Obnovit stránku

Recenze a testy PC komponent

Asus DUAL GeForce RTX 4070 SUPER 12G (RECENZE A TESTY)

Jste velcí příznivci tchajwanské společnosti ASUS, jen se vám nechce utrácet horentní sumy za luxusní edice grafických karet ROG STRIX a TUF? Pak právě pro vás je určena řada grafických karet DUAL, které vám toho mohou nabídnout i tak více než dost. Grafická karta Asus DUAL GeForce RTX 4070 SUPER 12G je jedním ze zástupců právě této lidovější stáje grafických karet DUAL, a abyste nebyli nuceni kupovat zajíce v pytli, tak my jsme ji pro vás na Alza.cz v této recenzi také důkladně otestovali.

MSI GeForce RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM (RECENZE A TESTY)

Jednou z těch vůbec nejstarších edic grafických karet v nabídce společnosti MSI je herní edice GAMING. Ta se během doby rozšířila ještě o řady grafických karet označené přídomkem TRIO a před nedávnem také SLIM. Grafická karta MSI GeForce RTX 4080 SUPER 16G GAMING X SLIM je zástupcem právě té novější řady, a tak určitě nebude od věci, když si ji dnes na Alza.cz představíme a také důkladně otestujeme. Jak tedy tato nová SLIMka dopadla v našich testech? Však posuďte sami.

MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16G EXPERT (RECENZE A TESTY)

Líbí se vám u grafických karet koncept PUSH-PULL ventilátorů, tedy kombinace jednoho tlačného a jednoho nasávacího ventilátoru, jaký prozatím využívaly pouze grafické karty Founders Edition společnosti NVIDIA? Pak vězte, že tento zajímavý koncept převzala také společnost MSI a nasadila ho u svých grafických karet řady EXPERT. Grafická karta MSI GeForce RTX 4070 Ti SUPER 16G EXPERT je jedním ze zástupců právě této nové a technicky zajímavé řady grafických karet, a my si ji dnes na Alza.cz také důkladně otestujeme.

Nejlepší grafické karty GeForce RTX 4070 Ti SUPER

Líbí se vám výkon grafických karet GeForce RTX 4070 Ti SUPER a plánujete si jednu pořídit do svého herního PC? Pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V jeho aktualizaci, kdy do našeho seznamu otestovaných grafických karet nově přibyla také MSI RTX 4070 Ti SUPER 16G EXPERT, se na tyto grafické karty znovu podíváme pod drobnohledem a pokusíme se mezi nimi opět vybrat ty absolutně nejlepší.

Nejlepší vodní chlazení pro procesory (AiO 280mm)

Vybíráte menší PC skříň a zároveň výkonný procesor? Pak se nabízí otázka, čím ho budete chladit. Dobrou cestou jsou vodní AiO chladiče o rozměru 280 mm, které už zvládnout uchladit pořádnou dávku odpadního tepla. Těch je ale na trhu celá hromada a není lehké si vybrat ten správný. V dnešním článku uvidíte 8 takových chladičů, které jsme prověřili nejen co do výkonu, ale i do hlučnosti. Tak čtěte dále!

Asus TUF Radeon RX 7900 GRE O16G Gaming (RECENZE A TESTY)

S vydáním grafických karet Radeon RX 7900 GRE dlouho neotálela ani populární společnost ASUS a v její nabídce se tak zakrátko objevily hned dva nové modely těchto grafických karet z edice DUAL a TUF. Tou technicky vyspělejší a zároveň také vybavenější řadou je TUF, kterou reprezentuje grafická karta Asus TUF Radeon RX 7900 GRE O16G Gaming a kterou si dnes na Alza.cz také důkladně otestujeme. Co vám tedy tato TUFka s Radeonem pod kapotou může vlastně nabídnout? Však posuďte sami.

Asus TUF GeForce RTX 4070 SUPER O12G Gaming (RECENZE A TESTY)

Také patříte k těm náročnějším hráčům počítačových her, kteří si svou novou herní grafickou kartu vybírají spíš z těch luxusnějších edic, v případě společnosti ASUS pak z řady ROG STRIX (Republic of Gamers) či TUF (The Ultimate Force)? Pak by vám jistě neměla uniknout recenze grafické karty Asus TUF GeForce RTX 4070 SUPER O12G Gaming, kterou jsme na Alza.cz přichystali právě pro vás.

Sapphire PULSE Radeon RX 7600 XT 16G (RECENZE A TESTY)

Pokud jste méně až středně náročným hráčem počítačových her, který však trvá na dostatečně velké kapacitě grafických pamětí, která by mu mohla zajistit bezproblémové hraní i těch budoucích a jistě také náročnějších herních titulů, pak by vás určitě mohly oslovit grafické karty AMD Radeon RX 7600 XT. Jednou z nich je například také grafická karta Sapphire PULSE Radeon RX 7600 XT 16G, která nabízí 16 GB grafické paměti SAPPHIRE a kterou jsme pro vás na Alza.cz nezapomněli také důkladně otestovat. Jak si tedy tato PULSE vedla v našich testech a co od ní můžete vlastně očekávat? Vše se dozvíte právě v této recenzi.

Sapphire PULSE Radeon RX 7900 GRE 16G (RECENZE A TESTY)

V případě známé a populární hongkongské společnosti SAPPHIRE, můžete nejnovější grafické karty Radeon RX 7900 GRE najít ve všech dostupných řadách její nabídky. Kromě špičkové edice NITRO+ je tak naleznete i v těch cenově dostupnějších řadách PULSE a PURE. My se dnes na Alza.cz zaměříme právě na edici PULSE a otestujeme si grafickou kartu Sapphire PULSE Radeon RX 7900 GRE 16G. Jak tedy tato na první pohled sympatická karta dopadla v našich testech?

Nejlepší grafické karty Radeon RX 7900 GRE

Líbí se vám výkon grafických karet Radeon RX 7900 GRE a plánujete si jednu pořídit do svého herního PC? Pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V něm se totiž na tyto grafické karty podíváme pod drobnohledem a pokusíme se mezi nimi vybrat ty absolutně nejlepší. Díky jejich porovnání podle rozličných kritérií si budete moci udělat přehledný obrázek o tom, která z nich by mohla být tou nejlepší volbou právě pro vás.

Gigabyte Radeon RX 7800 XT GAMING OC 16G (RECENZE A TESTY)

Další grafickou kartou Radeon RX 7800 XT, kterou si dnes na Alza.cz nejen představíme, ale také řádně otestujeme, je Gigabyte RX 7800 XT GAMING OC 16G z dílny známé tchajwanské společnosti GIGABYTE. Jak tedy tato grafická karta dopadla v našich testech a vyplatilo by se vám vůbec její pořízení? To se dozvíte právě v této recenzi.

Nejlepší grafické karty Radeon RX 7800 XT

Pokud se vám líbí výkon grafických karet Radeon RX 7800 XT a plánujete si jednu také pořídit do svého herního PC, pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V jeho aktualizaci, kdy do našeho seznamu otestovaných grafických karet nově přibyla také Gigabyte RX 7800 XT GAMING OC 16G, se na tyto grafické karty znovu podíváme pod drobnohledem a pokusíme se mezi nimi opět vybrat ty absolutně nejlepší.

AMD Ryzen 5 8600G: Stačí šestijádro s Radeonem 760M? (RECENZE)

Nejnovější desktopové Ryzeny od AMD, takzvané APU, dostaly do vínku mobilní Radeony řady 700M. Až doposud byl integrovaný grafický chip (iGPU) pouhým symbolem zobrazovadla a nic, na čem by se dalo hrát. Šestijádrový Ryzen 5 8600G je vybaven Radeonem 760M. Otázka zůstává, má cenu pořizovat procesor s iGPU namísto levné dedikované grafické karty (dGPU)? Již více v dnešní recenzi!

MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X WHITE OC (RECENZE A TESTY)

Pokud do svého počítače sháníte novou a výkonnou grafickou kartu, která by se vám navíc vešla také do vaší stávající menší počítačové skříně, pak ji budete muset vybírat z nějaké té kompaktnější edice grafických karet. Jednou takovou je například také MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G VENTUS 2X WHITE OC z dílny tchajwanské společnosti MSI, která je navíc vyvedena v líbivé bílo-stříbrné kombinaci a kterou jsme pro vás na Alza.cz v této recenzi také důkladně otestovali.

AMD Ryzen 7 8700G – Zahrajete si na integrované grafice? (RECENZE A TESTY)

Z kraje roku se nám na trh dostaly nové AMD Ryzen 8000G procesory, takzvané APU, tedy čipy s integrovaným grafickým čipem. Ač se to na první pohled nemusí zdát, jde o velmi zajímavé kousky křemíku a integrovaná grafika není jedinou fičurou, kterými jsou vybaveny. V dnešní recenzi se podíváme na výkon Ryzenu 7 8700G, osmijádro s Radeonem 780M. Jak si procesor poradí proti Intelu i5-14600K a oproti levným grafickým kartám? Čtěte dále!

Nejlepší grafické karty GeForce RTX 4070 SUPER

Pokud se vám líbí výkon grafických karet NVIDIA GeForce RTX 4070 SUPER a plánujete si jednu také pořídit do svého herního PC, pak byste rozhodně neměli přehlédnout tento článek. V jeho aktualizaci, kdy do našeho seznamu otestovaných grafických karet nově přibyla také Asus DUAL RTX 4070 SUPER 12G, se na tyto grafické karty znovu podíváme pod drobnohledem a pokusíme se mezi nimi opět vybrat ty absolutně nejlepší.

Nejlepší 240mm AiO vodní chlazení pro procesory

Máte miniaturní PC skříň a výkonný procesor k tomu? Pak vám dost možná nezbývá nic jiného než sáhnout po 240mm vodním AiO chladiči. Takový rozměr je ale sám o sobě kompromisem a výběr toho správného chladiče je důležitější než kdykoliv jindy. V tomto článku naleznete srovnání 11 AiO chladičů. Změřili jsme chladicí výkon na 300 W a 200 W na nízké, střední a vysoké otáčky. Rovnou jsme se podívali i na hlučnost, protože dobrý chladič je nejen výkonný, ale i tichý. Čtěte dále!

Nejlepší vodní chlazení pro procesory (AiO 360mm)

Vybíráte vodní chlazení na procesor o velikosti 360 mm a nemůžete si vybrat? V tomto článku jsme srovnali 17 AiO a podrobili je přísným testům na 200W a 300 W při nízkých, středních a maximálních otáčkách. Změřili jsme teploty i hlučnost. Který chladič vyšel nejlépe a který pořídit? Již více v tomto článku!

Asus STRIX GeForce RTX 4070 Ti SUPER O16G Gaming (RECENZE A TESTY)

Jedním z posledních přírůstků do legendární řady grafických karet ROG STRIX (Republic of Gamers) známé tchajwanské společnosti ASUS je grafická karta Asus ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti O16G Gaming. Ta již na první pohled budí respekt, a to nejen svými obřími rozměry, ale také stylovým provedením a bohatou výbavou. Jak však tato ROG STRIX dopadla v našich testech na Alza.cz? Tak přesně to se můžete dozvědět právě v této recenzi, ve které jsme ji pro vás důkladně otestovali.

ASUS ROG RYUO III 360 ARGB – AiO chladič bez kompromisů (RECENZE A TESTY)

Přemýšlíte o chlazení procesoru vodou, ale nemůžete si v nepřeberném množství AiO chladičů vybrat ten pravý? V nedávném srovnávacím testu 38 chladičů se umístil na krásném třetím místě ASUS ROG RYUO III 360 ARGB, a tak jsme si řekli, že si zaslouží vlastní sólo recenzi. Nejedná se však o úplně nejlevnější chladič, a proto se v dnešním článku podíváme na to, zda je pořizovací cena obhájitelná, či nikoliv. Čtěte více!
20 dalších...

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB11