Bezdrátová sluchátka vybírejte podle účelu, ke kterému je budete využívat nejvíce
Bezdrátová sluchátka využijí jak nadšení sportovci, kteří ocení absenci překážejícího kabelu, tak lidé na cestách a v neustálém telefonním spojení. Zapomeňte na zamotané kabely a připoutání k zařízení na pár metrů. Radiofrekvenční či Bluetooth bezdrátová sluchátka vám zaručí příjemný poslech bez omezení.
Bezdrátová sluchátka do uší jsou skvělá na cesty
Bezdrátová sluchátka do uší jsou skvělá na poslech hudby či telefonování, ať už jste kdekoliv. Vkládají se přímo do ucha, jsou velmi lehká a nezabírají téměř žádné místo. Bezdrátová sluchátka do uší dělíme na pecky a špunty, je tak zcela na vás, které si vyberete. Oproti modelům přes hlavu jsou však obecně levnější a méně kvalitní.
i
True Wireless sluchátka pro skutečně bezdrátový zážitek
True Wireless sluchátka fungují nezávisle na sobě a nejsou spojena žádnými kabely jako klasická bezdrátová sluchátka. Jejich dobíjení probíhá v přenosném pouzdře, jež se nabíjí nejčastěji pomocí USB-C kabelu a slouží k praktické úschově, abyste sluchátka neztratili.
Na sportovní bezdrátová sluchátka nedáte dopustit
Sportovní bezdrátová sluchátka naprosto převálcovala sportovní sluchátka s kabelem. Připojené zařízení nemusíte držet v ruce a výhodou je také přijetí hovoru stisknutím sluchátka nebo hlasovým pokynem, ať už děláte cokoliv. Disponují také praktickou ochranou proti vlhkosti, prachovým částicím a hrubému zacházení.
Mezi sportovci patří k velice oblíbeným bezdrátová sluchátka za uši. Vyrábí se buď v provedení pecek, nebo špuntů, a navíc disponují přidanou konstrukcí za uši, jež velmi dobře drží.
Sluchátka přes hlavu volte na domácí poslech
Bezdrátová sluchátka přes hlavu se hodí na pohodlný domácí poslech k PC, notebooku nebo televizi. Jsou pohodlná a ve srovnání s podobně drahými peckami nebo špunty hrají lépe. Pro kvalitní domácí i venkovní poslech přes telefon jsou nepostradatelná, jejich nevýhodou je však větší hmotnost a prostorová náročnost.
- Bezdrátová herní sluchátka přes hlavu disponují nejčastěji směrovým mikrofonem, uzavřenou konstrukcí a herním režimem spolu s dalšími funkcemi pro co nejlepší zážitek ze hry.
- Bezdrátová sluchátka k televizi ocení ti, kteří se nechtějí nechat omezovat délkou kabelu. Tím je připojena pouze základna, která dále komunikuje se sluchátky radiofrekvenčním připojením.
Bezdrátová sluchátka
True Wireless
Herní sluchátka
Sluchátka k televizi
i
Jak vybrat bezdrátová sluchátka s mikrofonem?
Bezdrátová sluchátka s mikrofonem dnes již patří mezi základní modely. Je pravidlem, že sluchátka do uší mají integrovaný mikrofon, jenž přijímá zvuk ze všech směrů. Pro účely hovorů se proto raději zaměřte na sluchátka přes hlavu se směrovým mikrofonem.
Na co dalšího se zaměřit, pokud vybíráte bezdrátová sluchátka
Bezdrátová sluchátka lze využít při všech aktivitách, proto se při výběru jejich typu zaměřte na druh připojení – Bluetooth nebo radiofrekvenční. Dále je důležitá konstrukce sluchátek a přijdou vhod i užitečné funkce.
Bezdrátová sluchátka dělíme podle technologie připojení
Ať už si vyberete bezdrátová sluchátka Bluetooth, nebo radiofrekvenční, zvažte, zda vyhovují vašim požadavkům.
- Bluetooth sluchátka mají dosah přibližně 10 metrů od přehrávacího zařízení. Připojíte je k mnoha přenosným zařízením – telefonu, PC nebo notebooku, proto se hodí pro domácí využití, na ven i na cesty.
- Radiofrekvenční sluchátka s USB vysílačem mají dosah cca 10–12 metrů od přehrávacího zařízení. Využijete je doma i na cestách. Vysílač radiofrekvenčních sluchátek se vkládá do USB portu zařízení.
Radiofrekvenční sluchátka s vysílací stanicí mají dosah až 100 metrů od stanice. Kvůli větším rozměrům a hmotnosti se hodí pouze pro domácí poslech, nejčastěji televize. Stanice se k přehrávači připojuje prostřednictvím 3,5 nebo 6,3mm Jacku, optického kabelu nebo RCA.
Konstrukce bezdrátových sluchátek je klíčová
Otevřená bezdrátová sluchátka méně zkreslují zvuk, jelikož u uzavřených může dojít k tzv. kelímkovému efektu. Pokud však pracujete na telefonu nebo v rušném prostředí, oceníte raději potlačení okolních ruchů a soukromí.
- Uzavřená bezdrátová sluchátka téměř nepropouští zvuk ven ze sluchátek a skvěle tlumí okolní hluk.
- Otevřená konstrukce poskytuje věrnější hudební reprodukci, avšak propouští zvuk a netlumí okolní ruchy.
- Polouzavřená bezdrátová sluchátka jsou kompromisem mezi otevřenými a uzavřenými sluchátky.
i
Jak je to s baterií u bezdrátových sluchátek?
Bezdrátová sluchátka disponují integrovanou Li-Ion baterií a jejich kapacita i rychlost nabíjení se razantně liší napříč produkty. Nejčastěji se výdrž pohybuje od 20–40 hodin a najdete i modely, jež zvládnou provoz nad 100 hodin.
Bezdrátová sluchátka nabídnou užitečné funkce
Bezdrátová sluchátka vás ohromí také svými vychytávkami. Mrkněte na užitečné funkce, které nabízí.
- Skládací konstrukce usnadní přenášení sluchátek. Sluchátka přes hlavu složíte do kompaktního tvaru.
- Otočné mušle umožní pohodlně poslouchat hudbu jedním uchem (ocení především DJové).
- Prostorovéhý zvuk 7.1 – uslyšíte, odkud konkrétní zvuk přichází (ocení zejména hráči počítačových her).
- Hi-Res audio vám zaručí opravdu kvalitní hudební zážitek s dobře vyladěnými basy i výškami.
- Přijímání hovorů uskutečníte pomocí jednoduchého stisknutí sluchátka nebo pomocí hlasového asistenta.
- AptX a AAC – kodeky u Bluetooth sluchátek zaručující vyšší kvalitu zvuku, která se blíží připojení kabelem.
- Aktivní potlačení hluku (ANC) umožní nerušený hudební zážitek, naproti tomu funkce Ambient sound napomáhá lidem s menší až střední poruchou sluchu lépe vnímat okolní dění.
- NFC – technologie vyskytující se v souvislosti s Bluetooth sluchátky, která urychluje a usnadňuje jejich připojení s přehrávacím zařízením. Stačí přiložit sluchátka a přehrávač k sobě.
Mezi oblíbená patří bezdrátová sluchátka Samsung, Xiaomi, Niceboy či Huawei. Majitelé iPhonu ocení Apple AirPods. Mrkněte na nejlepší bezdrátová sluchátka a nechte se inspirovat. Pokud však potřebujete více informací, nezoufejte. Náš článek
Jak vybrat bezdrátová sluchátka vám poradí.