Obnovit stránku

Během svátků 5.7. a 6.7. mají všechny naše pobočky otevřeno.

Získejte doručení ZDARMA na rok pouze za 25 Kč měsíčně! Více informací

Back 4 Blood; wallpaper: key art

Back 4 Blood (INFO): Novinky

(Update): Článek byl rozšířen o detaily týkající se prvního rozšíření Tunnels of Terror.

Back 4 Blood je kooperativní střílečka pro až 4 hráče, kteří se v nejnovějším titulu od tvůrců Left 4 Dead zhostí rolí tzv. cleaners (čističů). Ti se pokoušejí navrátit svět do původního stavu a zbavit ho zástupů parazitem napadených lidí, z nichž se stali krvelační zombíci, neboli Ridden. Vše, co o Back 4 Blood potřebujete vědět, se dozvíte v našem článku.


Autor: Alexandra VaníkováInfo


Zdroj obrázku: Turtle Rock Studios

Back 4 Blood ve zkratce

    Back 4 Blood

  • Žánr: Kooperační FPS
  • Vývojář: Turtle Rock Studios
  • Vydavatel: Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Čeština, česká lokalizace: Ne

  • Datum vydání a platformy: 12. 10. 2021 na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S a Xbox One

Back 4 Blood (INFO) – OBSAH

Back 4 Blood: Tunnels of Terror DLC


Road map a Annual Pass

Cesta Back 4 Blood vydáním rozhodně neskončila. Vývojáři pro svou hru chystají nemalé množství bezplatného obsahu, který do něj postupně přidávají. Vedle něj však samozřejmě plánují také placené expanze, jež vychází v rámci balíčku Annual Pass, který nabízí všechna chystaná DLC na jednom místě. Annual Pass je součástí Deluxe i Ultimate edice hry, zakoupit ho můžete i samostatně za přibližně 40 dolarů.

Back4Blood; screenshot: Road Map

zdroj: Turtle Rock Studios

Prvním DLC v rámci Annual Passu je rozšíření s názvem Tunnels of Terror, jež do Back 4 Blood dorazilo 12. dubna 2022. Tato placená expanze do hry přinese zbrusu novou kooperativní aktivitu Ridden Hives, která hráče vyšle do nekonečných tunelů obydlených novými druhy Ridden. Urchins pokládající miny, obrovský implodující Shredders a konečně Rippers, kteří vaším směrem vyšlou smrtelné ostny, budou pořádnou výzvou pro ty, kteří se do Tunnels of Terror rozhodnou vstoupit.

Exkluzivní odměny čekají na všechny ty, kterým se z podzemí podaří vyváznout, přičemž šance na úspěch může zvýšit nejen 7 nových legendárních zbraní (highlightem je silné kladivo udělující zdrcující damage), ale také dvě nové hratelné postavy – Heng a Sharice. Heng v boji proti Ridden volí menší sekeru, kterou sem-tam prostřídá s nožem a Sharice bere do rukou nástroj ze svého bývalého zaměstnání – mohutnou hasičskou sekeru. Oba cleaneři nabídnou různé týmové efekty, Sharice dokonce hráčům umožní vybavit se pancéřovými pláty. K dispozici budou také čerstvé skiny či attachmenty pro zbraně.

Back 4 Blood - Tunnels of Terror Trailer

zdroj: Warner Bros. Games UK & Ireland

Při příležitosti vydání Tunnels of Terror do hry doputuje také obsah zadarmo, jenž zahrnuje novou, doteď nejvyšší obtížnost s názvem No Hope. Ta váš průchod pořádně okoření vyšším množstvím corruption cards, bossů, krvelačnějšími Riddens i nulovým počtem dodatečných životů. Friendly fire si z vašeho života na této obtížnosti ukousne nejvíc. Připravit ideální balíček bude možné i díky dvanácti čerstvým kartičkám (další šestici najdete na tomto odkazu).

Další podrobnosti o aktuálních novinkách, updatech a patchích se dočtete na oficiálních stránkách hry.

Back 4 Blood: Hodnocení a metacritic


i Jak hodnotíme Back 4 Blood?

„Back 4 Blood je kooperační FPS, na kterou fanoušci legendární akce Left 4 Dead dlouho čekali. V podstatě je to jimi oblíbené dílo s řadou zajímavých změn dávajících kompletu vlastní identitu, což je jedině dobře. Pokud se chcete s kamarády zabavit a hledáte střílečku, co vám nabídne slušnou porci zábavy, Back 4 Blood by vás nemělo minout.“

Podívejte se na celou recenzi (PC) včetně hodnocení.

