Obnovit stránku

Bluetooth reproduktory Bose Soundlink (RECENZE)

Aktualizováno

Firemní slogan Bose zní „Better sound through research“. A ač ho někteří škarohlídi přetransformovali na „Better sound through marketing“, nesporným faktem je, že drtivá většina produktů Bose využívá původní design. Jako doklad svého tvrzení můžu použít například množství patentů přihlášených společností Bose. Ve chvíli, kdy si vedle sebe srovnáte celou novou řadu bezdrátových reproduktorů Bose Soundlink, je vám okamžitě jasné, že se nejedná o množinu generických čínských výrobků, ale o originální řešení. Jestli je originalita vždy cestou k úspěchu, o tom se dozvíte v rámci recenze. 

Řada reproduktorů Bose Soundlink

Řada reproduktorů Bose Soundlink

Recenze řady Bose Soundlink – obsah

 1. Parametry, specifikace a ceny řady Bose Soundlink
 2. Bose Soundlink Micro – nejlepší přenosný reproduktor?
 3. Bose Soundlink Color II – překvapivě výkonný
 4. Bose Soundlink Revolve boduje nejen kvalitou reprodukce
 5. Bose Soundlink Revolve+ je pecka pro hipstery
 6. Závěr aneb jak obstála řada Bose Soundlink v recenzi?
iŘada Bose Soundlink v bodech
 • Jedná se o přenosné reproduktory na cesty
 • Revolve, Revolve+ a Color jsou odolné proti postříkání vodou
 • Micro je vodotěsný dle IPX7 a můžete ho zcela ponořit do vody (IPX4)
 • Dají se použít pro konferenční hovory a telefonování hands-free
 • Mohou na vás mluvit různými jazyky (bohužel, ne česky) a spolupracují se Siri a Google Asistent
 • Color II a Revolve/Revolve+ můžete párovat přiblížením k NFC tagu (logu BOSE)
 • Podporují spárování se dvěma zařízeními současně
 • Pamatují si posledních 8 spárovaných zařízení
 • Pomocí bezplatné aplikace Bose Connect (Android i iOS) se dají ovládat nastavení z obrazovky telefonu/tabletu
 • Dá se u nich aktualizovat firmware (dočkáme se češtiny v hlasových oznámeních?)

Reproduktory řady Bose Soundlink jsou sice čtyři, ale konstrukčně se jedná v podstatě o tři produkty a jeden zvětšený klon jiného reproduktoru řady (mám na mysli Revolve a jeho zvětšeného brášku Revolve+). Právě k Revolve+ mám několik, spíše ergonomických, připomínek. O tom ale až později v recenzi. Parametrická tabulka bude v případě Bose poměrně skoupá na hodnoty, protože tento výrobce již tradičně mnoho technických dat neudává.

ModelMicroColor IIRevolveRevolve+
Výdrž přehráváníaž 6 hodinaž 8 hodinaž 12 hodinaž 16 hodin
VoděodolnostIPX7 (odolné proti ponoření do vody po dobu 30 minut)IPX4 (odolné proti postříkání vodou, dešti atp.)
Materiál šasiplast s potahem silikonové gumyhliník
Zdroje zvukuBluetoothBluetooth, 3,5mm jackBluetooth, 3,5mm jack, USB (počítač)
Rozměry (V × Š × H)98 × 98 × 35 mm133 × 127 × 57 mm 152 × 82 × 82 mm184 × 105 × 105 mm
Hmotnost 290 g544 g680 g900 g
Cena2 390 Kč3 590 Kč5 590 Kč7 390 Kč

*Ceny platné k 9. 4. 2018

Protože se velmi často opakuje otázka: „Jaký to má výkon?“, vzal jsem si obyčejný nekalibrovaný hlukoměr a pomocí generátoru jsem reproduktorům pouštěl různé sinusové frekvence při maximální hlasitosti. Výkon Bose Soundlink jsem měřil obyčejným nekalibrovaným přístrojem v běžné místnosti, hodnoty jsou tedy vhodné pouze k porovnání reproduktorů mezi sebou, nikoli k relevantnímu hodnocení charakteristiky jednotlivých repro. Standardně se navíc měří ve vzdálenosti jednoho metru a já jsem kvůli určitým omezením měřil ve vzdálenosti o půl metru větší, tedy 1,5 metru. Pokud vás zajímá kolik dB má běžný hovor, hudební koncert, případně jaký je vztah mezi watty a decibely, dovolím si vás odkázat na náš slovníkový článek k tématu Dynamický rozsah hudby.

FrekvenceMicroColor IIRevolveRevolve+
80 Hz (hluboké basy)50 dB55 dB55 dB60 dB
120 Hz (tvrdé basy)58 dB58 dB59 dB70 dB
500 Hz (středy, zpěv atd.)84 dB91 dB90 dB92 dB
1 000 Hz (středy, zpěv atd.)90 dB93 dB85 dB96 dB
5 000 Hz (výšky)86 dB86 dB85 dB92 dB
10 000 Hz (výšky)81 dB74 dB84 dB85 dB
* Jedná se o orientační měření nekalibrovaným hlukoměrem ve vzdálenosti 1,5 m v běžné místnosti.
i Delším přehráváním sinusových frekvencí na maximální hlasitost můžete poškodit nebo zničit reproduktor, proto to bez předchozí konzultace nebo seznámením se s problematikou neprovádějte.

Aplikace Bose Connect

Pro Android i iOS je bezplatně k dispozici aplikace Bose Connect. Díky ní můžete propojit dva reproduktory Bose Soundlink do party režimu pro dvojnásobnou hlasitost. Eventuálně je spojit pro klasickou stereofonní reprodukci, při níž jeden reproduktor zastává funkci pravého kanálu a druhý levého. Zaujalo mne, že můžete do sterea spojit i dva odlišné reproduktory, například Revolve a Revolve+, ač takové spojení nedává příliš smysl. Bez zajímavosti není ani fakt, že aplikace pozná i barvu vašeho reproduktoru, a zobrazí ho tedy zcela přesně. V aplikaci můžete rovněž obsloužit téměř veškerá další nastavení reproduktoru.

Aplikace Bose Connect

V aplikaci Bose Connect lze spravovat veškerá nastavení reproduktorů. 

Aby v Bose uspořili místo, přidali na reproduktory jedno multifunkční tlačítko, jehož funkci lze popsat následovně:

 • Jeden stisk při přehrávání hudby slouží pro přehrávání/pauzu
 • Dvojitý stisk při přehrávání hudby vás posune o skladbu vpřed
 • Trojitý stisk při přehrávání hudby vás vrátí na začátek skladby, nebo o skladbu zpět
 • Podržení tlačítka aktivuje možnosti ovládání hlasem Siri nebo Google Now (přes zdrojové zařízení) a následným stiskem z hlasového ovládání vyskočíte
 • Jeden stisk slouží také k přijetí nebo ukončení hovoru
 • Stisknutí a podržení naopak k odmítnutí hovoru
Tlačítka na reproduktorech Bose Soundlink

Tlačítka na reproduktorech Bose Soundlink. Aby výrobce ušetřil místo, přidal nové multifunkční tlačítko. 

Funkci ostatních tlačítek na Bose Soundlink už pravděpodobně rozpoznáte sami podle odpovídajících symbolů. Je zde tlačítko pro vypnutí a zapnutí, párování Bluetooth, přepínání vstupů (pouze u Color, Revolve a Revolve+), zvýšení hlasitosti a snížení hlasitosti.

Jediný reproduktor Bose Soundlink Micro obsahuje řadu 5 diod, pomocí nichž máte dokonalý přehled o stavu dobití baterie (jedna dioda / 20 % dobití). Ostatní reproduktory řady indikují stav baterie pomocí barvy tlačítka zapnutí. Veškeré reproduktory Soundlink vám navíc po zapnutí stav baterie připomenou hlasovým oznámením.

Indikační diodaStav baterie
Svítící zelenástřední až plné nabití
Blikající jantarovádobíjení
Svítící jantarovánízké až střední nabití
Blikající červenánezbytné dobíjet (blízké vybití)

Vlastní balení reproduktoru Bose Soundlink Micro je poměrně skromné, v papírovém přebalu naleznete tvrzenou kartonovou krabičku s reproduktorem, manuálem a nabíjecím kabelem s konektorem USB micro. Nabíječku můžete použít od svého mobilního telefonu, nabíjet přes USB port počítače nebo si koupit libovolnou nabíječku.

Balení Bose Soundlink Micro

Obsah balení Bose Soundlink Micro nepřekvapí.

Tu flexibilní sponu budete milovat

Bose Soundlink Micro perfektně splňuje předpoklad pro úspěšný přenosný reproduktor – je vodotěsný (IPX7) a vejde se do každé tašky, batohu či kabelky. Navíc ho můžete připnout na opasek a díky flexibilnímu řešení poutka třeba i na řídítka kola. Jako jediný z celé řady Soundlink obsahuje navíc LED indikaci stavu baterie pomocí pěti diod na horní straně (po 20 %). 

Bose Soundlink Micro můžete bez problémů držet v dlani. Deset centimetrů široký oblázek s tloušťkou tři a půl centimetru je prostě fajn. Povrch ze silikonové gumy je na omak velmi příjemný. Jakmile jsem reproduktor uchopil, vůbec se mi ho nechtělo pouštět. A pokud patříte mezi školou povinné, bez problémů na něj vyděláte za týden až čtrnáct dní brigády.

Pokud byste nechali zmizet vnější kryt Bose Soundlink Micro, uviděli byste již léty ověřenou konstrukci. Tedy jeden širokopásmový měnič v kombinaci s pasivním radiátorem. Už si ani nevzpomínám, jestli jsem u přenosného reproduktoru nějaké renomované značky viděl klasický basreflex. Za mne je zde opravdu ideálním řešením pasivní radiátor, a to i v případech, že reproduktor není vodotěsný. V krátkosti jenom zopakuji, že s pasivním radiátorem se výrobce téměř vždy odstřihne od nežádoucích aerodynamických šelestů.

Bose Soundlink Micro, vnitřní konstrukce

Bose Soundlink Micro kombinuje širokopásmový reproduktor s pasivním radiátorem.

Vzorově vyvážená reprodukce v podání Bose Soundlink Micro

Většinou když zapojím nějaký Bluetooth reproduktor, okamžitě se mi ve frekvenční charakteristice něco nelíbí. Prcek v podobě Bose Soundlink Micro mě ale vážně překvapil, v rámci kategorie absolutně nemám, co bych vytknul, a troufám si říct, že konkurence by se mohla u Bose učit. 

Proč se mi Bose Soundlink Micro tak líbí? Reprodukce je dle mne vzorově vyvážená. Často mám totiž u přenosných reproduktorů pocit, že u nich basová složka trochu válcuje zbytek spektra, Soundlink Micro tímhle problémem vůbec netrpí. Jasně, basy pod 100 Hz moc nezahraje, ale to by od oblázku 10 × 10 centimetrů snad nečekal ani ten největší optimista. Mně se ale hlavně strašně líbí ta flexibilní pryžová spona, díky níž se snad jedná o první širokopásmový reproduktor, který si můžete vzít klidně i na horolezeckou stěnu.

Bose Soundlink Micro na řídítkách kola

Bose Soundlink Micro na řídítkách kola? Zásluhou flexibilní spony žádný problém.

Bose Soundlink Micro recenze

Bose Soundlink Micro

Přenosné reproduktory k mobilu

Bose Soundlink Micro je dokonale přenosným reproduktorem, z něhož jsem absolutně nadšen. Pro mne se jednoznačně jedná o nejlepší přenosný reproduktor, který je v současné době na trhu. Pokud tedy hledáte nějaké Bluetooth repro, které budete moci nosit stále u sebe, nevyžadujete basové orgie ani ozvučení velkých prostor, klidně si ušetřete procházení konkurenčních produktů. Pro delší pobyt ve venkovním prostředí bych snad jen doporučil koupi nějaké powerbanky, z níž můžete Soundlink Micro případně dobít. 

