Wines
All from 686
LAHOFER Müller Thurgau - U Hájku 2022 p. s., 0,75 l, 12 % vol.
230,-
307 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-sweet, Müller Thurgau, Moravia region, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
HANZEL Martin Bílý - 2024 m. z. v., 0,75 l, 11 % vol.
157,-
209 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - semi-sweet, Hibernal, Czech Republic, volume 0,75 l, an alcohol content of 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Lenz Moser Veltliner Green Hundschupfen of the Order of the Knights of Malta, 0,75 l, 13 % vol.
349,-
465 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - white, Grüner Veltliner, the Weinviertel region, Austria, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Sutto Merlot IGT Trevenezie 2020 0,75 l 13%
229,-
305 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot, Italy, Class of 2020, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Chateau Dauzac 2019 Haut-Médoc de Dauzac 0,75 l, 14 % vol.
650,-
867 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Cabernet Sauvignon, dry, red, Chateau Dauzac, area Bordeaux, France, 2019 - 867 Kč/1 l
PETER ZEMMER Alto Adige Sauvignon DOC 0,75l
459,-
612 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - Sauvignon Blanc, dry, white, Peter Zemmer, area Jižní Tyrolsko, Italy, 2019 - 612 Kč/1 l
WEINGUT R&A PFAFFL Austrian Cherry Zweigelt 2024 0,75 l 13, %
Discounted -10 %
198,-
223,-
264 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Blauer Zweigelt, dry, red, Pfaffl, area Weinland, Austria, 2020 - 264 Kč/1 l
Chateau Vrai Canon Bouche 2014 Canon Fronsac 0,75 l, 14,5 % vol.
860,-
1,147 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Merlot and Cabernet Franc, France, Class of 2014, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age....
Serena wines Serenello Prosecco DOC Rosé Brut 0,75 l, 11 % vol.
270,-
360 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - Glera and Pinot Noir, Italy, volume 0,75 l, alcohol content 11 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 360 Kč/1 l
Vinné Sklepy Kutná Hora Cabernet Blanc 2023 Biodynamic wine box 6 × 0,75 l 12,5 % vol.
2,329,-
518 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Cabernet Blanc, Earth, winery Vinné sklepy Kutná Hora, Czech Republic, Year 2023, Bio, volume 4,5 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended...
Koncho & Co KONCHO ORANGE 750 ml, 13 % vol.
616,-
821 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - orange, dry, Rkatsiteli and Kisi, Georgia, volume 0,75 l, an alcohol content of 0,13 % vol. Conversion - 821 Kč/1 l
Cantina Santa Maria La Palma Le Bombarde, Cannonau di Sardegna DOC 0,75 l, 13 % vol.
303,-
404 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Garnacha, Sardinia area, winery Cantina Santa Maria La Palma, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 13 % vol. Products intended for persons over 18...
Leitz Eins-Zwei-Dry Rheingau Sauvignon Blanc Trocken 0,7 l, 12,5 % vol.
280,-
400 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, Germany, volume 0,7 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
XAVIER VIGNON Ventoux 2017 0,75l
270,-
360 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Grenache, dry, red, Xavier Vignon, area Jižní Rhona, France, 2017 - 360 Kč/1 l
LA TUNELLA "Valmasia" Friuli Colli Orientali DOC 0,75l
449,-
599 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - Malvasia Istria, dry, white, La Tunella, area Friuli, Italy, 2018 - 599 Kč/1 l
Winery Hulata Sekt Muscat Yellow 2025 - demi-sec, 0,75 l, 13% vol.
260,-
347 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - 347 Kč/1 l
ZD Němčičky Rýzlink vlašský 2025, dry, 0,75 l, 12,5 % vol.
209,-
279 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - 279 Kč/1 l
Chateau Marjosse Blanc 2021 Bordeaux superieur 0,75 l, 12 % vol.
454,-
605 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - white, dry, Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris and Sémillon, France, Year 2021, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18...
Primitivo Rosato frizzante Puglia IGT 0,75 l 12 % vol.
241,-
321 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Sparkling Wine - pink, dry, Primitivo, Italy, volume 0,75 l, an alcohol content of 12 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion -...
Recioto della Valpolicella Classico DOC 0,5 l 12,5 % vol.
644,-
1,288 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Wine - red, sweet, Corvina Veronesse, Rondinella and Molinara, Veneto region, Italy, volume 0,5 l, an alcohol content of 12,5 % vol. Products intended for persons over 18...
"Lam'Oro" Toscana IGT 0,75 l 14,5 % vol.
2,085,-
2,780 Kč/l
In stock 2 pcs at the supplier's
Wine - red, dry, Cabernet Sauvignon and Sangiovese, Italy, Class of 2016, volume 0,75 l, an alcohol content of 14,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of...
Rioja Vega Reserva 0,75 l, 13,5 % vol.
380,-
507 Kč/l
In stock > 10 pcs at the supplier's
Wine - A blend of red grapes, Spain, volume 0,75 l, an alcohol content of 13,5 % vol. Products intended for persons over 18 years of age. Conversion - 507 Kč/1 l
In the category Wines on Alza.cz, we currently have a total of 686 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.
Continue