A jak hodnotí svět?

Tato hodnocení jsou platná k 14. 10. 2021.

Back 4 Blood - Launch Trailer

zdroj: Turtle Rock Studios

Back 4 Blood: Datum vydání, platformy


Back 4 Blood vyšlo 12. října 2021 na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S. Ode dne vydání je hra k dispozici i ve službě Game Pass.

Back 4 Blood Reveal Trailer | Game Awards 2020

zdroj: GameSpot

Lidstvo má v Back 4 Blood nemalé obtíže s parazity.

Back 4 Blood: Čeština, česká lokalizace


Českou lokalizaci v Back 4 Blood nenajdete. Vyloženě vyloučené však není, že se do práce na překladu nepustí některý z lokalizačních týmů, díky nimž se dočkal češtiny třeba Left 4 Dead. Pokud by došlo k jejímu oznámení, detaily o ní nalezete v našem článku.

Back 4 Blood: Příběh


Příběh Back 4 Blood se odehrává ve světě, jehož lidští obyvatelé bojují o přežití s parazitickými bytostmi Ridden, jejichž cílem není nic menšího, než si podrobit zbytek lidstva a přeměnit jej na bezduchá monstra. Ve výsledku by se dalo říct, že koncept z Left 4 Dead zde opět naplno ožije, protože kreatury tu budou mít díky tempu, jakým se parazit šíří, jasnou převahu, čímž se výrazně nebudou lišit od zombie, kterým se též nebývale dařilo. Čelit jim tu budete v čele elitního týmu Cleaners tvořeném rovnou osmi specialisty disponujícími unikátními příběhovými pozadími a samozřejmě také schopnostmi.

Primárním úkolem členů Cleaners se stane ofenziva proti monstrům, která srazila lidstvo na kolena, a ve finále samozřejmě získání plné kontroly nad jejich domovským světem. Než se vám však podaří naplnit všechny vytyčené cíle, budete nuceni projít řadou specifických map.

Back 4 Blood - Meet the Cleaners Trailer

zdroj: GameSpot

Back 4 Blood: Gameplay


Gameplay Back 4 Blood v mnohém připomíná Left 4 Dead. Totožně jako v kultovní FPS orientované na kooperaci přeživších dostaneme střílečku s pestrou škálou palných i kontaktních zbraní, ve které se sami nebo s partou dalších lidí (1–4 hráči) potloukáte nepřáteli zamořenou mapou. Každá destinace, do níž se vydáte, je navíc určitým způsobem unikátní, díky čemuž se rozhodně nudit nebudete. Velkým tahounem jsou mimo jiné také výrazné postavy podporující tým za pomoci různých aktivních i pasivních schopností. Ty je možné ještě více vylepšit díky hráči tvořeným karetním balíčkům plným různých vylepšení. 

Samotná znovuhratelnost je navýšena i skrze systém náhodně generovaných karetních balíčků definujících nejen sílu elitních nepřátel, ale také kupříkladu šanci na nalezení kvalitních předmětů či výrobních surovin. Dalším prvkem, který je věcí náhody, je výskyt speciálních nepřátel, jejichž škála je podobně jako v Left 4 Dead skutečně pestrá. Na samém vrcholu potravního řetězce ovšem tentokrát nepotkáte mírně přerostlého tanka, ale gigantického mutanta Ogra, jehož velikost vám vezme dech. Každý oponent však disponuje slabými místy, skrze něž se mu dostanete na kobylku. Nemusíte se tím pádem bát, že by setkání se speciálními mutanty bylo pro tým konečnou.

Back 4 Blood - Farm

zdroj: vlastní

Kooperace je pro přežití vaší skupiny v Back 4 Blood naprosto zásadní.

To, jak moc velkým peklem budete při hraní Back 4 Blood procházet, určuje vedle karetních balíčků a vyložené náhody také to, jaký způsob průchodu zvolíte. Na agresivní hráče ignorující okolní svět čeká hotový masakr. Když se však vydáte cestou tiššího průchodu, vaše šance se rapidně zvýší, protože vyčerpáte méně munice, a především se vyhnete situacím, kdy se na vás povalí jedna vlna za druhou. Záchytné body zde na rozdíl od Left 4 Dead nepředstavují pouze úkryt, ale místo, kde si můžete za peníze nalezené při průchodu nakoupit zbraně a vylepšení na už vlastněné smrtící hračky.

Back 4 Blood: Multiplayer, cross-play


Vstříc dobrodružství se v Back 4 Blood máte možnost vydat sami, nebo díky multiplayeru s dalšími třemi hráči, kteří se ujmou zbývajících přeživších jinak kontrolovaných umělou inteligencí. Vždy však musíte být online. PvE představuje zásadní složku, skrze níž vám bude aktivně prezentován příběh herního světa. Vzhledem k přítomnosti funkce cross-play půjde toto dobrodružství absolvovat s hráči bez ohledu na platformu a generaci

Back 4 Blood - Official PVP Gameplay Trailer | E3 2021

zdroj: IGN

PvP je něco co dá Back 4 Blood velkou životnost, ne každého přeci jen baví pouhá eliminace zombíků.

Na své si v Back 4 Blood nepřijdou jen fanoušci PvE. Spokojeni mají být také milovníci kompetitivního hraní, protože tu totožně jako v Left 4 Dead 2 najdou také režim, v jehož rámci jim bude umožněno převzít kontrolu nad parazity a pustit se do boje proti posledním obráncům lidstva. Nabídnuta jim má být pestrá škála tříd, které vždy disponují třemi specializacemi lišícími se dovednostmi i výdrží. Ultimátním nepřítelem se pro přeživší stane ogr, nahrazující tanka z Left 4 Dead, naštěstí se s ním asi nebudou setkávat příliš často.

Samotný režim má však ve finále trošku jinou formu, než se původně očekávalo. Namísto PvP spojeného s kampaní tu jsou samostatné mapy, na kterých se hráči střetávají se svými protivníky. Týmy si mění roli vždy poté, co přeživší podlehnou hordě, načež je dána příležitost jejich sokům. Vyhrává ten, kdo přežije nejdéle.

Back 4 Blood: Videa, trailery, screenshoty


Trailery a další videa můžete nalézt na oficiálním YouTube kanále hry a obrazové materiály na homepage stránkách hry Back 4 Blood.

Oficiální screenshoty a obrázky, galerie

Back 4 Blood; wallpaper: cover

(13. 6. 2021): Back 4 Blood - Official PVP Gameplay Trailer | E3 2021

Back 4 Blood - Official PVP Gameplay Trailer | E3 2021

zdroj: IGN

(5. 5. 2021): Back 4 Blood - Official Card System Trailer

Back 4 Blood - Official Card System Trailer

zdroj: IGN

(11. 12. 2020): Back 4 Blood Reveal Trailer | Game Awards 2020

Back 4 Blood Reveal Trailer | Game Awards 2020

zdroj: GameSpot

(11. 12. 2020): BACK 4 BLOOD Gameplay (2021) 4K

BACK 4 BLOOD Gameplay (2021) 4K

zdroj: GameNews

Back 4 Blood: Hardwarové nároky na PC


Hardwarové nároky pro Back 4 Blood vývojáři vypustili ven krátce před vydáním. I když se nám minimální požadavky zdají trošku nízké, na základní rozjetí této hry budete potřebovat kupříkladu pouze GTX 1050 spolu s i5-6600, což jsou přístupné komponenty. Stejně tak vypadají přístupně i doporučené požadavky. Zda váš stroj splňuje vše najdete níže.


Minimální HW požadavky Doporučené HW požadavky
Operační systém Windows 10 64-bit Windows 10 64-bit
Procesor Intel Core i5-6600 3.3 GHz OR AMD Ryzen 5 2600 3.4 GHz Intel Core i5-8400 2.8 GHz OR AMD Ryzen 7 1800X 3.6 GHz
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti OR AMD Radeon RX 570 NVIDIA GeForce GTX 970 OR AMD Radeon RX 590
DirectX DirectX 12.0 DirectX 12.0
Operační paměť 8 GB 12 GB
Pevný disk 40 GB 40 GB

• Zdroj: Steam (7. 10. 2021)

S jakým herním PC na Back 4 Blood?

Chcete si ulehčit výběr? Níže pro vás máme tipy na vhodné herní počítače podle náročnosti.

Alza Gamebox Ryzen Starter

Základní sestava:

Alza Gamebox Ryzen Starter

Alza GameBox Core RTX3050

Optimální sestava:

Alza GameBox Core RTX3050

Alza BattleBox Core RTX3060 Ti TUF

Sestava pro náročné:

Alza BattleBox Core RTX3060 Ti TUF

i

• Zdroje: back4blood.com


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB24