Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Dálkově ovládané inteligentní osvětlení pro domácnost

Inteligentní osvětlení zažívá v poslední době opravdový boom, stejně jako například zabezpečovací systémy a Internet věcí. Abyste dnes nahradili klasická svítidla a zpříjemnili si atmosféru domova několika klepnutími na obrazovku chytrého telefonu nebo tabletu, nepotřebujete velkou finanční částku, ani specializovanou instalační firmu. 

Cena již není zdaleka omezujícím faktorem

Inteligentní osvětlení využívá systém LED a mimo to samozřejmě i množství různorodých technologií. Je tedy nákladnější, než klasické úsporné zářivky. Právě díky použití diod však nabídne velmi dlouhou životnost při minimálním elektrickém odběru a současně i pokročilejší správu. Díky tomu vám v dlouhém období pomůže peníze naopak uspořit.

LED

Intuitivní ovládání

Ovládání inteligentního osvětlení je opravdu jednoduché, veškerá nastavení provedete pohodlně přímo z displeje vašeho telefonu/tabletu. Pokud používáte základové jednotky a větší množství svítidel, lze je snadno seskupit a ovládat barvu i intenzitu současně. Jestliže se však rozhodnete prostě rozsvítit nebo zhasnout klasickým vypínačem, můžete tak samozřejmě učinit také.

ovládání

Snadné nastavení barvy i intenzity

Nastavení intenzity osvětlení je samozřejmou součástí každého svítidla, velké množství modelů podporuje i změnu barvy. RGB diody vám umožní nastavit libovolnou barvu duhy, čímž vytvoříte opravdu jedinečnou atmosféru. Abyste zjistili, jak jasné dokáže světlo být, je třeba zkontrolovat hodnotu světelného toku v lumenech. Stmívání na požadovanou intenzitu pro konkrétní okamžik nepředstavuje pro inteligentní svítidla žádný problém.

RGB LED

Časovače a vzdálené ovládání

Pro zhasnutí nebo rozsvícení je mnohem pohodlnější klepnout na obrazovku telefonu, než vstávat k vypínači, ale k dispozici je samozřejmě mnohem více funkcí. Můžete nastavovat časovače, pomocí nichž zařídíte rozsvícení či zhasnutí v přesně danou dobu. Když například pracujete dlouho do noci, můžete navíc světla jednoduše zapnout vzdáleně přímo z kanceláře, aby to vypadalo, že jste doma. 

časovač

Rozsvítí vám cestu a poslechnou na slovo

S funkcí geolokace, která využívá čipu GPS ve vašem mobilu, může inteligentní osvětlení rozsvítit či zhasnout, když dosáhnete určitého bodu. Dokáže například rozsvítit světla na příjezdové cestě, jestliže jste 50 m od domu. Systémy osvětlení, které spolupracují s aplikací Apple HomeKit zpřístupní dokonce i ovládání hlasem

HomeKit

Další pokročilé funkce

Pokud je systém osvětlení kompatibilní s IFTTT může reagovat na určité spouštěče, například notifikace telefonu nebo změny v počasí. V případě napojení na různorodé senzory, světelná čidla, termostaty apod. dokáže zase zpracovávat schémata, kdy se má rozsvěcet a zhasínat a s jakým nastavením. Některá svítidla jsou vybavena dokonce vestavěným reproduktorem, ale vzhledem k jejich velikosti nelze očekávat mohutný zvukový výstup. Požadujete-li však vysokou kvalitu reprodukce s inteligentním ovládáním, jistě vás uspokojí bezdrátové multiroom systémy.

IFTTT

Základová stanice rozšiřuje použitelnost

Některá inteligentní svítidla lze pomocí technologií Bluetooth nebo WiFi ovládat přímo z telefonu. U spojení přes Bluetooth je však limitujícím faktorem maximální dosah od telefonu/tabletu. Toto řeší žárovky, které se připojují přímo k přístupovému bodu/směrovači sítě WiFi. Nejlepších možností správy množství svítidel a vzdáleného ovládání však dosáhnete při použití se specializovanými základovými jednotkami (hub, bridge atd.), jež připojíte do domácí sítě. Využívání samostatných modelů, je tak vhodné spíše v případech, kdy vlastníte pouze několik málo svítidel.

Phiips Hue Bridge 2.0

P-DC1-WEB24