Obnovit stránku

Asus Zenbook Flip 13 UX363 (RECENZE) – konvertibilní notebook do kanceláře i na cesty

Aktualizováno • Autor: Václav Švec

Hledáte rychlý, kvalitně zpracovaný notebook, se kterým budete moci často cestovat, a zároveň nepohrdnete ani konvertibilní konstrukcí s dotykovým displejem? Pak byste si neměli nechat ujít naši recenzi notebooku Asus Zenbook Flip 13. Ten totiž „na papíře“ nabízí vše zmíněné a ještě trochu navíc. Jak ale funguje v praxi?

  Asus Zenbook Flip 13 (RECENZE) – OBSAH

  1. Představení Asus Zenbook Flip 13
  2. Asus Zenbook Flip 13: konstrukce a design
  3. Asus Zenbook Flip 13: klávesnice a touchpad
  4. Asus Zenbook Flip 13: konektorová výbava a bezdrátová konektivita
  5. Asus Zenbook Flip 13: displej a zvukový projev
  6. Asus Zenbook Flip 13: použité komponenty
  7. Asus Zenbook Flip 13: výkon procesoru
  8. Asus Zenbook Flip 13: výkon grafické karty
  9. Asus Zenbook Flip 13: výkon úložiště
  10. Asus Zenbook Flip 13: herní výkon
  11. Asus Zenbook Flip 13: provozní teploty a hluk
  12. Asus Zenbook Flip 13: výdrž baterie
  13. Asus Zenbook Flip 13: software
  14. Asus Zenbook Flip 13: závěrečné hodnocení

  Představení ultrabooku Asus Zenbook Flip 13

  Asus ZenBook Flip 13 je konvertibilní ultrabook, který se může pochlubit například elegantním designem a kvalitními materiály. Kombinace menších rozměrů, dlouhé výdrže na baterii a zvýšené odolnosti splňující některé standardy normy MIL-STD810G jej pak předurčuje k roli společníka na cestách, který se postará o vaše pracovní i multimediální vyžití.

  Model Asus ZenBook Flip 13
  Číslo produktu UX363EA
  Typ CPU Intel Core i5 1135G7 (2,4–4,2 GHz)
  Funkce a vlastnosti CPU 4 jádra / 8 vláken, 8MB cache, 28 W
  Operační paměť 8 GB LPDDR4X
  Grafický adaptér Intel Iris Xe (80EU)
  SSD M.2 NVMe SSD 512 GB, Kingston
  Displej 13,3", IPS, 1 920 × 1 080 px, lesklý, dotykový, 60 Hz, 300 nitů
  Baterie 67 Wh, 4článková
  Klávesnice podsvícená + num. blok v touchpadu
  Hmotnost 1,3 kg
  Rozměry 305 × 211 × 13,9 mm
  Nabíjecí adaptér 65 W, USB-C
  Cena 27 990 Kč*

  * Cena platná k 20. 2. 2020     

  Asus Zenbook Flip 13 je kovový elegán

  První, co vás na notebooku Asus Zenbook Flip 13 zaujme, bude bezesporu jeho zpracování. Notebook je oděn v kovu, přičemž víko využívá broušený design a po jeho otevření se uživateli nabízí pohled na tmavě šedý povrch. Celkově je design notebooku Asus Zenbook Flip 13 velmi elegantní a potěší i konzervativnější uživatele. Není to však jen vzhled, co lze na konstrukci Asus Zenbook Flip 13 pochválit. Notebook je zpracován kvalitně, nikde nic nevrže ani se nekroutí. Velmi pevná je základna notebooku, stejně tak i víko displeje. Na seznam plusů konstrukce Asus Zenbook Flip 13 pak můžete připsat také fakt, že notebook splňuje armádní odolnostní normu MIL-STD 810G.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Asus Zenbook Flip 13 sází na decentní design.

  Kvalita zpracování však není to jediné, čím se může tento notebook pochlubit. Další zajímavostí je víko, respektive jeho panty. Právě ty stojí za konvertibilní konstrukcí notebooku Asus Zenbook Flip 13 a umožňují víku přetočit se prakticky o 360°. Díky tomu lze notebook využívat také v režimu tabletu nebo jej přetočit pro pohodlnější práci s dotykovým displejem či sledování filmů. Škoda jen, že víko postrádá magnet, který by ho přidržel u základny i po přetočení do režimu tabletu. Naopak v zavřeném stavu víko drží velmi pevně a i přes vykrojení v základně notebooku jej lze jednou rukou otevřít jen obtížně. Ocenění si ale zaslouží příjemně tuhý chod pantů a jejich celková pevnost. Rozhodně z nich ani nebudete mít dojem, že se po pár přetočeních rozpadnou. Ostatně Asus uvádí, že tyto panty jsou testovány na 20 tisíc cyklů.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Konvertibilní konstrukci jsem nejvíce ocenil při brouzdání webem s notebookem na klíně.

  Díky konvertibilní konstrukci můžete Asus Zenbook Flip 13 používat nejen jako běžný notebook, ale také jako tablet. Pro tento režim jsem však příliš využití nenašel. Jednak kvůli již zmíněné chybějící aretaci displeje v tomto režimu, také ale proto, že je pro tabletové použití notebook i při hmotnosti 1,3 kg moc těžký. Daleko častěji jsem však využíval konvertibilní konstrukci při přetočení displeje o přibližně 300°. Z okolí klávesnice se tak stane spodní strana základny a ultrabook se v tomto režimu pohodlně používá na klíně pomocí dotykového ovládání. Další možností je notebook postavit jako stan. V tomto případě se z něj stane obstojný prezentační nástroj. Vzhledem k malé tloušťce základny oceníte i její nadzvedávání nad povrch pracovní plochy pomocí hrany víka displeje. Dojde tak k naklonění klávesnice a touchpadu směrem k uživateli, díky čemuž se na notebooku pracuje pohodlněji. Dalším plusem je zlepšení proudění vzduchu pod notebookem, a tím pádem i jeho přístupu k chlazení. Aby nedocházelo při otevírání víka k poškrábání jeho hrany, jsou zde dva plastové výstupky. Těch by zde však mohlo být víc, nebo by přinejmenším mohly být větší.

  Asus Zenbook Flip 13: zmenšená klávesnice a touchpad s překvapením

  Menším rozměrům samotného notebooku se pochopitelně musela přizpůsobit také klávesnice, respektive její rozložení. Přítomna je tak šestiřadá ostrůvková klávesnice s jednořádkovým enterem a do jedné řady zarovnanými kurzorovými šipkami. Úplně vpravo se nalézá sloupec (převážně) navigačních kláves. Ty jsou však přes funkční klávesu spřaženy rovněž šipkami. Pro uživatele, kteří klávesy jako Page Up/Down či Home a End používají často, je řešení Asusu pochopitelně pohodlnější. Ostatní by však mohli ocenit spíše upravené rozložení bez tohoto sloupce, zato s většími klávesami. Ty by si víc prostoru rozhodně zasloužily. Šířka zde ovšem není ten hlavní problém. Výrobce se totiž, bůh ví proč, rozhodl použít klávesy se zredukovanou výškou.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Použití zploštělých kláves je trochu nepraktické. 

  Krom zmíněného však nelze mít k rozložení klávesnice notebooku Asus Zenbook Flip 13 větších výhrad. Mechanika kláves má příjemný chod, dostatečný zdvih a poskytuje jasnou zpětnou vazbu. Při psaní zajisté oceníte také jejich nadstandardně tichý chod. Samozřejmostí je též podsvícení. To je zde bílé a regulovatelné ve třech stupních. Asus pak vskutku šalamounsky vyřešil absenci numerického bloku – integroval jej totiž do touchpadu. Stačí chvilku podržet prst na piktogramu v pravém horním rohu touchpadu a rázem se zobrazí mřížka s numerickým blokem včetně základních znaků. I při zobrazené numerice můžete používat touchpad, jen je třeba dát si trochu pozor na nechtěné psaní čísel a znaků. Dotyková numerika se samozřejmě té klasické nevyrovná a zejména psaní poslepu je zde značně komplikované, stále se však jedná o mnohem pohodlnější řešení než používání páté řady na klávesnici, a pokud častěji pracujete s čísly, nemusíte neustále myslet na externí numeriku.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Tajnou zbraní je zde numerický blok ukrytý v touchpadu.

  Opravdu rozměrný clickpad si však zaslouží pochvalu nejen za integrovaný numerický blok. Jeho povrch je velmi příjemný na dotyk a prsty po něm hladce kloužou. I odezva na dotyk je uspokojivá a proti mechanice zabudovaného tlačítka toho nelze rovněž příliš namítat. Tlačítko, i přes velmi nízký zdvih, poskytuje dobrou zpětnou vazbu. Mechanika je sice maličko tužší, nedělalo mi však problém si na ni zvyknout. Clickpad lze stisknout přibližně do ¾ jeho výšky.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Tlačítku napájení dělají společnost přepínače režimů podsvícení klávesnice a chlazení.

  Asus Zenbook Flip 13: konektorová výbava a bezdrátová konektivita

  Konektorová výbava obvykle nepatří mezi nejsilnější stránky tenkých ultrabooků a nejinak tomu je i v případě Asus Zenbook Flip 13. U smartphonů jsme si už tak nějak zvykli na častou absenci 3,5mm jacku, a tím pádem i nutnost použití USB-C redukce pro připojení drátových sluchátek či reproduktorů. V případě notebooku je to však stále poměrně zarážející. Zrovna tak si při práci s notebookem Asus Zenbook Flip 13 budete muset vystačit pouze s jedním „velkým“ USB-A portem – spřaženým s USB 3.1 řadičem. Zbylá konektorová výbava už však vypadá o poznání lépe. Zahrnuje například dvě USB-C s podporou Thunderbolt 4.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Konektorová výbava ultrabooku Asus Zenbook 13 není zvlášť pestrá, dvojice Thundebolt 4 portů však potěší.

  Přes oba tyto porty lze notebook rovnou i napájet. Díky tomu jsou porty ideální pro připojení dokovací stanice. Stačí si vybrat z poměrně pestré nabídky dokovacích stanic a pomocí jediného kabelu k notebooku připojit externí monitor, periferie či tiskárnu a zároveň jej napájet. Poměrně krátký seznam fyzických portů pak uzavírá plnohodnotné HDMI. Co se bezdrátové konektivity týče, k internetu se připojíte výhradně prostřednictvím WiFi – možnost připojit se k mobilní síti zde tak chybí. Ke cti notebooku Asus Zenbook 13 Flip budiž podpora nejnovějšího standardu 802.11ax aneb WiFi sítí 6. generace. Notebook dále využívá Bluetooth ve verzi 5.0. Obojí pracuje spolehlivě a během testování jsem nezaznamenal nejmenší problém.

  Asus Zenbook Flip 13: dotykový IPS displej a zvuk Harman Kardon

  Notebook využívá 13,3" IPS displej s Full HD rozlišením. Tato kombinace úhlopříčky a rozlišení znamená výslednou jemnost obrazu 165 PPI, což je hodnota pro notebook zcela dostatečná. Dále se tento panel může pochlubit 100% pokrytím sRGB barevného prostoru. Barevné podání je tak příjemně věrné. Jednotlivé barvy nejsou přesaturované a i černá je na poměry IPS panelů na slušné úrovni. Škoda jen maximální svítivosti, která dosahuje 300 nitů, což je v případě ultrabooku přinejlepším průměrná hodnota, a v kombinaci s lesklým povrchem tak není displej za slunečného dne optimálně čitelný ani ve stínu. Samozřejmostí jsou pak výborné pozorovací úhly.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Pozorovací úhly displeje ultrabooku Asus Zenbook Flip 13 UX363EA jsou velmi dobré.

  Vzhledem ke konvertibilní konstrukci je nutností, aby byl displej také dotykový. Vůči odezvě na ovládání prsty nemám žádné výhrady a vše funguje tak, jak bych očekával. Úplně nadšený však nejsem z přibaleného dotykového pera. Přesnost ovládání je s ním sice rozhodně vyšší, a pero navíc zvládá rozlišit 4 096 úrovní tlaku. Bohužel je zde však znát i poměrně velká latence a hrot pera po krycím skle displeje příjemně neklouže, ale drhne. Na druhou stranu, pokud budeme brát pero jako něco navíc, co vám výrobce k notebooku zdarma přibalí, nelze si příliš stěžovat.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Asus se nezapomíná spoluprací s Harman Kardon pochlubit.

  O hlasitou reprodukci se v případě notebooku Asus Zenbook Flip 13 stará dvojice reproduktorů s certifikací Harman Kardon. Jejich maximální hlasitost se pohybuje okolo 80 dB, což je vzhledem k určení tohoto notebooku dostatečná, byť nijak oslnivá hodnota. Ocenit si zaslouží čistý přednes, kdy se zkreslení, typické pro malé reproduktory, dostavuje až okolo 90% hlasitosti. Vzhledem k výše zmíněné absenci 3,5mm audio jacku zajisté oceníte přibalenou redukci USB-C.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA spoléhá na 11. generaci čipů od Intelu

  Testovaná konfigurace notebooku Asus Zenbook Flip 13 se opírá o 11. generaci procesorů Core od Intelu – Tiger Lake. Konkrétně testovaná konfigurace využívá Intel Core i5 1135G7 spoléhající na 10nm SuperFin výrobní technologii. Procesor disponuje celkem 4 fyzickými jádry a 8 vlákny a pracuje na frekvenci 2,4 GHz s krátkodobým boostem na jednom jádru až na 4,2 GHz. Tím nejzajímavějším je však v tomto případně nepochybně zbrusu nový integrovaný grafický čip Intel Iris Xe. V tomto případě máme tu čest se slabší verzí využívající 80 EU, kdežto procesory 11. generace řady Core i7 a některé řady i5 nabídnou výkonnější variantu Iris Xe s 96 EU a nepatrně vyššími takty. I zde použitý integrovaný grafický čip však představuje zajímavý upgrade oproti čipu použitému v předešlé generaci procesorů Intel.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Uvnitř tenkého notebooku se ukrývá nejnovější generace procesorů Intel.

  Zklamáním by pro někoho mohla být velikost operační paměti – ta se zastavila na hodnotě 8 GB. Vzhledem k tomu, že paměť u tohoto notebooku není rozšiřitelná, raději si promyslete, zda vám bude tato kapacita stačit, nebo si rovnou připlatíte 7 tisíc za verzi se 16 GB RAM. Za tento příplatek však pochopitelně nedostanete jen větší operační paměť, ale také výkonnější procesor Intel Core i7 (s výkonnějším grafickým čipem) a také 1TB NVMe SSD. V případě testované varianty dostanete NVMe disk Kingston A2000 o kapacitě 512 GB. Nicméně u SSD případný budoucí upgrade pochopitelně možný je.

  Asus Zenbook Flip 13: výkon procesoru

  Procesor Intel Core i5 1135G7 jsme podrobili standardní sérii benchmarků. Pro test byl použit benchmark Cinebench R15 hodnotící výkon procesoru při renderingu za použití jednoho (ST) nebo více (MT) jader. Dále jsme spustili také benchmark Corona Renderer, ten zase hodnotí, jaký čas procesor potřebuje k vykreslení definované scény. Na závěr zde máme známý benchmark PassMark Performance Test 9, který procesoru uděluje bodové skóre dle výkonu v několika typech operací.

  • Cinebench R23 SC: 1 202 bodů
  • Cinebench R23 MC: 4 017 bodů
  • Corona Renderer: 1.3: 512 s
  • PasssMark PT 9.0: 4 788 bodů

  Asus Zenbook Flip 13: výkon grafické karty

  Výkon integrovaného grafického čipu Intel Iris Xe Graphics byl testován pomocí populárního benchmarku 3DMark a několika jeho testů ve výchozím nastavení. Na notebooku byl spuštěn rovněž benchmark Unigine Superposition. Výsledky testů potvrzují příjemný mezigenerační nárůst výkonu tohoto integrovaného řešení.

