Obnovit stránku

Recenze fitness náramku Fitbit Alta HR

Oblíbený výrobce Fitbit nedávno představil inovovanou verzi svého chytrého náramku Fitbit Alta. V naší recenzi si ukážeme, zda jsou přidané funkce přínosem a co by naopak mohl výrobce do budoucna ještě zlepšit. Ano, Fitbit Alta HR není bezchybný, a už vůbec ne revoluční fitness náramek. Nicméně má i svá kouzla.

V čem se liší Fitbit Alta HR od staršího náramku Fitbit Alta

Začněme nejdříve pohledem na samotný fitness náramek, který meziročně prošel celou řadou zajímavých změn. Jaké jsou hlavní rozdílové novinky?

 • Senzor srdečního tepu
 • Výrazně zlepšené měření kvality spánku
 • Možnost dokoupit elegantní kožené řemínky

Fitbit Alta HR, designově vyladěný náramek

Po designové stránce nemáme k fitness náramku Fitbit Alta HR žádné výtky a celkové zpracování hodnotíme jako velmi dobré. Pásek z odolného elastomeru sice může na první pohled působit obyčejně, ale je pohodlný a na ruce nikde neřeže, takže o něm prakticky nevíte ani během spánku. Z více než týdenního testování nepoznáme, jak bude pásek vypadat po ročním každodenním nošení, ale s vysokou pravděpodobností si zachová svůj vzhled i celkovou pevnost.

Fitbit Alta HR máme k dispozici hned v několika zajímavých barvách, a hlavně dvou velikostech. Z vlastní zkušenosti bychom variantu Small doporučili ženám, Large patří na pánské zápěstí. Díky snadno vyměnitelným páskům si na cvičení vezmete křiklavě oranžový, kdežto na pracovní pohovor světle hnědý kožený pásek. To se nám hodně libí.

Fitbit Alta HR, design, OLED displej Fitbit Alta HR, senzor srdečního tepu

Alta HR má displej typu OLED

Dominantou chytrého náramku Fitbit Alta HR je nepochybně displej, který využívá OLED technologie. Ta je známa svojí vysokou úsporností, což v důsledku vede až ke zhruba týdenní výdrži i s neustále zapnutým senzorem tepové frekvence. Samotný displej je dotykový a zobrazuje následující základní funkce.

 • Čas
 • Počet kroků
 • Aktuální tepovou frekvenci
 • Vzdálenost
 • Spálené kalorie
 • Minuty aktivní činnosti
 • Budík

Mezi jednotlivými funkcemi si jednoduše přepínáte prostým poklepáním na displej. Dvojité poklepání vede k aktivaci displeje. Druhou možností k aktivaci displeje je otočení zápěstí směrem k sobě. Díky chytrým senzorům dojde k rozsvícení displeje, pouze však v ideálním případě. Během používání fitness náramku Fitbit Alta HR se nám mockrát stalo, že bylo potřeba s rukou „mávat“ trošku víc, aby displej začal ukazovat. Chce to zkrátka přijít na ten správný pohyb.

Seznamte se s fitness náramky

i Fitness wearables
Ještě jste neměli žádný fitness náramek? Máme pro vás nachystaný článek se základním přehledem funkčních vlastností.

Používání fitness náramku Alta HR v praxi

Oživení chytrého náramku je skutečně jednoduchý úkon a bude vám stačit chytrý telefon a přístup k internetu. Je nutné stáhnout doprovodnou aplikaci pro iOS nebo Android a založit si Fitbit uživatelský účet. Následné spárování s Fitbit Alta HR pomocí bezdrátové technologie Bluetooth je pak dílem okamžiku. Vše jde rychle a bez větších zádrhelů.

Už s nasazeným fitness náramkem klidně můžete sbírat první tisícovky kroků. Pokud bude venku zrovna slunečno, tak narazíte na první velký problém. Displej je malý a nečitelný. Pokud jste si mysleli, že si při běhu přečtete vzdálenost nebo aktuální tepovku, tak máte prakticky smůlu. Bude lepší zastavit, zastínit rukou OLED displej a pak teprve odečtete zobrazované hodnoty. Je také škoda, že Alta HR neumí zobrazit rovnou požadovanou hodnotu například aktuální tepovky. Po aktivaci displeje totiž vždy naskočí pouze čas a miniaturním písmem zobrazená tepovka. To je špatně a konkrétně při běhu nepoužitelné. Pokud jste mysleli, že Fitbit Alta HR vám ušetří peníze a nemusíte si koupit kvalitní sportovní hodinky, tak vás musíme vyvést z omylu.

