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Chateau Bellegrave 2017 Pauillac 0,75 l, 13 % vol.
1,029,-
1,372 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Merlot, France, Class of 2017, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Gérard Bertrand Hampton Water Bubbly 0,75 l, 12% vol.
499,-
665 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Grenache, Chardonnay and Pinot Noir, France, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Tenuta Rapitala Le Maioliche Syrah Sicilia DOC 0,75 l, 13 % vol.
237,-
316 Kč/l
In stock 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Syrah, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 316 Kč/1 l
Melini Le Grillaie, Vernaccia di S. Gimignano DOCG 0,75 l, 13,5 % vol.
281,-
375 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Italy, Year 2019, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 375 Kč/1 l
WALDBERG Chardonnay - U sv. Urbana 2021 p. s. dry, 0,75 l, 13 % vol.
194,-
259 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - dry, Chardonnay, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
In the category Wines on Alza.cz, we currently have a total of 685 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue