Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Norton 360: Nejlepší antivir pro rok 2020?

Aktualizováno

Společnost NortonLifeLock přichází na trh s novými, vylepšenými verzemi svých antivirových programů. Produkty nesoucí označení Norton 360 nabízejí komplexní ochranu před viry, spyware a dalšími online hrozbami pro váš počítač, Mac, chytrý telefon, či dokonce i tablet. Několik vrstev zabezpečení vám umožní procházet internet naprosto bez starostí doma i na cestách. V čem se jednotlivé verze Norton 360 liší a jak na jejich aktivaci? Čtěte v našem článku!

Norton 360; antivirus; Symantec; software

Antiviry Norton 360 – OBSAH

 1. Představujeme nové antiviry Norton 360
 2. Norton 360: přehled všech funkcí a systémových požadavků
 3. Norton 360 Standard: komplexní ochrana pro váš počítač nebo telefon
 4. Norton 360 Deluxe: antivirová ochrana pro až 5 různých zařízení
 5. Norton 360 Premium: maximální úroveň ochrany pro 10 zařízení
 6. Norton Secure VPN: důraz na vaše soukromí a online zabezpečení
 7. Norton Parental Control: rodičovská kontrola udržuje vaše děti v bezpečí
 8. Aktivace antivirových programů Norton 360

i

Antivirový software Norton je oceňován nejen mezi koncovými uživateli, ale také v oblastech nezávislého testování. Celkem získal Norton již 46 ocenění Editor's Choice Award prestižního časopisu PC Magazine. To je více, než získala kterákoliv jiná konkurenční společnost zabývající se vývojem antivirového softwaru.

Představujeme nové antiviry Norton 360

Antivirové programy Norton 360 jsou k dispozici celkově ve třech, respektive čtyřech odlišných verzích – Norton 360 Standard, Norton 360 Deluxe (až pro 3 zařízení, 25 GB), Norton 360 Deluxe (až pro 5 zařízení, 50 GB) a Norton 360 Premium. Jádro všech těchto produktů tvoří inovativní antivirová ochrana poháněná umělou inteligencí (AI) a prvky strojového učení, která v reálném čase chrání váš počítač či mobilní zařízení před všemi (i těmi nejnovějšími) hrozbami na internetu. Citlivá data, jako například informace o platebních kartách, jsou tak pod neustálou kontrolou a jsou chráněna před nejrůznějším škodlivým kódem.


Norton 360 Standard Norton 360 Deluxe/3 Norton 360 Deluxe/5 Norton 360 Premium
Počet zařízení na licenci 1 3 5 10
Antivirová ochrana v reálném čase
Správce hesel
Smart Firewall
Secure VPN 1 zařízení 3 zařízení 5 zařízení 10 zařízení
Rodičovská ochrana
Ochrana webkamery
Chráněné cloudové úložiště 10 GB 25 GB 50 GB 75 GB

Další úroveň ochrany vašich dat a osobních údajů poskytuje nástroj Secure VPN, který oceníte, zejména pokud se připojujete k veřejným WiFi sítím. Speciální virtuální privátní síť (Virtual Private Network) se stará o šifrování síťové komunikace v nezabezpečených sítích, a pomáhá tak ochránit vaše osobní informace například na internetu. Pro případ neočekávané ztráty dat je součástí každé verze Norton 360 také určitá kapacita (10 GB, 25 GB, 50 GB nebo 75 GB) na zabezpečeném cloudovém úložišti Norton, jež slouží k zálohování těch nejdůležitějších dat ve vašem zařízení. Za zmínku stojí samozřejmě ještě nástroj pro generování a správu bezpečných hesel, chytrý firewall sledující síťový provoz a pokročilá ochrana webkamery.

i

Norton nabízí oficiální technickou podporu zdarma a v českém jazyce pro všechny domácí uživatele.

Každý z antivirových programů Norton 360 je možné využít na počítači se systémem Windows / Mac OS a chytrých telefonech nebo tabletech se systémem Android / iOS. Je tak opravdu pouze a jen na vás, která zařízení v domácnosti budete chránit. Přehledný popis všech nejdůležitějších funkcí a kompletní systémové požadavky nového bezpečnostního software Norton naleznete v roletkách pod tímto odstavcem.

Norton 360: přehled všech nejdůležitějších funkcí

Funkce společné pro Norton 360 Standard, Deluxe a Premium

Antivirová ochrana v reálném čase

Norton 360 nabízí inovativní a oceňovanou antivirovou ochranu, která vaše zařízení neustále chrání před všemi druhy známého i neznámého škodlivého kódu. Malware, adware, spyware, ransomware či phishingové útoky si na váš počítač nebo chytrý telefon jen tak nepřijdou – bezpečnostní tým STAR monitoruje 24 hodin denně online hrozby po celém světě, aby byl Norton 360 připraven i na ta nejnovější nebezpečí na internetu.

Bezpečné cloudové úložiště

Bezpečné cloudové úložiště může často představovat vůbec nejužitečnější součást softwaru Norton 360. V případě, že vám selže pevný disk nebo vám zákeřný ransomware zablokuje data, budou vaše nejdůležitější soubory bezpečně zálohovány mimo poškozené zařízení.

Zabezpečená služba VPN

Připojení ke sdílené, ač třeba heslem zabezpečené WiFi v kavárně nemusí být vždy zcela soukromé a bezpečné – vaše zařízení a soukromí může být v takovém prostředí velice snadno vystaveno útokům. Nástroj Secure VPN poskytuje prostředky k anonymnímu a bezpečnému procházení internetu, a to i na cestách. Zásluhou šifrování na úrovni bankovního spojení zůstanou vaše hesla i další údaje vždy chráněny.

Smart Firewall pro PC a Firewall pro Mac

Firewall monitoruje a zabezpečuje síťový přenos mezi komunikujícími sítěmi. Jinými slovy tvoří jednu ze základních bezpečnostních vrstev v rámci připojení vašeho počítače k internetu. Pomáhá chránit citlivá data před útoky a špehujícím softwarem.

SAFECAM: ochrana webkamery

Webkamera na vašem notebooku bývá často cílem škodlivého softwaru zvaného spyware. Ten umožňuje útočníkovi převzít nad vaší webkamerou kontrolu, aniž byste o tom, byť jen náznakem, tušili. Následně mohou být záběry či snímky pořízené napadenou kamerou použity k vydírání. Norton 360 poskytuje účinnou ochranu, která blokuje veškerý neoprávněný přístup k webkameře konkrétního zařízení.

Správce hesel: Norton Password Manager

Dostatečně komplexní, dlouhá a hlavně rozmanitá hesla tvoří základní předpoklad pro správné zabezpečení všech vašich online účtů. Problém nastává v momentě, kdy máme běžně na internetu i více než 10 nejrůznějších účtů. Norton Password Manager vám umožní spolehlivá hesla generovat a bezpečně ukládat ve vlastním šifrovaném cloudovém úložišti.  

Exkluzivní funkce pro Norton 360 Deluxe a Premium

Rodičovská kontrola: Norton Parental Control

Tato funkce je jako jediná vyhrazena pouze pro antiviry Norton 360 Deluxe a Norton 360 Premium. Hlavním smyslem nástrojů rodičovské kontroly je umožnit dětem bezpečněji prozkoumávat internet. Norton Parental Control vám dá plnou kontrolu nad webovými stránkami, výrazy i aplikacemi, které vaše děti vyhledávají či stahují. Pro mobilní zařízení se systémem Android či iOS je dostupná také funkce sledování polohy prostřednictvím GPS.  

Norton 360: systémové požadavky

i

Síť Norton Secure VPN není k dispozici v českém jazyce, ale pouze v angličtině.

Operační systémy Windows

 • Microsoft Windows 10 (všechny verze), s výjimkou Windows 10 S;
 • Microsoft Windows 8/8.1 (všechny verze), některé bezpečnostní funkce nemusí být dostupné v prohlížečích na úvodní obrazovce Windows 8;
 • Microsoft Windows 7 (všechny verze) s aktualizací Service Pack 1 (SP 1) nebo novější;
 • funkce Zálohování do cloudu Norton a Norton SafeCam jsou k dispozici pouze v systému Windows.

Operační systémy Mac

 • Aktuální a předchozí dvě nejnovější verze systému Mac OS;
 • nejsou podporovány funkce Rodičovská kontrola, Bezpečné cloudové úložiště a SAFECAM: ochrana webkamery.

Operační systémy Android

 • Android 6.0 nebo novější s nainstalovanou aplikací Google Play;
 • automatické prověřování aplikací ve službě Google Play je podporováno v systému Android 4.1 nebo novějším (s výjimkou zařízení Samsung), podporována jsou zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.2 nebo novějším, u starších verzí systému Android je nutné využít při prověřování aplikací ve službě Google Play funkci „Sdílet“.
 • automatické prověřování aplikací ve službě Google Play je podporováno v systému Android 4.1 nebo novějším (s výjimkou zařízení Samsung), podporována jsou zařízení Samsung s operačním systémem Android 4.2 nebo novějším, u starších verzí systému Android je nutné využít při prověřování aplikací ve službě Google Play funkci „Sdílet“.

Operační systémy iOS

 • iPhony nebo iPady používající aktuální a předchozí dvě verze systému Apple iOS.

Norton 360 Standard: komplexní ochrana pro váš počítač nebo telefon

Norton 360 Standard poskytuje komplexní ochranu před všemi druhy malwaru pro jedno zařízení ve vaší domácnosti (Windows PC, Mac, Android či iOS) na jeden rok. Skvěle se tak hodí například pro cestovní notebook či tablet, který je často připojován k veřejným WiFi sítím a vyžaduje pokročilé nástroje k zachování bezpečného a anonymního procházení internetu. Součástí antivirového programu Norton 360 Standard je přístup do zabezpečeného cloudového úložiště o kapacitě 10 GB.

Norton 360 Standard; antivirus; Symantec; software
Norton 360 Standard pro 1 zařízení na 1 rok (10 GB).

Norton 360 Deluxe: antivirová ochrana pro až 5 různých zařízení

Jak už bylo naznačeno v úvodu, software Norton 360 Deluxe je nabízen ve dvou verzích lišících se počtem chráněných zařízení a dostupnou kapacitou na zabezpečeném cloudovém úložišti. První verze Norton 360 Deluxe ochrání až 3 vaše zařízení a nabídne pro ně souhrnnou kapacitu cloudového úložiště 25 GB. Druhá verze je určena pro až 5 různých zařízení v domácnosti, pro něž je navíc dostupné cloudové úložiště o celkové kapacitě 50 GB. Oproti Norton 360 Standard obsahuje Deluxe navíc funkci rodičovské kontroly.

Norton 360 Deluxe; antivirus; Symantec; software
Norton 360 Deluxe: první verze pro 3 zařízení na 1 rok (25 GB), druhá verze pro 5 zařízení na 1 rok (50 GB).

Norton 360 Premium: maximální úroveň ochrany pro 10 zařízení

Dnes mohou v běžné domácnosti připadat na jednoho člena klidně i tři nebo čtyři chytrá zařízení. Norton 360 Premium přináší pokročilou antivirovou ochranu, správce hesel, VPN, ochranu webkamery či funkci rodičovské kontroly celkově pro až 10 zařízení, a vy tak můžete snadno ochránit každý počítač, notebook a telefon v rodině. Opět se navyšuje i kapacita zabezpečeného cloudového úložiště, a to na 75 GB. S Norton 360 Premium se tak dostáváme na pomyslný vrchol pyramidy nových antivirových programů z dílen společnosti NortonLifeLock.

Norton 360 Premium; antivirus; Symantec; software
Norton 360 Premium pro 10 zařízení na 1 rok (75 GB).

Norton Secure VPN: důraz na vaše soukromí a online zabezpečení

Ochránit vaše soukromí je v dnešním online prostředí bohužel docela oříšek. Počet zařízení připojených k internetu raketově roste, přičemž nezanedbatelná část těchto připojení je nezabezpečených. Nejen rafinovaní kyberzločinci tak mají vaše osobní informace, hesla a další citlivá data často doslova na dosah ruky. Naštěstí pro vás, také všechny antivirové programy Norton 360 mají své želízko v ohni! Ověřená služba Norton Secure VPN je připravena chránit vaši anonymitu a poskytnout maximální zabezpečení na celém internetu.

Norton 360; antivirus; Symantec; software; Secure VPN
Nevystavujte se zbytečnému riziku a vsaďte na antivirové programy Norton, obsahující službu Secure VPN.

Jak už bylo naznačeno, služba VPN poskytuje v prvé řadě bezpečné, soukromé a bezstarostné připojení k internetu odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení (Windows, Mac, iOS, Android). To se děje tak, že program maskuje a přesměrovává unikátní IP adresu vašeho zařízení, čímž znemožní potenciálním útočníkům vysledovat vaši lokaci. Zároveň přidává Norton do svého VPN nástroje šifrování na úrovni bankovního spojení – odesílaná i přijímaná data jsou proto vždy věrohodná a především pak soukromá. Nezáleží na tom, jestli se připojujete k zabezpečené pracovní síti, nebo k nedůvěryhodné veřejné WiFi, vaše online aktivity zůstanou v obou případech skryty před odposlechem a dalším sledovacím softwarem.

i

Ačkoliv se to může zdát nepochopitelné, někteří poskytovatelé VPN služeb shromažďují, ukládají a někdy i prodávají záznamy o vašich online činnostech. Norton Secure VPN se však striktně drží no-log zásad – co děláte na internetu, je pouze vaše záležitost!

Norton Parental Control: rodičovská kontrola udržuje vaše děti v bezpečí

Děti se na internetu pohybují často s větší grácií než jejich rodiče. Dalo by se dokonce říct, že k učení, zábavě a ke spojení s vrstevníky je internet perfektní prostředí. Přesto se však i v těchto zdánlivě nevinných interakcích může skrývat velké nebezpečí, které je třeba nebrat na lehkou váhu. Právě proto je součástí antivirových programů Norton 360 Deluxe a Premium šikovný nástroj Norton Parental Control neboli rodičovská kontrola.

Norton 360; antivirus; Symantec; software; rodičovská kontrola
Svěřte své děti do péče rodičovské kontrole Norton Parental Control.

Rodičovská kontrola Norton pomáhá zvýšit online bezpečí vašich dětí tím, že vám umožní vytvářet pravidla pro přístup k jednotlivým webům. Nebezpečné stránky s nežádoucím obsahem zůstanou na daném zařízení zkrátka nepřístupné, zatímco povolené weby budou fungovat naprosto bez omezení. Současně je možné rozumně regulovat aktivitu dětí na telefonech a počítačích. Stačí skrze aplikaci nebo webový portál naplánovat časy, kdy je zařízení dětem přístupné (např. po příchodu ze školy). V zapeklitějších situacích lze Norton Parental Control využít dokonce jako „moderní trest“ – zařízení dítěte vzdáleně uzamknete (aplikace, hry) a odemknete jej až po chvílích společně strávených u rodinné večeře!

Webový portál rodičovské kontroly vám kdykoliv poskytne informace o tom, co vaše dítě na internetu vyhledává, jaká videa sleduje, jaké aplikace nejčastěji používá, a dokonce vás automaticky upozorní na potenciálně nebezpečné chování. Přes to všechno, málokterý rodič chce před svými ratolestmi vystupovat jako nezpochybnitelná autorita moci. Nástroj rodičovské kontroly si toho je vědom a nabízí možnost férové komunikace. Pokud dítě nebude souhlasit se zablokováním nějakého webu, aplikace či s nastavením časového rozvrhu, skrze rodičovskou kontrolu vás o tom informuje a vy můžete obratem reagovat.

Antivirové programy Norton 360

Aktivace antivirových programů Norton 360

Všechny nové antivirové programy Norton 360 jsou na Alza.cz dostupné pouze prostřednictvím elektronické licence. Na rozdíl od krabicové verze softwaru nemusíte na elektronickou licenci prakticky vůbec čekat – při platbě kartou je vám skrze Alza účet doručen odkaz na stažení zakoupeného antivirového programu spolu s aktivačním klíčem. Následný proces aktivace je velice jednoduchý a přímočarý (během několika minut tak můžete začít svůj software používat).

NÁVOD: vytvoření Norton účtu a aktivace produktů Norton 360

 1. Přejděte na stránky norton.com/enroll.
 2. Norton 360; aktivace; návod

 3. Zde si vytvořte svůj Norton účet, který bude propojen s vámi používaným antivirovým programem (popřípadě se přihlaste do již existujícího účtu).
 4. Zvolte možnost Zadat nový kód produktu a vložte 25místné licenční číslo.
 5. Norton 360; aktivace; návod

 6. Jakmile vyplníte požadované údaje, objeví se na obrazovce instrukce, které vás navedou na stažení a instalaci zakoupeného produktu Norton 360.
 7. Norton 360; aktivace; návod

 8. Produkt můžete instalovat do svého zařízení nebo odeslat odkaz ke stažení produktu na ostatní zařízení (v případě, že jste zakoupili verzi pro více zařízení).
 9. Norton 360; aktivace; návod

NÁVOD: obnova stávající licence Norton 360

 1. Otevřete váš nainstalovaný antivirový program Norton 360 a klikněte na záložku Nápověda.
 2. Norton 360; aktivace; návod

 3. Dále přejděte na odkaz Zadání kódu produktu.
 4. Norton 360; aktivace; návod

 5. Nyní vložte 25místné licenční číslo spojené s vaší novou licencí softwaru Norton 360.
 6. Norton 360; aktivace; návod

i Mohlo by vás zajímat:

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv z nových antivirových programů Norton 360, můžete si být jisti, že vaše zařízení je chráněno jedním z nejlepších produktů v oblasti online zabezpečení na světě. V rámci jediného řešení získáte komplexní soubor vrstev ochrany, a to až pro 10 různých zařízení současně.


P-DC1-WEB22