Obnovit stránku
Jak rychle doručujeme objednávky? Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-2 dny 0-2 dny 1-2 dny 0-1 den 3 pracovní dny 3 pracovní dny

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW (RECENZE) – Mobilní RTX v praxi

Aktualizováno

Zařízení, které si dnes představíme, bylo jedním z prvních, jež jsou vybavena novou generací grafických čipů NVIDIA GeForce RTX. V našem případě jde o herní laptop ASUS ROG STRIX SCAR II, model ROG GL704GW, označení EV022T. To znamená kombinaci šestijádrového CPU Intel i7 8750H, plnohodnotné GeForce RTX 2070 8GB a 144Hz IPS panelu s deklarovanou odezvou 3 ms. Zařízení se také chlubí tenkými rámečky obrazovky, klávesnicí s RGB podsvícením či kvalitním ozvučením. Specifikacemi tedy GL704GW rozhodně zaujme. My se nyní podíváme, zda tomu tak bude i v reálu.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW; recenze; testy

Recenze herního notebooku ASUS ROG STRIX SCAR II – OBSAH

 1. Představení ASUS ROG STRIX SCAR II – laptop pro náročné
 2. Konstrukce – tělo, použité materiály a design
 3. ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – konektorová výbava a komunikace
 4. Ovládací prvky ASUS GL704GW – obrazovka, klávesnice a touchpad
 5. Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme výkon procesoru
 6. Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme výkon grafické karty
 7. Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme celkový výkon systému
 8. Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme herní výkon
 9. Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme výdrž baterie
 10. Reproduktory ASUS ROG STRIX SCAR II – hlasitost a kvalita zvuku
 11. Provozní vlastnosti ASUS ROG STRIX SCAR II – teploty a hluk
 12. Závěr recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – vyplatí se jeho koupě?
i Společnost ASUS je jednou z největších značek na trhu osobních počítačů. Vznikla v roce 1989 a mezi její produkty kromě notebooků patří také stolní počítače, tablety, telefony, základní desky, zvukové a grafické karty, herní příslušenství a jiné. Název společnosti je odvozen od slova PEGASUS, což je v řecké mytologii okřídlený kůň.

Představení ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – laptop pro náročné

Už při pohledu na cenu tohoto zařízení, jež atakuje téměř nejvyšší sféry trhu herních notebooků, je jasné, že se nejedná o produkt pro každého. ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW cílí na náročné uživatele, neváhající si za výkon na cestách připlatit. Za to jim ve svém ultra kompaktním těle poskytne herní komfort 17,3" displeje s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz, moderní grafický čip založený na architektuře NVIDIA Turing, ale také stylové RGB prvky či vojenský design.

Parametry ASUS ROG GL704GW-EV022T
Číslo produktu GL704GW-EV022T
Typ CPU Intel Core i7 8750H; 2,2–4,1 GHz
Funkce a vlastnosti CPU 6 jader / 12 vláken (HT), 9 MB Cache, 45 W
Operační paměť 16 GB DDR4
Grafický adaptér NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB
SSD 512 GB NVMe PCI-Express M.2 SSD
HDD
Displej 17,3" 1 920 × 1 080 FHD 144 Hz 3ms IPS
Baterie 66 Wh, 4článková
Klávesnice RGB podsvícená, s numerickým blokem
Hmotnost 2 900 g
Rozměry 399 × 273 × 26,4 mm
Nabíjecí adaptér 230 W
Cena 59 990 Kč

*Cena ke 4. 5. 2019

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Krabice
ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW na oficiálních fotografiích výrobce.

ASUS ROG STRIX SCAR II dorazil v designové černé krabici s madlem, typické pro ROG laptopy vyšších tříd. V balení notebooku najdeme návod, informace o záruce a nabíjecí adaptér s výkonem 230 W. Na tak silný adaptér má relativně příjemnou hmotnost a přijatelné rozměry.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Krabice ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Adaptér
Balení notebooku ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW a přiložený nabíjecí adaptér.

Konstrukce ASUS ROG STRIX SCAR II – tělo, použité materiály a design

Po vybalení zařízení z krabice se mě zmocnil lehký pocit nostalgie. Ve své předešlé recenzi modelu Zephyrus jsem velmi kladně hodnotil design, s připomínkou, že by se klidně mohl objevit napříč celým portfoliem ASUS notebooků. To měl zřejmě Asus v plánu, protože zadní kryt je designově totožný. Dvousměrně broušený hliník s velkým logem ROG působí luxusně, nadčasově a stále decentně.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW - Kryt displeja
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Design víka displeje je totožný s řadou Zephyrus.

V případě opěrky rukou je situace úplně jiná. Povrch je podobně jako u notebooků Dell XPS pogumovaný, ve dvou grafických vyhotoveních oddělených úhlopříčkou. Levá strana imituje vizuál karbonových vláken, pravá obsahuje tmavý maskovací vzor. Nemohu říct, že by to byl můj šálek kávy, ale věřím že mezi mladší herní komunitou si najde své příznivce. Přítomno je také RGB podsvícení ve čtyřech zónách, plně konfigurovatelné přes ASUS Aura software.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW - Kryt displeje
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Tenké rámečky displeje, podsvícení a maskáčový vzor palmrestu zaujme na první pohled.

V technickém zpracování ASUS ROG STRIX SCAR II nejsou žádné vážné nedostatky. Díly k sobě lícují s minimálními mezerami ukázkově. Tělo se pod tlakem prohýbá a kroutí jen minimálně, pevnost a ochrana desky je tak zajištěna. Tuhost pantů je optimální, s maximálním úhlem otevření cca 152°. Výtka směřuje pouze na zapínací tlačítko, které se hýbe, kroutí a obecně na zařízení této cenovky nemá co dělat.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW - Přední strana ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW - Hrana ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW - Zadní strana
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Vojenská tematika nemusí sednout každému, při hraní FPS her se ale rozhodně hodí.

Ostré hrany, agresivní linie a ultra tenké rámečky displeje přispívají k celkovému minimalistickému image laptopu. ASUS ROG STRIX SCAR II je ve své třídě 17,3" zařízení jedním z nejštíhlejších a nejkompaktnějších vůbec, při váze „jen“ 2 900 g. Náročnější studenti ho tak mohou upřednostnit před konzervativní volbou 15,6" modelu podobného zaměření.

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – konektorová výbava a komunikace

Po stránce konektorů je zde vše, co by tu mělo být. Levá strana hostí napájecí konektor adaptéru, RJ-45 zásuvku ethernetu, MiniDP, HDMI, trojici USB 3.1 a 3,5mm jack pro headset. Pravá strana obsahuje čtečku SD karet, USB-C a USB-A, obě verze 3.1 Gen. 2.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW, konektory ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW, konektory
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Konektorová výbava je solidní a pokryje potřeby většiny uživatelů.

Po komunikační stránce je ASUS GL704GW vybaven M.2 WLAN/BT modulem Intel Wireless-AC 9560. Pracuje ve 2,4 a 5GHz pásmu, konfigurace antény je 2× 2. Podporuje AC standard, integrovaný Bluetooth verze 5.0 a MU-MIMO technologii. Maximální rychlost přenosu výrobce stanovuje na 1,73 Gbps.

i Mohlo by vás zajímat

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – obrazovka, klávesnice a touchpad

Obrazovka ASUS ROG STRIX SCAR II, 17,3palcové LCD s LED podsvícením, nativním rozlišením Full HD (1 920 × 1 080) a obnovovací frekvencí 144 Hz je ideálním partnerem pro využití takto výkonné GPU se zachováním vysokých FPS. Technicky vzato jde o antireflexní IPS/AHVA panel AU Optronics B173HAN04.0 přítomný ve více herních laptopech dnešní doby. Maximální jas je na úrovni 300 cd/m2, kontrast podle specifikací 800 : 1 (reálně 1200+). Laptop na regulaci jasu nepoužívá PWM, což je pozitivní zpráva pro lidi s citlivýma očima.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Barvy
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Hráče potěší 144Hz IPS panel s bleskurychlou odezvou.

Displej má vyvážené podání barev, s pokrytím 87 % sRGB. To není zdaleka dostačující k exaktní úpravě fotografií, pro herní účely je to však vyhovující hodnota. Barvy jsou syté, příjemné a díky širokým pozorovacím úhlům také odstínově stálé.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Touchpad
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Navzdory modernímu trendu clickpadů má laptop stará dobrá hardwarová tlačítka.

Dotyková plocha má rozměry 107 × 59 mm, leží o 0,5 mm níže vůči zbytku těla. Povrch je hladký, bez grafického vzoru. Rozhodně mě potěšil fakt, že GL704GW používá standardní touchpad vybavený dvěma oddělenými hardwarovými tlačítky. To je z mého pohledu pro notebook tohoto zaměření a velikosti lepší řešení. S touchpadem se pracuje dobře, hladce a přesně.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW, klávesnice ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW, klávesnice, podsvícení
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Klávesnice obsahuje čtyřzónové RGB podsvícení.

Klávesnice je podobně jako jiné prvky u GL704GW designově shodná s řadou Zephyrus. Hloubka stlačení kláves je přibližně 1,8 mm, QWERTY jsou barevně i podsvícením odlišeny. Samotné podsvícení klávesnice je čtyřzónové, nastavitelné pomocí softwaru ASUS Aura. Numerické klávesy a šipky jsou o něco menší než zbytek klávesnice, což může, ale nemusí překážet.

i Podobné produkty

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme výkon procesoru

Výkon procesoru použitého v notebooku ASUS GL704GW jsem testoval v benchmarcích Cinebench R15 (bodově ohodnotí CPU podle jeho výkonu v CPU renderingu, kde ST znamená využití jednoho vlákna, MT využití celého CPU) a PassMark Performance Test 9.0 CPU Mark (bodově ohodnotí CPU podle jeho výkonu v devíti nezávislých typech operací, jako například prvočísla, šifrování či počítání fyziky).

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Cinebench R15 ST ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Cinebench R15 MT ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Passmark PT9.0 CPU Mark
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW: Benchmarky Cinebench a PassMark PT9.0

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme výkon grafické karty

Výkon grafického adaptéru RTX 2070 jsem v první fázi testoval dvojicí benchmarků Valley a Superposition od Unigine (výsledkem je celkové skóre) a také stálicí mezi benchmarky v podobě populárního 3D Mark 11 (výsledkem je GPU skóre).

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Unigine Valley ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Unigine Superposition ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – 3D Mark 11
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW: Benchmarky Unigine Valley, Unigine Superposition a 3DMark 11

Následoval nejznámější grafický benchmark 3DMark ve své aktuální verzi. Testované scény jsou Sky Diver, Fire Strike a Time Spy, výsledná hodnota reprezentuje GPU Skóre.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Sky Diver ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Fire Strike ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Time Spy
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW: Benchmark 3DMark.

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme celkový výkon systému

Ideálním benchmarkem k posouzení celkového výkonu PC je PCMark 10. Ten bodově hodnotí výkon notebooku či sestavy na základě komplexních testů založených na běžném používání počítače, jako je práce v textovém editoru, sledování filmu, úprava fotografií a podobně. První graf znázorňuje celkové skóre.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – PCMark 10
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW: Benchmark PCMark 10 – celkové skóre.

Následující grafy potom znázorňují bodové hodnocení v jednotlivých disciplínách.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – PCMark 10 ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – PCMark 10 ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – PCMark 10
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW: Skóre v jednotlivých disciplínách PCMark 10.

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme herní výkon

Použitý grafický adaptér NVIDIA GeForce RTX 2070 je aktuálně druhou nejvýkonnější laptopovou kartou na trhu. Spuštění jakéhokoli herního titulu na vysoké až maximální detaily je proto samozřejmostí. Díky konzervativnímu rozlišení 1 920 × 1 080 bude také 144Hz panel „nakrmen“ dostatečně na to, aby ukázal své přednosti. Starší tituly však mohou na nové architektuře pracovat o něco pomaleji než na předchozích generacích – to jsme mohli vidět i v benchmarcích.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Graf FPS
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW: Herní výkon ASUSu GL704GW je dostatečný i pro nejnáročnější hry.

Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II – testujeme výdrž baterie

Zařízení používá 4článkovou baterii s kapacitou 66 Wh. Ta je ve své třídě jakýmsi šedým průměrem, je však stále dostatečná ke sledování filmu během delší cesty vlakem či nenáročnou práci mimo elektrické sítě. Výdrž baterie při plné zátěži je kvůli náročnému hardwaru žalostná, to je však u herního zařízení nepodstatný údaj.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Graf Baterie
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Výdrž baterie je ve své třídě průměrná.

Reproduktory ASUS ROG STRIX SCAR II – hlasitost a kvalita zvuku

Notebook je vybaven stereo reproduktory o výkonu 3,5 W. Ty se nacházejí ve spodní části opěrky rukou, blíže k uživateli, se směrováním do stran. Reproduktory hrají skutečně hlasitě, zvukový přednes je až na mírně okleštěné basové pásmo vyvážený. Během testování jsem nezaznamenal žádné pazvuky, vibrace či jiné defekty.

Provozní vlastnosti ASUS ROG STRIX SCAR II – teploty a hluk

Chladicí systém Asusu GL704GW sestává ze dvou chladicích ventilátorů a tří tepelných výměníků. Pasivní část chlazení je kompletně měděná, přičemž samotný Asus se pyšní zvýšením počtu žeber chladiče na úkor jejich tloušťky, čímž se dosáhne větší vyzařovací plochy.

ASUS ROG STRIX SCAR II GL704GW – Chlazení
Recenze ASUS ROG STRIX SCAR II: Propracovaný chladicí systém Asusu GL704GW

V praxi je chladicí systém dostatečně výkonný na to, aby udržel provozní teploty komponentů či samotného šasi během hraní v přijatelných hodnotách. Odráží se to však na hlučnosti ventilátorů, jejichž tepelná křivka je značně agresivní a náhlé pulzní změny otáček jsou častým jevem. Při hraní náročných titulů dosahovala GPU teploty 83 °C, jádra CPU se pohybovala kolem pásma 96 °C.


Recenze Asus ROG STRIX SCAR II

Notebooky

Recenze zařízení Asus ROG GL704GW STRIX SCAR II je za námi, pojďme si ji tedy shrnout. GL704GW není typický 17,3" laptop, s jakými běžně přijdeme do styku. Díky svým rozměrům, štíhlému profilu a nízké hmotnosti působí na první pohled spíše jako mírně větší 15" herní stroj. Reálně však stále nese bleskově rychlý 144Hz 17,3" displej, plnohodnotný šestijádrový procesor a to nejmodernější grafické jádro, jaké je dnes možné dostat. To mu dodává dostatek výkonu na spuštění jakéhokoliv titulu při maximálních detailech na nativním rozlišení, navíc s podporou technologie ray tracing.

Herní zážitek dále dotváří kvalitní ozvučení či RGB podsvícení. Zamrzí jedině absence G-SYNC či vyšší hlučnost chlazení. Celkově je tak notebook Asus ROG GL704GW Strix Scar II výbornou volbou pro náročnějšího uživatele, který si za maximální výkon a herní komfort v kompaktních rozměrech neváhá připlatit.

Klady

 • Solidní konstrukce
 • Příjemný IPS displej
 • Vysoký herní výkon
 • Kompaktnost i přes 17,3" LCD
 • Dobře řešený touchpad
 • Kvalitní ozvučení
 • RGB podsvícení
 • Konektorová výbava

Zápory

 • Vysoké teploty a hlučnost
 • Laciný dojem tlačítka zapínání
 • Chybí technologie G-SYNC

ASUS ROG Strix SCAR II (PREVIEW)

Aktualizováno

Pokud hledáte pořádný herní notebook, tohle se vám bude líbit. ASUS si totiž přichystal druhou řadu notebooků ASUS ROG Strix SCAR IIV prodeji je řada modelů v různých cenových kategoriích a narazíte i na nejnovější grafické karty NVIDIA RTX. Spolu s procesory Intel 8. generace, solidní kapacitou RAM paměti a 144Hz displejem s minimální odezvou jsou notebooky připraveny na každou herní zkoušku. Pojďme se na ně podívat blíže.

ASUS ROG Strix SCAR II pohání grafické karty NVIDIA a procesory Intel

V současnosti na Alza.cz najdete 11 modelů notebooků různých cenových kategorií. Všechny pohánějí grafické karty z dílny NVIDIA, a to starší desítkové i poslední dvacítkové série Turing. Jmenovitě jde o karty GTX 1060 a 1070, u dražších modelů potom RTX 2060 a 2070 s podporou ray tracingu a DLSS. Co to znamená? Obecně to, že i s tím nejlevnějším notebookem rozjedete nejnovější hry bez problémů, často na nejvyšší detaily. Další výhodou těchto karet je označení VR Ready, jsou tedy připravené na virtuální realitu. O to, aby vše běželo tak, jak má, se starají Intel procesory 8. generace. U všech notebooků je to Intel Core i7-8750H se šesti jádry o frekvenci 2,2 GHz. Tato frekvence se v Turbo módu může zvednout až na 4,10 GHz.

i Pokud se chcete dozvědět více o grafických kartách NVIDIA RTX, mrkněte na náš článek Asus Strix GeForce RTX 2070 O8G Gaming (RECENZE A TESTY).

Úložiště je řešeno pomocí 256GB, nebo 512GB SSD disků, které jsou u některých modelů doplněny 1TB SSHD pevnými disky. Operační paměť se dodává s kapacitou buď 16, nebo 32 GB. Zajímavou funkcí je tzv. Silent Mode, který sníží hluk vydávaný notebookem na úkor výkonu komponentů. Jako ukázka výkonu může posloužit třeba hra Far Cry 4, kterou nejlevnější model GL504GM zvládl na 87 FPS na maximální detaily. V Silent módu jsou FPS o něco nižší, a to 68 FPS.

