Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

APC Smart-UPS se správou přes internet

Aktualizováno

Když jste doma a vypadne proud, s velkou pravděpodobností to pouze znamená, že se budete sprchovat při svíčkách. Existují ale společnosti, které jsou na stálém připojení k elektrické síti závislé a při sebemenším výpadku mohou zaznamenat tisícové, ale i milionové ztráty. Pokud takovou firmu vlastníte, nebo v ní třeba děláte správce sítě, určitě vás budou zajímat chytré záložní zdroje APC Smart-UPS s technologií SmartConnect. O jejich vzdáleném přístupu a dalších zajímavých funkcích si nyní povíme.

Chytré záložní zdroje APC Smart-UPS

APC Smart-UPS se správou přes internet – OBSAH

  1. Co je záložní zdroj
  2. APC Smart-UPS s funkcí SmartConnect lze ovládat přes internet
  3. Zařízení APC Smart-UPS a jejich špičková zákaznická podpora
  4. Jaká zařízení APC disponují technologií SmartConnect?

Co je záložní zdroj

Z názvu to vyplývá – záložní zdroj neboli UPS (nepřerušitelný zdroj napájení) slouží jako záloha při výpadku dodávek elektřiny ze sítě – zkrátka pro případy, kdy „vypnou proud“. Nebudou-li zapojena přes kvalitní UPS, vaše elektronická zařízení se při zrušení dodávky proudu vypnou, což nejenže způsobí jejich dočasnou nefunkčnost, ale také je to může trvale poškodit, případně dojde ke ztrátě některých dat.

Představení funkce SmartConnect, kterou disponují nové záložní zdroje z řady APC Smart-UPS.

Takovým rizikům se použitím záložního zdroje vyhnete. UPS obsahuje vysokokapacitní akumulátory, z nichž začne dodávat elektrickou energii připojeným zařízením ve chvíli, kdy dojde ke ztrátě její dodávky ze sítě. Připojená zařízení nic nepoznají, přepnutí je automatické, rychlé a šetrné.

Nicméně takový případ kompletního výpadku není jedinou chvílí, v níž vám kvalitní UPS pomůže. Mnohem častěji dochází k přepětím a podpětím, která mohou vaše přístroje také poškodit. I ta APC Smart-UPS spolehlivě ošetří.

APC Smart-UPS s funkcí SmartConnect lze ovládat přes internet

Ve firmách, pro které jsou záložní zdroje APC Smart-UPS určeny především, obvykle není správce sítě 24 hodin 7 dní v týdnu. I proto je funkce SmartConnect nových modelů tak zásadní. Správce díky ní může monitorovat stav sítě, i když je doma, a v případě nějakého problému vzdáleně zasáhnout a obtíže s napájením firemních serverů či počítačů snadno vyřešit.

Pokud si myslíte, že funkce APC Smart-UPS nevyužijete, můžete se podívat i na řadu Back-UPS.

Jak? Jednoduše z jakéhokoliv mobilu nebo počítače, který má přístup k internetu. Stačí k tomu internetový prohlížeč a web SmartConnect. K dispozici je i mobilní aplikace mySchneider, a to jak pro Android, tak pro iOS. Připojení a nastavení zařízení APC Smart-UPS je velmi snadné, stačí ho zapojit do sítě a načíst do mobilu příslušný QR kód, třeba právě pomocí aplikace mySchneider. Použitím technologie SmartConnect se vám tímto způsobem otevře možnost vzdáleného přístupu a správy všech kompatibilních UPS z jednoho místa.

Zařízení APC Smart-UPS a jejich špičková zákaznická podpora

Společnost Schneider, výrobce zařízení APC Smart-UPS, cílí své produkty zejména na profesionální použití a firmy. Protože si dobře uvědomuje, jak cenný jejich čas je, zakládá si na kvalitní zákaznické podpoře. Majitelé produktů APC mají kdykoliv přístup k aktuálním informacím o jejich záložním zdroji skrze zabezpečený webový prohlížeč a technologii SmartConnect.

Videoprezentace společnosti Schneider Electric, výrobce APC Smart-UPS.

Skrze toto inovativní rozhraní vzdálené správy záložních zdrojů máte možnost mimo jiné získávat automatická oznámení, aktualizovat firmware nebo získat přístup k pokročilé podpoře. Navíc pokud se při potížích rozhodnete zavolat na zákaznickou linku, má výrobce data o vašem zařízení uložená v systému, takže může rychle jednat a vyřešit všechny vaše potíže. Od těchto nadstandardních služeb si výrobce slibuje minimalizaci problémů a maximalizaci životnosti zařízení.

Jaká zařízení APC disponují technologií SmartConnect?

Pod značkou APC vyrábí Schneider Electric velké množství záložních zdrojů, funkce SmartConnect je však součástí jen některých prémiových firemních modelů Smart-UPS. Na Alza.cz poznáte tyto zdroje jednoduše – zaměřte se na produktové číslo, které najdete v detailu produktu. Musí začínat na SMC nebo SMT a být zakončeno postfixem C. Příkladem produktového čísla zdroje s funkcí SmartConnect je například SMC1000IC nebo SMT1000IC.

i V AlzaMagazínu pro vás máme i další články:

Díky zařízením APC Smart-UPS s funkcí SmartConnect máte možnost získat nejen záložní zdroj té nejvyšší kvality, ale také jeho vzdálené monitorování a správu. Takové záložní zdroje jsou určeny pro všechny firmy, které si nemohou dovolit výpadky serverů a následné finanční ztráty.

P-DC1-WEB24