Klady

 • Reproduktor, který někdo skutečně vyvíjel
 • Fantastická flexibilní spona na zadní straně
 • Dá se připnout kamkoli, třeba na řídítka kola...
 • Precizní zpracování a kvalitní materiály
 • Vodotěsnost dle standardu IPX7
 • Dokáže se spojit s dalším repro Soundlink
 • Aplikace Bose Connect usnadňuje nastavení

Zápory

 • Průměrná výdrž baterie (daná konstrukcí)
 • Relativně vyšší cena (ale za opravdu špičkový produkt)
 • V balení je pouze USB kabel bez nabíječky

Bose Soundlink Color II by mohl z dálky vypadat jako větší příbuzný modelu Micro. Rozdílů mezi oběma modely je však poměrně dost. Začnu ovšem tím, co se shoduje. Balení obsahuje pouze reproduktor s manuálem a USB kabelem, nabíječku musíte využít vlastní. Sada tlačítek je stejná jako u modelu Micro, pouze na horní straně je navíc přepínání vstupů. Soundlink Color II totiž obsahuje také klasický 3,5mm linkový vstup pro kabelové připojení libovolného zdroje. Povrch je tvořen rovněž silikonovou gumou, takže je reproduktor velmi příjemný na omak.

Bose Soundlink Color II

Bose Soundlink Color II se na první pohled podobá menší variantě Bose Micro. Zdání však klame.

Větší znamená lepší?

Ve dvou věcech je Bose Soundlink Color II bezesporu lepší než Soundlink Micro. Tou první je maximální hlasitost a tou druhou objem basové složky. Pokud jste tedy fanouškem hlasité reprodukce a výraznějšího basu, například v hip-hopu nebo elektronické hudbě, Soundlink Color II stojí určitě za zvážení. 

Soundlink Micro je dle mého názoru věrnější a reprodukce mu drží lépe pohromadě, i když s tím basem nejde tak do hloubky. Bose Soundlink Color II má v některých sekvencích naopak tendenci lehce dunět (rezonovat), ale pokud nemáte ono přímé srovnání a trénované ucho, je možné, že to ani nepoznáte. Je trošku škoda, že u Soundlink Color II nemáte to super silikonové poutko, plnou vodotěsnost IPX7 (pouze IPX4) ani tak snadnou přenosnost. Namísto diodové indikace nabití se pak budete muset spolehnout na hlasová oznámení po zapnutí reproduktoru, případně barvu LED na horní straně.

i Jaké jsou aktuální trendy mezi reproduktory? Prozradí náš článek.
Bose Soundlink Color II recenze

Bose Soundlink Color II

Přenosné reproduktory k mobilu

Bose Soundlink Color II umí zahrát pořádně nahlas, je cenově dostupný, nabídne solidní výdrž baterie a důležité informace vám může sdělovat skrz hlasová oznámení. Kdybych jej dostal do recenze samostatně, pravděpodobně bych jej hodnotil veskrze kladně. Problém je trochu v tom, že mi chybí nějaké super netradiční řešení, která Bose umí a dokazuje to nejen ostatními repro řady Soundlink. 

Klady

 • Výborné zpracování a kvalitní materiály
 • Příjemný povrch na omak (silikonová guma)
 • Překvapivá síla reprodukce
 • Je odolný vůči dešti (IPX4)
 • Dokáže se spojit s dalším repro Soundlink
 • Stále ještě přijatelná hmotnost
 • Aplikace Bose Connect usnadňuje nastavení

Zápory

 • Nenabízí nic, co by ho odlišovalo od konkurence (vyjma hlasových oznámení)
 • Má tendenci lehce rezonovat/hučet na basech (obvyklý problém repro v této ceně)
 • V balení je pouze USB kabel bez nabíječky

Revolve od Bose se mi líbí svým původním a zejména dotaženým designem. A tím nemyslím jen vzhled, ale celkově skvělé zpracování. V uzavřené horní části šasi má Bose Soundlink Revolve přijatelný obvod, abyste ho mohli pohodlně vzít do ruky, a ve spodní perforované části umí zahrát všemi směry. Mám-li se držet obvyklé reklamní větičky, reprodukuje v celém rozsahu 360 stupňů. Prošel jsem poctivě celou kategorii přenosných repro k mobilu a tvar dolů se rozbíhajícího kuželu nevyužívá žádný jiný výrobce.

Reproduktor Bose Soundlink Revolve

Reproduktor Bose Soundlink Revolve v krásné, matně metalické barvě. Navíc povedený je nejen zevnějšek, ale i dílenské zpracování.

Horní část Bose Soundlink Revolve s tlačítky pokrývá silikonová guma a spodní pak vyplňuje plastový kompozit. Jejich úkolem je absorbovat nárazy pro případ, že vám reproduktor náhodou spadne. Zajímavým řešením je také podpora nabíjení pomocí volitelné dokovací kolébky, chcete-li základny (charging cradle), což už ale naleznete i u produktů jiných výrobců. Cena základny není nijak závratná, vzhledem k ceně samotného reproduktoru bych ji ale skoro očekával v základním balení. V balení tak naleznete pouze nabíječku do elektrické sítě se zacvakávací EU koncovkou, USB kabel a manuál s informacemi k rychlému použití.

Velmi jemnou výtku vůči Bose Soundlink Revolve mám ještě k tomu, že Bose udělal univerzální celosvětovou nabíječku se zacvakávacími koncovkami, ale do balení Revolve dal pouze klasickou evropskou. JBL třeba dává k přenosným repro všechny tři koncovky (EU/UK/US).

i Testy reproduktorů bereme vážně. V recenzi JBL Charge 3 se náš neohrožený redaktor dokonce vrhnul do vany. A k radosti kolegů se u toho dokonce i natočil.

Dobíjecí základna k Bose Soundlink Revolve

Dobíjecí podložka k Soundlink Revolve a Revolve+ se prodává samostatně.

Ačkoli by se mohlo zdát, že pro všesměrovou reprodukci bude Bose Soundlink Revolve potřebovat soustavu měničů, opak je pravdou. Stejně jako ostatní reproduktory řady Soundlink využívá jediného, dolů směřujícího širokopásmového měniče v kombinaci s pasivními zářiči. O to, aby se zvuk šířil všemi směry, se stará akustický deflektor (odchylovač) ve spodní části reproduktoru.

Reproduktor Bose Revolve zevnitř

Širokopásmový měnič (uprostřed), akustický deflektor (ve spodní části) a duální pasivní zářiče (nahoře) v Bose Soundlink Revolve.

Hliníkové šasi základem dobrého zvuku

Precizně zpracovaný hliníkový odlitek, ve kterém je uložen reproduktor Bose Soundlink Revolve, rozhodně neslouží jen pro parádu. Při porovnání „s plastovými repro“ řady Soundlink okamžitě slyšíte rozdíl ve věrnosti, a zejména pak „pevnosti reprodukce“. Ta se zde už poměrně slušně blíží zvuku originální nahrávky. Basy nejsou dunivé, ale jdou pocitově opravdu do hloubky, středy jsou přesné a nemám k nim žádných výtek, lehce „prskavě syntetickým dojmem“ působí pouze výšky, které jsou však příjemně prezentní. Rád bych však podotkl, že opravdu pěkně tvrdých a přesných výšek se podle mého nedočkáte u žádného přenosného Bluetooth reproduktoru, a proto berte prosím tuhle výtku spíš jako konstatování faktu pro celou kategorii přenosných BT repro k mobilu. 

Přehrávání hudby přes USB kabel

Velmi se mi líbí možnost přehrávat hudbu přímo přes USB kabel. Představte si situaci, že dorazíte domů a chcete dobít a současně poslouchat hudbu. Normálně byste museli zapojit reproduktor do elektrické sítě a s notebookem ho spárovat přes Bluetooth. U Bose Soundlink Revolve (a také Revolve+) vám ale stačí připojit reproduktor k počítači USB kabelem. Okamžitě pak můžete poslouchat hudbu při současném dobíjení baterie reproduktoru.

Reproduktor Bose Soundlink Revolve připojen přes USB

Přehrávání hudby z Bose Soundlink Revolve při připojení k počítači přes USB.

K čemu je v základně stativový závit?

Poněkud překvapivou vychytávkou Bose Soundlink Revolve je stativový závit v základně reproduktoru. Příliš mne nenapadá situace, kde by v exteriéru bylo třeba upevňovat přenosný reproduktor na stativ. Na druhou stranu, doma si to celkem představit dovedu. Stačí vzít 1/4" stativový šroub, přidělat ho do stěny a můžete reproduktor klidně připevnit přímo na stěnu. S vhodnou konzolou by šel reproduktor asi přichytit i do stropu, i když to je asi opravdu „libůstka“, jež napadne tak možná setinu procenta majitelů Revolve, pokud tedy vůbec někoho (sebe nepočítám).

Reproduktor Bose Revolve na stativu

Zásluhou závitu lze reproduktor Bose Soundlink Revolve připevnit na stativ.

i Přečtěte si o důvodech, proč koupit reproduktory na Alza.cz.
Bose Soundlink Revolve recenze

Bose Soundlink Revolve

Přenosné reproduktory k mobilu

Soundlink Revolve je super, pocitově dokáže zahrát podobně nahlas jako Soundlink Color II, přitom ale umí přesně kontrolovat basy a reprodukce je kvalitativně o kategorii výše. Krom toho má dokonalý obvod, abyste ho mohli jednoduše vzít do ruky a kamkoli přenést. Navíc umí zahrát všemi směry. Pokud hledáte původní reproduktor, který jednoduše postavíte kamkoli do místnosti a dočkáte se výborného zvuku, pak vám Bose Soundlink Revolve rád doporučím. Jeho hliníkové šasi krásně vypadá a akusticky funguje tak, jak má. Zvuk Soundlink Revolve se opravdu s plastovými repro nedá srovnat.

Klady

 • Hliníkové šasi je zárukou nadstandardního zvuku
 • Odolné proti dešti (IPX4)
 • Kvalitou se zcela vymyká kategorii BT repro
 • Bezchybná kontrola basové složky
 • Přes USB umí také přehrávat hudbu (z počítače)
 • Dokáže se spojit s dalším repro Soundlink
 • Dá se dobíjet přes dok (prodává se samostatně)
 • V základně má stativový závit (ač je to trochu „weird“)
 • Aplikace Bose Connect usnadňuje nastavení

Zápory

 • Relativně vyšší cena (ale opodstatněná)
 • Nabíjecí základna stojí dalších cca 800 Kč

Jak asi vzniknul reproduktor Bose Soundlink Revolve+? Manažer k designerům: „Kluci potřebujeme čtyři reproduktory v řadě Soundlink a máme jenom tři, udělejte nějakou větší variantu Revolve.“ Designeři: „Šéfe, to ale nepůjde chytnout do ruky, ten obvod už bude příliš velký.“ Manažer: „Tak tam dejte nějaké držátko nebo poutko, to je jedno.“

Výsledkem je reproduktor, který vypadá trochu jako lucerna, konev na mléko nebo sada ešusů. Pokud ale odmyslím to, jak při přenášení Bose Soundlink Revolve+ budete vypadat, funguje textilní poutko dobře, je příjemné na omak, a působí opravdu robustně, takže bych neměl obavu o jeho spolehlivost ani životnost.

Reproduktor Bose Soundlink Revolve+, přenášení

Reproduktor Bose Soundlink Revolve+ si při přenášení snadno spletete s lucernou.

Jak se Bose Soundlink Revolve+ liší od Revolve?

Až na ono poutko v horní části je reproduktor Bose Soundlink Revolve+ v podstatě pouze zvětšenou verzí základního Revolve. Tedy s nabíječkou, USB kabelem v balení a možností dobíjení pomocí volitelné nabíjecí základny. Podání výšek a středů je víceméně totožné, pouze s větší ozvučnicí logicky přichází větší objem basové složky i celkově vyšší maximální hlasitost. Pokud se však zajímáte o všechny funkce Revolve+, odkážu vás na odstavce popisující základní Revolve.

O tom, jak si vede Bose Soundlink Revolve+ ve srovnání s JBL Go 2 a Beoplay P6, se přesvědčili kolegové z kanálu AlzaTube.

Jak hodně přenosný Revolve+ je?

To je první otázka, která mne napadla po vybalení. Bose Soundlink Revolve+ váží téměř kilogram (907 g). To už je na reproduktor, který byste měli nosit stále u sebe, docela dost. Když k tomu připočtu ještě fakt, že si k němu můžete zakoupit dobíjecí základnu do elektrické zásuvky, spíš mi Revolve+ vychází jako Bluetooth reproduktor na doma, který ale můžete snadno přenášet po celém domě a používat ho i kdekoli v exteriéru (je odolný vůči dešti dle IPX4). Můžete ho rovněž vzít na jakoukoli oslavu s přáteli, a když ho postavíte doprostřed stolu, díky všesměrové reprodukci uslyší všichni stejně dobře. 