Modely s grafickými kartami NVIDIA RTX jsou ideální pro náročné hráče

O tom, jak jsou nejnovější grafické karty NVIDIA RTX výkonné, se nemusíme bavit. Podepisuje se to ovšem i na jejich ceně, a tak se hodí spíše pro náročné hráče. Přesto notebooků s NVIDIA GeForce RTX stále přibývá. V následující tabulce můžete vidět komponenty některých modelů notebooku ASUS ROG STRIX.

Parametry SCAR II GL504GV-ES020T SCAR II GL704GW-EV022T SCAR II GL704GW-EV018T
Úhlopříčka displeje 15,6" 17,3" 17,3"
Rozlišení 1 920 × 1 080 px 1 920 × 1 080 px 1 920 × 1 080 px
Procesor Intel Core i7 8750H (6× 2,2 GHz; 4,1 GHz Turbo) Intel Core i7 8750H (6× 2,2 GHz; 4,1 GHz Turbo) Intel Core i7 8750H (6× 2,2 GHz; 4,1 GHz Turbo)
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2060 NVIDIA GeForce RTX 2070 NVIDIA GeForce RTX 2070
Operační paměť 16 GB 16 GB 32 GB
Typ úložiště SSD SSD SSHD + SSD
Kapacita úložiště 512 GB 512 GB 1 TB + 512 GB
Cena 51 990,- Kč 61 990,- Kč 69 990,- Kč

*Ceny platné k 17. 2. 2019

Displej je uzpůsoben pro hraní FPS her

Ačkoliv si mnoho hráčů může poklepat na čelo, ASUS uvádí, že řada ROG Strix SCAR II je uzpůsobena pro FPS esport hry. Předpoklady k tomu notebooky opravdu mají. Kromě výkonných komponentů se totiž mohou chlubit i skvělým displejem s úhlopříčkou 15 nebo 17 palců, který podporuje obnovovací frekvenci 144 Hz a odezvu 3 ms. Stylově vyhlíží také design. Obrazovka je usazená v ultra tenkém rámečku a tělo nabízí mix kovu a plastu. Notebooky jsou také celkově velmi kompaktní, a tak není problém vzít si je na cesty.

Do rukou se kolegům z youtube kanálu AlzaTech dostal ASUS ROG STRIX SCAR II GL504GW-ES006T s grafickou kartou RTX 2070. Notebook otestovali na Metro Exodus. Jak SCAR II obstál?

Recenze ASUS ROG Strix SCAR II

Zatímco naše recenze přijde brzy, některým zahraničním recenzentům se již notebooky ASUS ROG Strix SCAR II dostaly do rukou. Hodnocení vypadá velice slibně.

ASUS ROG Strix SCAR II Displej ASUS ROG Strix SCAR II Tělo
Notebooky řady ASUS ROG Strix SCAR II mají takové designové prvky, jaké by měl mít každý správný herní notebook. Agresivní zpracování a RGB podsvícení.

Andrei Gibera z ultrabookreview.com například ve své recenzi uvedl „Je hodně málo toho, co by se vám na 15" ASUS ROG Strix GL504HM mohlo nelíbit. Konstrukce, klávesnice/touchpad, displej, reproduktory, hardware a obzvlášť způsob, jakým toto zařízení zvládá každodenní úkoly a hry, jsou jedny z nejlepších v tomto cenovém rozpětí. Najde se ovšem i pár nedostatků, které budete muset přijmout, a pravdou je, že notebook je o něco dražší než konkurence s podobnou výbavou.“ Celkově kladně hodnotí konstrukci a komponenty notebooku. Na stranu záporů pak dává design a vyšší cenu notebooku.

i Celkové hodnocení řady notebooků se pohybuje okolo 4 z 5 hvězdiček.

Jeden z dražších modelů si vzal na paškál Rami Tabari z laptopmag.com. Jde o 17" ASUS ROG Strix SCAR II GL704GM. Jeho verdikt zní následovně: „ROG Strix SCAR II balí překrásný 17" displej, silný výkon a pohodlnou klávesnici a působí oslnivým designem.“ Prakticky tak vyvrací tvrzení předešlé recenze ohledně designu. Ten totiž spolu s kvalitním displejem vyzvedl. Dle Ramiho je co vylepšovat na poli zvuku a výdrže baterie.

ASUS se se svojí novou sérií zaměřuje spíše na náročnější hráče, potažmo nadšence. Pokud si ovšem můžete dovolit trochu větší investici, mezi notebooky této řady si jistě nevyberete špatně. Poměr ceny a kvality je zde totiž velmi solidní. Brzy se taktéž můžete těšit na úplnou recenzi jednoho z modelů.

P-DC1-WEB22