Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Dětský domov KlánoviceHistorie Dětského domova v Klánovicích sahá až do roku 1949, kdy zde byl zřízen Státní dětský domov pro děti předškolního věku. V současné době tvoří Dětský domov komplex tří historických budov. V každé budově jsou dva byty, které obývají dvě rodinné skupiny. U domů je veliká zahrada, sportovní hřiště a krytý bazén. V provozu je i keramická dílna.

Důvody pro umístění dětí do dětského domova jsou různé. Zejména jde o zanedbávání výchovy, výživy a dalších rodičovských povinností; fyzické a psychické týrání dětí, ztráta rodičů. 

Pro socializaci dětí je důležité, aby se co nejvíce pohybovaly mezi běžnou populací, svými vrstevníky. Jejich denní režim je proto téměř stejný, jako režim ve funkčních rodinách. V domově funguje několik zájmových kroužků. Děti mají možnost volných vycházek, samy připravují večeři a uklízejí po sobě. Každý den pečují o celý byt. Jeden den v týdnu tráví odpoledne prací na zahradě či v okolí domova. 
 
V roce 2013 podpořila Alza.cz samostatný život mladých dospělých, kteří vyšli z Dětského domova v Klánovicích, kterým darovala dárkové šeky v celkové hodnotě 5.000 Kč.  
P-DC1-WEB23