Obnovit stránku

Osvětlení

Index podání barev (CRI)

Index podání barev (CRI) udává přesnost, s jakou světlo z určitého zdroje zachovává barvy povrchů, na něž dopadá.

Světelný tok

Světelný tok vyjadřuje množství světla, které vychází ze zdroje. V potaz se berou různé vlnové délky světla a citlivost lidského oka. Zjednodušeně se jedná o světelný výkon vybraného zdroje, který se měří v jednotkách Lumenů (lm).

Energetická třída

Energetická třída spotřebiče určuje množství spotřebovávané elektrické energie spotřebičem používaným na území Evropské unie. Energetické třídy jsou definované směrnicemi EU a jednotlivé členské země je potom začleňují do svých legislativ.   

Spotřeba (příkon)

Udává energetickou náročnost svítidla. Současné úsporné zdroje mají spotřebu pouze v jednotkách wattů. 

Patice

Patice slouží k mechanickému upevnění a elektrickému propojení svítidla se světelným zdrojem. Mohou být šroubovací, bajonetové či kolíčkové, mohou se lišit i velikostí. Různé typy patic nejsou vzájemně kompatibilní. 

Chromatičnost

Barevná teplota (též chromatičnost) charakterizuje spektrum bílého světla (jednotka kelvin – K). V závislosti na této hodnotě vnímáme barvu světla jako "teplou bílou" (cca 3000K) až "studenou bílou" (cca 6000K).

Počet kusů v balení

Množství světelných zdrojů v balení. 

Životnost

Doba, po kterou by (dle výrobce) v ideálních podmínkách mělo svítidlo vydržet bez poruchy. Tato hodnota je závislá i na počtu rozsvícení, které mohou zkrátit životnost svítidla.

WEB3