Obnovit stránku

Eufy je odolná bezpečnostní kamera s bleskovou instalací

Aktualizováno

Chcete si zabezpečit svůj domov či pozemek a mít o všem přehled, i když nejste doma? Pak se vám bude líbit bezpečnostní kamera Eufy, která se snadno instaluje, pořizuje kvalitní video, má spoustu vychytávek a jejíž součástí je přívětivá mobilní aplikace. Vše spolu krásně funguje a ne nadarmo se kamera Eufy na crowdfundingovém serveru Kickstarter stala nejsponzorovanějším produktem z oblasti smarthome. Co vše umí a čím vším ochrání vaši domácnost?

Eufy je odolná bezpečnostní kamera s bleskovou instalací – OBSAH

 1. Bezpečnostní kamera Eufy je odolná a připojíte ji bez kabelů
 2. Nahrává video ve vysokém rozlišení a v širokém úhlu
 3. Kamera Eufy umí i noční režim a má mikrofon
 4. Přes aplikaci Eufy Security lze sledovat prostor v reálném čase
 5. Užitečné notifikace bez falešných poplachů
 6. Vysoká míra bezpečnosti je samozřejmostí
 7. Připojení kamery Eufy k internetu zajišťuje modem
 8. Kamera Eufy pohledem recenzentů

Bezpečnostní kamera Eufy je odolná a připojíte ji bez kabelů

Jednu z hlavních výhod elegantní bateriové kamery s umělou inteligencí Eufy poznáte už při její instalaci, protože se připevňuje velmi jednoduše. Stačí na jakýkoliv rovný povrch umístit pohodlný magnetický držák, případně klasický šroubovací držák s vysokou stabilitou a kameru do držáku následně zacvaknout. Nebudou vám při tom překážet žádné obtěžující kabely, které jste u jiných bezpečnostních kamer museli vést často nepříjemně daleko. 

Kamera Eufy
Bezpečnostní kamera Eufy v provedení se dvěma kamerami.

Kamera Eufy, kterou můžete mít ve variantě s řídicí stanicí/modemem a jednou nebo dvěma kamerami je navíc velmi odolná a lze ji instalovat i do exteriéru. Chlubí se certifikovanou odolností IP66 a je vyrobena z moderního kompozitního ASA materiálu. Ten nabízí odolnost proti extrémním teplotám (od −20 °C do +50 °C), vodě a vlhkosti. 

Nahrává video ve vysokém rozlišení a v širokém úhlu

Odolnost konstrukce kamery je důležitá, jen tak je v bezpečí vše pod jejím povrchem, včetně optiky. Ta je u kamery Eufy, na rozdíl od některých konkurentů, velmi kvalitní. Natáčí ve vysokém Full HD rozlišení a pořízené záznamy ukládá na microSD kartu o kapacitě až 128 GB ve formátu H.264. 

i Skvělou vlastností kamery Eufy je baterie s výdrží až 365 dní na jedno nabití. Pokud ji navíc přepnete do pohotovostního režimu, doba se prodlouží až na tři roky.

Součástí systému je senzor Sony Exmor a clona o světelnosti f/2,2. Pořízené záznamy jsou detailní, ostatně přesvědčte se o tom sami v přiloženém videu. Kamera navíc snímá široký panoramatický úhel 140°, takže bez problémů zabere celou místnost. 

Kamera Eufy, šíře záběru
Kamera Eufy umí záběr o šířce 140°, takže zabere velkou část snímaného prostoru.

Kamera Eufy umí i noční režim a má mikrofon

Na funkčnosti kamera Eufy neztrácí ani v noci, a to díky spolehlivému režimu nočního vidění. To poskytne ostrý černobílý obraz až na vzdálenost deseti metrů. Noční režim funguje spolehlivě – obraz má velmi dobré podání detailů. Je však třeba poznamenat, a je to logické, že se zvětšující se vzdáleností je jeho účinnost nižší.

Potěší rovněž pokročilá detekce obličejů, které kamera dokáže porovnat s databází, čímž zamezí planému poplachu. Stačí nahrát fotografii vás či vašeho známého a v akci poté kamera snímek porovná s databází a díky pokročilé technologii rozpoznávání obličeje určí, o koho se jedná. Jak to funguje?

 1. Kamera vyhodnotí trajektorii pohybu a tělesnou teplotu objektu v záběru.
 2. Dle skenu zjistí, zda se jedná o zvíře, nebo člověka.
 3. Porovná obličej s databází a vyhodnotí, zda způsobit poplach.

Eufy Security, bezpečnostní kamera, aplikace Eufy Security, bezpečnostní kamera, aplikace

Noční režim funguje skvěle – obraz má velmi dobré podání detailů. Potěší rovněž pokročilá detekce obličejů, které kamera dokáže porovnat s databází a vyvarovat se planých poplachů.

Zajímavostí je, že kamera má ve výbavě reproduktor i mikrofon, který umožňuje oboustrannou komunikaci. S potenciálním narušitelem si tak můžete povídat a on s vámi. Neznámého podezřelého tedy můžete snadno odradit od páchání nekalostí anebo jen sousedovi připomenete, kde že jste uložili krmení pro vaše rybičky.

Přes aplikaci Eufy Security lze sledovat prostor v reálném čase

Bezpečnostní kamera Eufy má kvalitní optiku, veškeré schopnosti při každodenním používání ale naplno ukazuje až ve spojení s mobilní aplikací Eufy Security (Android, iOS). Umí toho hodně. Přes ni můžete sledovat monitorovaný prostor v reálném čase, dostávat upozornění na narušení prostoru či, jak píšeme výše, dokonce promlouvat s dotyčným člověkem. 

Kamera Eufy, mikrofon
Skrz kameru Eufy můžete na dálku promluvit s kurýrem, sousedem či na kohokoli, kdo se nachází ve vymezeném prostoru.

Aplikace je uživatelsky příjemná a nabídne pohodlné ovládání a nastavení kamery. Samotné prvotní spárování kamery s aplikací je velmi jednoduché a základní nastavení zvládnete během dvou minut. Poté se již můžete pustit do objevování všeho, co systém umí. 

Užitečné notifikace bez falešných poplachů

Pokud zrovna dění na kameře nesledujete, jistě se hodí funkce notifikací, které vám dají vědět, že se děje něco podezřelého. Ty vám budou chodit na váš telefon a podle nastavení citlivosti monitoringu si můžete určit, o čem vás mají informovat. Častým neduhem bezpečnostních kamer totiž bývá, že majitele upozorňují i na události, které hrozbou vůbec nejsou. Například vám jen před garáží přeběhl sousedovic pes nebo v místnosti vítr rozhýbal záclonu. 

Eufy Security, bezpečnostní kamera, aplikace

Bezpečnostní kamera Eufy nemusí informovat o každé maličkosti, pokud si to nepřejete.

Kamera Eufy těmto situacím umí předcházet díky třífázovému procesu filtrování a skenování. Necháte-li kameře příliš volnou ruku, očekávejte větší množství notifikací. Pokud citlivost upravíte, v součinnosti s detekčními schopnostmi kamery podpořenými umělou inteligencí můžete být v klidu, i když s vámi doma bydlí domácí mazlíček. Počet falešných poplachů se tím významně sníží, a to až o 95 %.

Vysoká míra bezpečnosti je samozřejmostí

Při monitorování domácnosti je nesmírně důležitá otázka soukromí. S kamerou Eufy můžete být v klidu, protože veškerá data šifruje 128bitové AES šifrování. Přístup k záznamu vyžaduje, aby byla paměťová microSD karta vložena do centrální jednotky, v níž je zaregistrována, a zároveň byl uživatel přihlášen ke svému účtu. Vaše záznamy tak budou vždy k dispozici jen a pouze vám.

Vybrat si můžete také z bezpečnostních módů, které si navíc upravíte přesně podle svých představ. Kamera tak bude vědět, kdy jste doma, na dálku ji můžete zapnout nebo si již předem naplánovat, kdy se má kamera Eufy Securix zapínat. Třeba když jste na dovolené a víte, že v určitou hodinu se vám bude soused chodit starat o rybičky. V jednoduchém menu si také nastavíte, jestli má kamera hned spouštět hlasitý alarm, nebo jen odeslat notifikaci či začít nahrávat do paměti.

Eufy Security, bezpečnostní kamera, aplikace Eufy Security, bezpečnostní kamera, aplikace Eufy Security, bezpečnostní kamera, aplikace

Aplikace umožní jednoduché nastavení i přímé sledování perimetru zabíraného kamerou.

Připojení kamery Eufy k internetu zajišťuje modem

Nic by ovšem nefungovalo bez dodávaného modemu, který kameře zprostředkovává připojení k internetu. Ten by měl být po celou dobu připojený do sítě (může ale dva dny fungovat na baterie, pak už bude potřeba znovu jej dobít). Do modemu, který je součástí balení, stačí zapojit běžný síťový kabel a připojit jej k vaší domácí síti. 

i Jak bezpečnostní kameru Eufy vidí AlzaTech?
„Jedná se o jednu z nejlepších bezpečnostních kamer, co jsme za poslední dobu viděli. Ovládání, instalace i uživatelská přívětivost jsou naprosto fantastické. Ale samozřejmě si můžete být jistí, že přijde ono zlověstné „ale“. Pořizovací cena skutečně odpovídá kvalitě celého systému a platí, že za hubičku to nebude.“

Kamera Eufy pohledem recenzentů

Co o této praktické bezpečnostní kameře píší zahraniční weby? Jsou nadšeny, stejně jako my v AlzaTechu. The Verge poukazuje na to, že kameru je možné bez větších potíží umístit prakticky kamkoliv. A navíc prý lze jen těžko překonat výdrž baterie o délce jednoho roku. Podobně to říkají i v Android Headlines: „Prostě ji umístíte ven a nemusíte se o nic starat.“ A konečně Popular Science hovoří o tom, že hlavní přínos EufyCam tkví ve faktu, že se jí daří odstranit problémy, kterými trpí jiné bezpečnostní kamery.

Bezpečnostní kamera Eufy si pozornost ve své crowdfundingové kampani nezískala náhodou. Kromě kvalitního provedení a vysoké spolehlivosti je její hlavní trumf v intuitivním použití a také v jednoduché instalaci, kterou zvládnete doslova během chvilky.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB01