Obnovit stránku

AirPods Pro 2022 (RECENZE): nové špunty s ještě delší výdrží a lepším ovládáním

Apple AirPods 2022, recenze, uvod

AirPods Pro 2022 (RECENZE): nové špunty s ještě delší výdrží a lepším ovládáním

Recenze

Aktualizováno • Autor: Ondřej Chabr

Sluchátka z kategorie True Wireless jsou díky svým rozměrům vhodná jak na sport, tak i celodenní nošení. Apple svou nejvybavenější řadou zasahuje do segmentu sluchátek s těmi nejpokročilejšími funkcemi. Nejnovějším přírůstkem jsou AirPods Pro 2. generace, které jsme se rozhodli otestovat. Jaké jsou nejlepší špunty, které Apple doposud vyrobil?

Apple AirPods Pro 2022 (RECENZE) – OBSAH

 1. AirPods Pro 2022 přichází po 3 letech čekání
 2. Nabíjecí pouzdro dostalo hned několik zajímavých vylepšení
 3. Na kvalitě hlukových filtrů Apple zapracoval, AirPods Pro 2022 vnímají vaše okolí
 4. Poslech s AirPods Pro 2022 byla opravdu radost
 5. AirPods jsou již kultovní sluchátka, přesto jejich konkurence nespí
 6. Apple AirPods Pro 2022 nepřináší extrémní změny, ty užitečné ale ano
 7. Co jsme o AirPods Pro 2 psali dříve

AirPods Pro 2022 přichází po 3 letech čekání

Kategorie sluchátek od Applu se již solidně rozšiřuje. S vlastními bezdrátovými sluchátky Apple přišel v roce 2016 po tom, co odstranil 3,5mm jack konektoru u iPhonu 7. Za tu dobu jsme byli svědky rozjetí hlavní řady sluchátek AirPods, kterou doplnila vybavenější řada AirPods Pro a také sluchátka AirPods Max s hlavovým mostem.

i

Jak si vybrat v nabídce sluchátek Apple AirPods

My jsme si v této recenzi proklepli AirPods Pro 2022, tedy 2. generaci sluchátek. Ta navazuje na vytyčené hodnoty povedené první generace z roku 2019 a navrch slibuje hned několik novinek. Stojí ony dané speciality za to? A co nabídnou AirPods Pro 2022 v porovnání s konkurencí jiných značek?

Nabíjecí pouzdro dostalo hned několik zajímavých vylepšení

Balení sluchátek je skromné. Pod papírovým pouzdrem se základním obrázkovým návodem, bezpečnostními pokyny a informacemi o záruce se nachází jednoduché bílé pouzdro se sluchátky uvnitř. Pouzdro leží na výstelce, pod kterou najdeme balení s trojicí silikonových špuntů ve velikostech XS, S a L. Kolem je namotán napájecí kabel Lightning – USB-C, který je zároveň poslední součástí celého balení.

Apple AirPods 2022, recenze, obsah balení
Novinkou v balení AirPods Pro 2022 jsou nejmenší silikonové špunty velikosti XS.

Pouzdro slouží jako základna k uchování a napájení sluchátek. Samotná sluchátka se od předcházející generace rozměrově vůbec neliší, ale pouzdro s MagSafe napájením je o neznatelných 5 gramů těžší. Může to být způsobeno tím, že pouzdro je nyní daleko schopnější. Nově i na něj platí voděodolnost IPX4, což může přijít vhod v případě manipulace v dešti. Dále má v sobě integrovaný reproduktor, aby bylo schopno dát o sobě hlasitěji vědět při lokalizaci.

i

iPhone 14 (RECENZE): decentní novinky ve starém známém provedení

Pro přesnější lokalizaci je pak nově integrován čip U1, ten najdeme třeba v iPhonu či lokalizátoru AirTag. Pro někoho bude jistě užitečné boční proděravění, které umožní si pouzdro pověsit na šňůrku třeba na batoh. Povrch pouzdra není nikterak výrazně odolný, ale drobných vlásečnicových škrábanců z běžného použití si díky bílé barvě v podstatě nevšimnete. I tak doporučuji ochranný obal. Konstrukčně je pouzdro povedené, bytelné. Pouze vrchní odklápěcí část se v pantu od zbytku pouzdra téměř mikroskopicky pohybuje.

Apple AirPods 2022, recenze, nové pouzdro Apple AirPods 2022, recenze, sluchátka v pouzdru
Krabičku nových AirPods Pro 2022 poznáte na první pohled podle bočního otvoru na prostrčení šňůrky a spodního reproduktoru.

Samotná sluchátka AirPods Pro 2022 jsou samozřejmě opět v bílém provedení a není možné je zakoupit v jiné barevné variantě. Rozměrově jsou na tom stejně jako generace z roku 2019, ovšem i tak mohou pro někoho nabídnout lepší komfort při nošení. Důvodem je přítomnost nové velikosti špuntu XS. Standardně jsou nasazeny špunty střední velikosti M. Ploška na vnitřní straně sluchátka není již pouze klikací, ale dotykem lze posouvat úroveň hlasitosti.

Apple AirPods 2022, recenze, AirPods Pro 2. generace
V drobných sluchátkách se nachází pokročilá technika, soustavy mikrofonů, reproduktorů a zejména nový čip H2.

Na kvalitě hlukových filtrů Apple zapracoval, AirPods Pro 2022 vnímají vaše okolí

Spárování s Apple zařízeními neztrácí na své jednoduchosti. Otevřel jsem pouzdro poblíž svého iPhonu, ten na displeji zobrazil animaci dané generace sluchátek s možností je připojit. Po tomto úkonu se spárují s vaším Apple ID účtem a následně je velmi snadné využít je s dalšími Apple produkty přihlášenými k vašemu účtu. Výhodou je, že iPhone, iPad či Mac zobrazí graficky stav baterií jak pouzdra, tak jednotlivých sluchátek. Ke spárování s jiným než Apple zařízením stačí spojit sluchátka přes Bluetooth.

Apple AirPods 2022, recenze, první spárování Apple AirPods 2022, recenze, stavy baterií
Úvodní párování s iPhonem je velmi intuitivní. Na zařízeních jiných značek musíte spojení navázat v menu přes Bluetooth.

Když jsem si AirPods Pro 2. generace zasunul do uší, detekovaly dotyk s kůží díky novým skin-detect senzorům. Ty spolehlivě pozastaví přehrávání, pokud sluchátka vyndáte z uší. K podrobnějšímu nastavení sluchátek se dostaneme přes Bluetooth položku v nastavení telefonu. Sluchátka lze pojmenovat, vybrat mezi režimem propustnosti či potlačení hluku, zahájit test utěsnění silikonových špuntů, aktivovat asistentku Siri či nastavit, který mikrofon bude aktivní.

i

AirPods Max: Apple představil svá první náhlavní sluchátka

Původní čip H1 byl u novinky nahrazen pokročilejším H2. Co přináší nového? Původní AirPods Pro mohly zájemce lákat na přítomnost aktivního potlačení hluku, známého pod zkratkou ANC z angličtiny. Právě nový čip umožní potlačit až dvakrát více okolního hluku. Nový zesilovač si poradí s větším dynamickým rozsahem. To by mělo přinést lepší podání nejen basové složky na různých frekvencích.

Apple AirPods 2022, recenze, hlukové režimy Apple AirPods 2022, recenze, prostorový zvuk
Přidržením grafického vyobrazení hlasitosti v ovládacím panelu se dostanete do přehledného přepínání hlukových režimů a nastavení prostorového zvuku.

Mód propustnosti je nyní adaptivní a sluchátka si všímají okolních zvuků, a to s frekvencí 48 000× za sekundu. AirPods Pro 2 tedy potlačí výrazné ruchy typu houkající sirény, hluk ze staveb apod.

Pro ještě lepší zážitek z hudby i mluveného slova si pak samozřejmě můžete zapnout prostorový zvuk. Ten vás více vtáhne ke zpěvákovi a připomíná návštěvu koncertu. Pokud máte iPhone s Face ID, lze naskenovat tvar vašeho ucha a AirPods vytvoří personalizovaný profil reagující na pohyby hlavy.

Poslech s AirPods Pro 2022 byla opravdu radost

Přepracovaný zesilovač a měniče mají zaručit uchu lahodící čistý zvuk. Ten nově dosáhne skutečně na širší rozpětí tónů. Nižší tóny na loňských AirPods 2021 nevyzní tak jako právě v případě AirPods Pro 2022. Roli zde hraje i lepší utěsnění přes silikonové špunty, které ale nemusí každému vyhovovat. Zvuk je dynamičtější, ale netrénované ucho nemusí rozdíly vůbec detekovat. Konkurenční nabídka sluchátek za podobnou cenu podle mnoha poznatků recenzentů zvládne o něco věrnější podání hudby, ale v rámci AirPodů jde o slyšitelný pokrok.

Apple AirPods 2022, recenze, čip H2
Nejen nový čip H2 má vliv na kvalitnější zvukový výstup. Potlačí nyní až dvojnásobek okolního hluku. Zdroj: apple.com

Sám jsem byl velmi spokojen s ANC. Třebaže jsem kráčel podél rušné silnice, bylo možné si i při necelé střední hlasitosti vychutnat tiché tóny úvodní písně poslední bondovky Není čas zemřít bez ztráty tónu. Režim ANC šetří váš sluch, protože díky němu opravdu není nutné zvyšovat hlasitost nebezpečně vysoko. Stále však decentně slyšíte případná hlasitá upozornění, troubení aj. Zvyká se na něj velmi snadno a velmi rychle.

i

Jeden konektor pro všechny. USB-C bude od roku 2024 povinné nejen u všech telefonů

Co mě opravdu potěšilo, je výdrž baterie. Apple sám uvádí zlepšení ze 4,5 hodiny na rovných 6 hodin s aktivním ANC a bez použití pouzdra. S pouzdrem pak dosáhnete až na nějakých 30 hodin celkem, což vystačí třeba i na velmi dlouhý let, a to s rezervou. Baterii pouzdra můžeme nabít hned několika typy nabíječek. Konektor Lightning pro drátové nabíjení zůstal, bezdrátově pak stačí použít libovolnou Qi nabíječku, MagSafe a nově i kruhovou nabíječku pro Apple Watch.

Apple AirPods 2022, recenze, nabíjení přes Apple Watch nabíječku
Krabičku nově nabijete i položením na kruhovou bezdrátovou nabíječku od chytrých hodinek Apple Watch.

Pokud bych měl mít nějaké připomínky k používání AirPods Pro, během testování jsem si jejich hudební reprodukci užíval a narazil pouze na drobnost. Tou bylo, že se mi po delším přehrávání 2× stalo, že se sluchátka od iPhonu 7 Plus s Bluetooth 4.2 odpojila. Zvuk však iPhone po chvilce zastavil, aby nehrál nahlas přes reproduktory telefonu. Sluchátka si hravě poradí s různými hudebními žánry, mluveným slovem a jejich mikrofon obstál i při delším hovoru za chůze ve městě.

AirPods jsou již kultovní sluchátka, přesto jejich konkurence nespí

Předešlá generace nabízí ústupky, které jsme si zmínili v článku. Pravdou však zůstává, že zájemci o kvalitní zvuk a přítomnost ANC budou plně spokojeni i se starší generací. Je však třeba mít na paměti, že byla představena již v roce 2019. Nejbližším dalším konkurentem jsou samozřejmě AirPods 2021. Jde o základní řadu AirPodů, takže nepočítejte s ANC, režimem propustnosti ani silikonovými špunty. Na druhou stranu mají stejnou výdrž baterie a zvládnou i prostorový zvuk.

Apple AirPods 2022, recenze, porovnání s AirPods 2021 Apple AirPods 2022, recenze, porovnání pouzder
Porovnání nových AirPods Pro 2 s nejnovějšími „standardními“ AirPods 2021. Hlavní rozdíl hledejte v chybějících režimech ANC a propustnosti a silikonových špuntech. Na krabičce pak chybí reproduktor a není voděodolná.

Pokud máte zálusk na jinou značku v podobné cenové hladině, v nabídce jsou třeba Sennheiser MOMENTUM True wireless 3. V jejich případě již máte na výběr ze 3 barevných možností. Oproti AirPods mají kulatější tvar, jejich nošení v uchu je tedy pocitově odlišné. Disponují stejnou voděodolností IPX4 a mají detekci zasunutí do ucha. V oblasti zvuku si samozřejmě poradí s ANC, potěší přítomnost kodeku aptX. Celková výdrž baterie i s pouzdrem je 28 hodin.

Apple AirPods 2022, recenze, konkurence Sennheiser MOMENTUM TW3
Vysoce pokročilá True Wireless sluchátka Sennheiser MOMENTUM v nové generaci jsou vážným konkurentem pro nové AirPods Pro 2022. Jejich tvar je zcela odlišný.
Parametry/Model AirPods Pro 2022 AirPods 2021 Sennheiser MOMENTUM True wireless 3
ANC
Stupeň krytí IPX4 (včetně pouzdra) IPX4 (mimo pouzdro) IPX4 (mimo pouzdro)
Bluetooth 5.3 5.0 5.2
Kodek aptX
Výdrž sluchátek / včetně pouzdra 6/30 hodin 6/30 hodin 7/28 hodin
Cena 7 290 Kč* 5 190 Kč* 6 689 Kč*
*Ceny jsou platné k 2. 11. 2022.

Apple AirPods Pro 2022 nepřináší extrémní změny, ty užitečné ale ano

Apple AirPods Pro 2022; recenze

Apple AirPods Pro 2022

True Wireless sluchátka

Již první generace AirPods Pro šla vstříc náročnějším posluchačům a přidala podporu hlukových režimů. Druhá generace právě vstoupila na trh a jejím úkolem je vylepšit již tak skvělý základ z roku 2019. Nenechme se zmást podobností sluchátek. Když víme, na co se zaměřit, nezaměníme je. Výbornou proměnou prošlo nabíjecí pouzdro, které už může zmoknout a je lépe dohledatelné. Samotný zvuk sluchátek byl povýšen díky novému čipu H2 a vše završuje delší výdrž na baterku. Škoda, že cena je stále tak vysoko.

Klady

 • Snadné spárování s Apple výrobky
 • Lépe lokalizovatelné a voděodolné pouzdro
 • Čtveřice výměnných silikonových špuntů
 • Adaptivní režim propustnosti
 • Ještě delší výdrž na baterii

Zápory

 • Cena je poměrně vysoko
 • Stejný design a barva
i Mohlo by vás zajímat

Již zpočátku bylo jasné, že ve spojení s iPhonem bude používání sluchátek AirPods radost. Apple však u novinky zapracoval na ještě dokonalejším režimu potlačení hluku a přinesl nový adaptivní režim propustnosti. K tomu si přidejme novinky pouzdra a i ti nejnáročnější uživatelé musí být spokojeni.

Co jsme o AirPods Pro 2 psali dříve

Na zářijových Apple eventech si pro sebe nejvíce pozornosti pravidelně zabírají iPhony – aktuálně iPhone 14 – nebo nové Apple Watch. Letos ale po třech letech dorazila i nová generace špuntových bezdrátových sluchátek se jménem Apple AirPods Pro 2. generace. Pohání je nový čip a přináší vylepšené zvukové funkce i lepší výdrž.

Apple AirPods Pro 2022

Apple AirPods Pro 2 – OBSAH

 1. Povědomý design Apple AirPods Pro nabízí spoustu inovací
 2. Apple AirPods Pro vylepšují, kde to jde. Nabízí lepší zvuk i ANC
 3. Apple AirPods Pro 2022: šest hodin poslechu na jedno nabití
 4. Apple AirPods Pro 2 umožní snadnější hledání i přesnější detekci vložení do uší
 5. Apple AirPods Pro: cena a dostupnost

Povědomý design Apple AirPods Pro 2 nabízí spoustu inovací

Na svá sluchátka Apple nesáhnul od roku 2019, je proto logické, že se u AirPods Pro 2. generace očekávaly velké změny. Ty se nicméně odehrávají spíše uvnitř. Ačkoliv to mnohé spekulace tvrdily, Apple nakonec ikonický design bílých sluchátek s nepřehlédnutelnou stopkou zachoval. Jestli je to dobře, to je na uživatelích. Za mě je ale rozhodně pozitivní, že se firma drží některých jistot a nechce za každou cenu inovovat.

Sluchátka AirPods Pro 2022 nabídnou certifikaci odolnosti IPx4, tedy jako předchozí generace. Znamená to, že jim rozhodně nebude vadit pot při sportu ani lehký deštík. Této ochrany se dostalo i samotnému pouzdru. Rozšíří se také počet velikostí náušníků na čtyři, takže nová jablečná sluchátka padnou pohodlněji do více uší.

Apple Airpods Pro 2

Apple AirPods Pro 2 vylepšují, kde to jde. Nabízí lepší zvuk i ANC

To podstatné se podle očekávání skrývá uvnitř. Nové AirPods Pro 2022 dostanou zbrusu nový čip H2, který se postará o vylepšenou kvalitu zvuku. Lví podíl na zvuku nových sluchátek bude mít i specifikace Bluetooth LE Audio, kterou nově sluchátka podporují. Ta přináší výhodu zejména v možnosti mít sluchátka připojená k více zařízením souběžně, což znamená možnost jejich přepínání bez nutnosti otravného odpojování a připojování.

i

Telefony iPhone 14 a 14 Pro jsou zde. Přináší hromadu novinek

Opomenout bychom neměli ani kodek LC3, který zvuk oproti aktuálně využívanému SBC vylepšuje a zároveň snižuje bitovou rychlost na polovinu. Vylepšení se dočkalo i ANC, tedy aktivní potlačení okolního hluku, které by podle výrobce mělo být dvojnásobně účinné.

AirPods Pro 2. generace přináší také funkci Spatial audio, která sleduje polohu hlavy uživatele a stará se o hluboké ponoření do zvukového prostoru. Výsledný zvuk by měl být dynamický, živější a posluchač by se měl cítit více jako v centru dění.  

Apple AirPods Pro 2022: šest hodin poslechu na jedno nabití

Pozitivním krokem kupředu je rozhodně i vylepšená výdrž Apple AirPods Pro 2. Nyní s nimi pohodlně na jedno nabití zvládnete šestihodinový poslech (oproti dřívějším 4,5 hodinám). Další dávku energie, která poslech prodlouží až na 30 hodin, pak nabídne dodávané pouzdro. I tady Apple inovoval, co se designu týče, dokonce mnohem více než u samotných sluchátek. To i díky kompletně zaobleným hranám nyní působí jemněji a na pohled příjemněji.

Apple Airpods Pro 2022

Apple AirPods Pro 2 umožní snadnější hledání i přesnější detekci vložení do uší

Zajímavostí je funkce Find My, kterou si pouzdro pro nové AirPods Pro 2 „vypůjčilo“ u AirTagů. To znamená, že pouzdro jen tak neztratíte. I kvůli tomuto účelu se na těle pouzdra objevil malý reproduktor, jenž začne přehrávat zvuk ve chvíli, kdy zadáte hledání sluchátek. A funguje to i pro samotné špunty, které už nyní není nutné mít v pouzdře. Jedná se o funkci vhodnou hlavně pro zapomnětlivé uživatele, nicméně je praktická a vážně se může hodit.

Potěší pak i možnost nabíjet sluchátka prostřednictvím nabíječky pro Apple Watch nebo dotykové ovládání Touch Control, samozřejmostí je podpora MagSafe.

i

Apple Watch Ultra (PREVIEW) – velké outdoorové překvapení

Apple vylepšil i funkci detekce vložení sluchátek do uší. Dříve se využívaly optické senzory, které ale měly problém při zasouvání sluchátek do uší vleže. Nyní je nahradila detekce pokožky, senzory tak poznají, kdy jsou sluchátka skutečně v uších a ne jen např. v kapse. I tato zvýšená přesnost se pozitivně podepisuje na delší výdrži baterie.

Apple AirPods Pro 2022: cena a dostupnost

Nové Apple AirPods Pro 2022 se pochopitelně budou prodávat i v Evropě a jejich přesná cena je 7 290 Kč. Předprodej startuje 9. září a nová sluchátka můžete v prodeji očekávat kolem 23. září.

i Mohlo by vás zajímat

Podstatného vylepšení se konečně dočkala i oblíbená sluchátka Apple AirPods Pro 2. generace. Apple zachoval design a vybavil ho novým hardwarem. Výsledkem je lepší zvuk, ale i nové funkce jako například Find My.


       

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13