Obnovit stránku

Úklid

Dezinfekce a její využití v domácnosti (NÁVOD)

Pokud vás zajímá, jak správně provádět dezinfekci různých povrchů i materiálů a jaké dezinfekční prostředky jsou k jednotlivým typům dezinfekce určeny, pak si přečtěte náš článek. Dozvíte se v něm mnoho zajímavých informací, rad a postřehů k tématu dezinfekce.

Jak vyčistit odpad – rady profesionální i lidové

Ucpaný odpad může nemile překvapit každou domácnost. Možností, jak vyčistit odpad, je přitom mnoho a zaručeně pomohou odstranit i nepříjemný zápach z odpadu. Přinášíme několik užitečných rad, jak vyčistit ucpaný odpad přírodní i chemickou cestou, i jak si poradit, pokud vás trápí ucpaný záchod.

Úklid domácnosti – tipy, triky a návody

Úklid domácnosti nemusí být otrava. V našem článku se dozvíte, jak uklízet efektivně a systematicky. Dočtete se, jak se zbavit plísní v bytě. Jak vyčistit sedačku a zaměříme se také na čištění koberců. Nezapomeneme ani na mytí oken a přidáme i další tipy a triky, díky kterým zvládnete generální úklid v rekordním čase.

Jak na úklid kuchyně

Kuchyň si při úklidu zaslouží obzvláště pozornost. Proč? Při každém vaření se na kuchyňské lince, sporáku a v jejich okolí usazuje mastnota, vlhkost a nečistoty a při nedostatečném čištění se zde začnou tvořit plísně a vodní kámen. Správná péče o kuchyň podporuje přípravu zdravých jídel a navíc také prodlužuje životnost spotřebičů. Poradíme vám, jak se zbavit plísně, jak odstranit vodní kámen a jak si úklid celé této místnosti usnadnit. Nezapomněli jsme ani na recepty na domácí čisticí směsi, které jsou levné a účinné.

Jak na úklid koupelny a toalety

Koupelna a toaleta jsou místnosti, jimž se při úklidu musí věnovat maximální pozornost. Díky zvýšené vlhkosti jsou náchylné ke vzniku plísní a ve vlhku se skvěle daří i bakteriím. Začtěte se do našeho článku, kde se dozvíte vše, co vás kolem úklidu koupelny zajímá - jak vyčistit sprchový kout, jak se zbavit plísně, co vám pomůže v boji s vodním kamenem a co použít na čištění obkladů v koupelně. 

Jak na mytí a renovaci podlah i nábytku

Správnou péčí o podlahu prodloužíte její životnost a zajistíte perfektní vzhled, zatímco použitím nevhodného přípravku ji můžete poškodit. Především čištění dřevěné a laminátové podlahy má svá jednoduchá, ale důležitá pravidla. Podobně je na tom i nábytek, který i přes každodenní používání může zůstat krásný i po celá dlouhá léta, pokud ho správně čistíte a udržujete. Poradíme vám, jak mýt různé druhy podlah, jaké čisticí prostředky jsou vhodné a jakých chyb se vyvarovat. Je to velmi jednoduché, a ještě si ušetříte práci. Navíc máte pro vás rady a tipy, jak oživit starý nábytek nebo jak renovovat dřevěnou podlahu či dřevěný nábytek a navrátit mu jeho zašlou krásu.

Jak na utírání prachu

P-DC1-WEB24