  • Unigine Superposition: 2 438 bodů
  • 3DMark Sky Diver: 10 047 bodů
  • 3DMark Time Spy: 1 375 bodů
  • 3DMark Night Raid: 11 288 bodů

  Asus Zenbook Flip 13: výkon úložiště

  Jak padlo již o pár odstavců výše – Asus Zenbook Flip 13 v testované konfiguraci využívá M.2 NVMe SSD Kingston A2000. Tento disk patří k tomu levnějšímu, co můžeme na současném trhu sehnat, a tomu odpovídají i jeho výsledky v benchmarcích. Cílová skupina uživatelů notebooku Asus Zenbook 13 však rezervy ve výkonu použitého disku nepocítí.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Použitý NVMe SSD disk nepatří mezi nejrychlejší, svou práci však zastane.

  Asus Zenbook Flip 13: herní výkon

  Asus Zenbook Flip 13 rozhodně nelze označit za herní notebook, ostatně asi málokdo by od konvertibilního ultrabooku s integrovanou grafikou očekával herní výkon. Nicméně, jak jsme si uvedli již výše, jednou z nejzásadnějších novinek procesorů Intel Core 11. generace je právě nový integrovaný grafický čip, byť v  tomto případě v té slabší specifikaci. Nebyla by tedy škoda si neověřit, jak si vede při hraní her? Pro lepší představu o reálné použitelnosti na hraní her se nastavení grafických detailů i rozlišení liší. Obecně pak lze říct, že si Asus Zenbook Flip 13 v testované konfiguraci dobře poradí především se staršími tituly, ale obstojně zvládá i novější online hry.

  • Battlefield V (720p/nejnižší) – 42 fps
  • Grand Theft Auto V (1 080p/střední) – 40 fps
  • Valorant (1 080p/střední) – 72 fps
  • Shadow of the Tomb Raider (720p/nízké) – 39 fps
  • Red Dead Redemption 2 (720p/nejnižší) – 34 fps
  • Mafia: Definitive Edition (720p/nejnižší) – 30 fps
  • The Witcher 3: Wild Hunt (1 080p/nízké) – 39 fps
  • World of Tanks (1 080p/střední) – 45 fps
  • Counter Strike: Global Offensive (1 080p/střední) – 60 fps
  • League of Legends (1 080p/nejvyšší) – 60 fps

  Asus Zenbook Flip 13: provozní teploty a hluk

  V těle tenkého ultrabooku není příliš místa pro výkonné chlazení, a tak je i u modelů, které nelámou žebříčky ve výkonnosti, na místě menší obava o hlučnost a především účinnost chlazení. Zde naštěstí výrobce odvedl dostatečně dobrou práci a o přehřívání komponent nemůže být řeč. Při nenáročné kancelářské práci se ventilátor spouštěl jen občas a na nejnižší otáčky, při kterých jej zaznamenáte jen v naprosto tiché místnosti. Při vyšší zátěži nebo hraní her se hluk pohybuje okolo 42 dB, což lze brát jako nepatrně horší průměr této kategorie. Při většině reálných scénářů se i při vysoké zátěži držela teplota procesoru okolo 80 °C a k throttlingu (dočasnému výraznému snížení výkonu pro zabránění přehřátí komponent) jsem Asus Zenbook Flip 13 donutil až po několika minutách stress testu.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Povrch notebooku Asus Zenbook Flip 13 se během benchmarků citelně zahřál, teploty se však stále drží na rozumné úrovni.

  V rámci každodenního použití tak není třeba mít o chlazení notebooku strach. Při kancelářské práci vás nemusí trápit ani teploty na povrchu notebooku. Mírné zahřívání je patrné v oblasti výdechu chlazení – tedy v zadní části základny. Zde se při tomto nenáročném použití povrchová teplota pohybovala okolo 35 °C. O něco méně příjemné pak byly teploty během testování výkonu notebooku – povrch základny notebooku Asus Zenbook Flip 13 se dokázal rozehřát až na 52 °C. Palmrest se v tomto případě zahřívá jen mírně a o něco vyšší, pro někoho nepříjemné, teploty jsou cítit na klávesnici. Teploty na povrchu notebooku v zátěži si můžete prohlédnout na obrázku výše.