Bose Soundlink Revolve+ recenze

Bose Soundlink Revolve+

Přenosné reproduktory k mobilu

Reproduktor Bose Soundlink Revolve+ je zvukově bezchybný, bez problému ozvučí pokoj o 30 m2 i relativně velké vnější prostředí. Jinak umí všechno, co jeho menší sourozenec Revolve. Kvalitou přesahuje i velkou řadu WiFi reproduktorů a dá se používat pro běžný poslech doma či na zahradě. Mně se prostě jen nezdá to textilní madlo, které sice funguje bezchybně, ale s reproduktorem v ruce vypadáte jako na výpravě s konví pro mléko. 

Klady

 • Hliníkové šasi je zárukou nadstandardního zvuku
 • Odolné proti dešti (IPX4)
 • Kvalitou se zcela vymyká kategorii BT repro
 • Přes USB umí také přehrávat hudbu (z počítače)
 • Zvuk v celém rozsahu včetně mohutného basu
 • Dokáže se spojit s dalším repro Soundlink
 • Dá se dobíjet přes dok (prodává se samostatně)
 • V základně má stativový závit (ač je to trochu „weird“)
 • Aplikace Bose Connect usnadňuje nastavení

Zápory

 • Kvůli poutku vypadá jako konev na mléko
 • Vyšší hmotnost (900 g)
 • Nabíjecí základna stojí dalších cca 800 Kč
 • Relativně vyšší cena (ale opodstatněná)

Bose je především technologická firma a je to znát i na nové řadě reproduktorů Bose Soundlink. Když si vezmu na pomoc známkování ze základních a středních škol, jsou tu dva produkty, kterým bych dal výborně s hvězdou. Prvním je Soundlink Micro, kterým jsem byl nadšen především proto, že funguje tak, jak by měl fungovat absolutně přenosný reproduktor. Dá se připnout skutečně na cokoli a hmotnost 300 gramů je tak nízká, že o repro nebudete skoro ani vědět. Zvukově je podle mne Soundlink Micro na své rozměry velmi nadstandardní a dovedu si představit, že bych s ním spokojeně žil na cestách. Zmíním ještě vodotěsnost IPX7, která znamená, že ho klidně můžete hodit do bazénu.

Mým druhým favoritem je Bose Soundlink Revolve. Hliníkové šasi mu možná trochu přidává na hmotnosti, ale zvukově ho posouvá nad veškerou „plastovou“ konkurenci. Líbí se mi rovněž všesměrová reprodukce a celkově nekompromisní kvalita zpracování.

V těsném závěsu je Bose Soundlink Revolve+, který je rovněž zvukově vynikající a bez problémů ozvučí i relativně velká venkovní prostranství. Jsem trochu v rozpacích z toho, jak v Bose vyřešili systém k přenášení. Kónický tvar reproduktoru v kombinaci s poutkem v horní části činí z Revolve+ jakousi konev na mléko. Ačkoli se sluší podotknout, že funkčně je to bezchybné, vzhledově je madlo trochu podivné. Na druhou stranu kvalitou reprodukce, hmotností a všemi dalšími parametry je Soundlink Revolve+ spíše reproduktorem na doma, který můžete nabíjet dokovací základnou a vzít na zahradu nebo kamkoli ven. Na každodenní přenášení bych ho ale nedoporučoval. Pro to lépe poslouží základní Revolve.

Pomyslnou trojku bych dal Bose Soundlink Color II, který není vůbec špatný, ale v porovnání s ostatními reproduktory v řadě Soundlink je z mého pohledu trochu pozadu. Pokud máte ale omezený rozpočet, potřebujete relativně silnou reprodukci s výrazným basem a nemáte peníze na Revolve, poslouží taky dobře.

Celkově velmi pozitivně hodnotím aplikaci Bose Connect. V ní můžete spravovat veškerá nastavení reproduktorů řady Bose Soundlink. Hlasová oznámení jsou prima, čeština bohužel chybí. Třeba se ale český distributor Basys, jemuž tímto děkuji za zápůjčku repro, pochlapí a dodá někdy v budoucnu češtinu pomocí aktualizace firmwaru.

P-DC1-WEB23