Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Arduino nově na Alza.cz - Postavte a naprogramujte cokoliv

Arduino je Open-Source platforma pro snadný návrh a vývoj elektronických programovatelných zařízení. Je velmi vhodná pro rychlé prototypování hraček, zařízení a ovládacích a regulačních aplikací bez potřeby hlubší znalosti principů elektroniky. Bez nutnosti pájení a s pomocí jednoduchého vývojového prostředí a programovacího jazyka tak vytvoříte například seriózní monitorovací zařízení s různými čidly, nebo sestavíte dálkově ovládaného robota.

Výhodou zařízení Arduino je jednoduché připojení k počítači a programování. Zařízení Arduino jsou vybavena například micro USB nebo USB konektorem, ale i ethernetovým portem a po připojení k PC se hlásí jako sériový port. Vlastní programování probíhá v jednoduchém prostředí Arduino IDE za pomoci jazyku odvozeného z Wiringu. Kód je tam velice přehledný a odděluje programátora od složité konfigurace hardwaru.

Některé Arduino desky obsahují integrovanou podporu USB rozhraní, díky čemuž se může Arduino v systému Windows hlásit i jako myš, nebo klávesnice. Díky tomu si lze s pomocí Arduina vytvořit různé periferie k počítači jako například gamepad, nebo reproduktor, ale i užitečné věci jako LED lampička s proměnnou barvou světla.

O projektu Arduino
Rok vzniku2005
LicenceLGPL nebo GPL
Webové stránkywww.arduino.cc
P-DC1-WEB14