  Asus Zenbook Flip 13: výdrž baterie

  V případě ultrabooku jsou pro práci na cestách důležité nejen rozměry, ale bezesporu také čas, po který se obejde bez elektrické zásuvky. Výdrž v tomto případě zajišťuje čtyřčlánková baterie o kapacitě 67 Wh a výrobce se holedbá „až“ 16h výdrží na jedno nabití. To je, mírně řečeno, optimistická prognóza, neboť během testování jsem se i při méně náročné kancelářské práci dostal kousek nad polovinu deklarované hodnoty. Nutno uznat, že ani to není úplně zlá hodnota, jedná se však spíše o lepší průměr mezi současnými ultrabooky. V tabulce níže pak můžete zhodnotit výdrž při různých scénářích použití. Ve všech případech byl jas obrazovky nastaven na 50 % a notebook byl k internetu připojen prostřednictvím WiFi s aktivním spořičem baterie. O nabíjení se stará 65W adaptér s USB-C konektorem, přičemž doplnění energie vestavěné baterii vybité na 15 % mu zabere přibližně 1 hodinu 20 minut.

  Způsob použití Výdrž baterie
  Kancelářská práce 9 hodin
  Web 8 hodin 15 minut
  Film 1 080p (lokální) 9 hodin 15 minut
  Film 1 080p (Netflix) 9 hodin 45 minut
  Hra 2 hodiny 30 minut

  Předinstalovaný software v notebooku Asus Zenbook Flip 13

  Ultrabook Asus Zenbook Flip 13 je, nezávisle na konfiguraci, dodáván s operačním systémem Windows 10. Podobně jako i jiní výrobci, ani Asus nezapomněl do systému dodat několik vlastních utilit a licenčních programů. Musím však ocenit, že zde nalezneme většinu nastavení, návodů a informací o notebooku pod hlavičkou utility MyASUS. Můžeme si zvolit například způsob nabíjení volbou úrovně, po kterou se má baterie v notebooku nabít. Pokud budete notebook používat v neustálé blízkosti zásuvky, stačí baterii nabíjet na 60 či 80 %, a tím prodloužit její životnost. Zrovna tak v nastavení MyASUS nalezneme korekci gamma a barevné teploty displeje, mikrofonu a reproduktorů či režimu ventilátoru. Ty jsou bohužel pouze tři (výkonný, standardní a tichý) a u žádného nelze nastavit vlastní křivky. To však na druhou stranu bude trápit zřejmě jen minoritu uživatelů. Z dalších užitečných funkcí pak musím zmínit také TaskFirst, kde můžete prioritizovat internetové připojení pro různé činnosti – například při streamování médií ve vysoké kvalitě. V neposlední řadě pak nesmím opomenout sekci s odpověďmi na nejčastější dotazy uživatelů a základní diagnostiku systému.

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze
  Softwarovým středobodem se stala aplikace MyASUS.

  Závěr recenze Asus Zenbook Flip 13 UX363EA

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA; recenze

  Asus Zenbook Flip 13 UX363EA

  Notebooky

  Asus Zenbook Flip 13 UX363 představuje konvertibilní ultrabook vhodný pro každodenní práci na cestách i v kanceláři. Nabídne přitom dostatek výkonu nejen pro kancelářské, ale i multimediální vyžití, a přidává solidní výdrž na jedno nabití. Zvlášť vyzdvihnout si pak zaslouží kvalitní zpracování a prémiové materiály spolu s certifikací MIL-STD810G a šikovná vychytávka v podobě numerického bloku v touchpadu. Naopak zcela zbytečné jsou chyby jako na výšku redukované klávesy či absence 3,5mm jacku.

  Klady

  • kvalitní materiály a zpracování
  • 13,3" IPS displej
  • 2× Thunderbolt 4
  • tiché chlazení
  • solidní výdrž na nabití
  • solidní výkon
  • touchpad s numerickým blokem

  Zápory

  • redukované klávesy na výšku
  • nemožnost upgradu RAM
  • absence 3,5mm jacku
  • chybějící aretace displeje v režimu tabletu
  P-DC1-WEB18