Při jiné sportovní činnosti třeba tyto problémy mít nebudete a například v posilovně jistě bude mezi jednotlivými cviky dost času na kontrolu tepovky nebo spálených kalorií.

Fitbit Alta HR, OLED displej Fitbit Alta HR

Měření spánku zvládá Fitbit na jedničku

Fitbit slibuje velké zlepšení v oblasti měření spánku a můžeme potvrdit, že v tomto případě má pravdu. Chytrý náramek je opravdu chytrý a bezpečně pozná ulehnutí do postele. Už po pár dnech tak získáte detailní přehled o délce a kvalitě spánku. Vše navíc doprovází podrobné statistiky, které jdou dokonce tak daleko, že můžete své výsledky porovnávat se svojí věkovou kategorií v rámci uživatelské databáze Fitbitu.

Fitbit Alta HR však těží ze spolupráce více senzorů, a dokonce umí odlišit jednotlivé fáze spánku – REM, lehký a hluboký spánek i kolik času jste byli v noci vzhůru. Jedná se o velmi zajímavé hodnoty, ze kterých můžete vyčíst, proč i po 8 hodinách spánku jste unaveni. Toto se vážně povedlo!

i Alternativa: Další fitness náramky v naší nabídce

Přídavné chytré funkce fitness náramku nás nezaujaly

Určitě využijete tichý budík, kdy vám začne v nastavený čas vrnět náramek na ruce. Budík lze nastavit pouze z aplikace, což je trošku škoda, ale vzhledem k tenkému provedení by to nešlo technicky provést. Při zapnuté Bluetooth synchronizaci se také dozvíte o každém příchozím hovoru, SMS nebo události v kalendáři. Jedná se pouze o základní notifikace, na které nemáte šanci nijak reagovat a ve výsledku stejně budete muset sáhnout po telefonu. Možná tyto funkce někdo ocení, my v nich však žádné kouzlo nespatřujeme.

Doprovodná aplikace Fitbit

Již jsme zmínili, že k plnému využití chytrého náramku Fitbit Alta HR je nutné mít nainstalovanou aplikaci. S jejím používáním na aktuálním systému iOS jsme neměli vůbec žádný problém. Ihned po spuštění vidíte přehledný hlavní panel a naměřené hodnoty. Vše si můžete prohlédnout až na úroveň skutečných detailů.

Fitbit Alta HR, aplikace Fitbit Alta HR, aplikace, přehled spánku Fitbit Alta HR, aplikace, spánkové fáze

Rozhodně si nastavte denní cíle, například v podobě nachozených kroků. Musíme konstatovat, že i když ve Fitbit Alta HR není integrovaná GPS, tak náramek umí poměrně přesně odhadnout nachozené kilometry. Pokud sportujete, protože potřebujte zhubnout, aplikace Fitbit vám pomůže. Docela snadno totiž jde zaznamenávat i přísun jídla po celý den. Bude však nutné napoprvé přidat „naše“ jídla, protože aplikace čerpá spíše z amerického trhu a nenabízí v tomto směru lokální potraviny. Určitě si přidejte své přátele, kteří už nějaký Fitbit chytrý náramek používají, a začněte soutěžit a pořádat výzvy. Kdo z vás ujde za týden více kilometrů nebo spálí více kalorií?

i Pro ty, kteří by rádi využívali i GPS, je tu jako zajímavá alternativa sporttester Garmin vívoSmart Optic. O jeho dalších funkcích a vlastnostech se dočtete v naší recenzi Fitness náramek Garmin vívoSmart Optic s GPS.

Stojí chytrý náramek Fitbit Alta HR za tu cenu?

Původní Fitbit Alta se prodával velmi dobře a novinka Fitbit Alta HR nabízí více funkcí za v podstatě minimální příplatek. Přesto by celková cena mohla být nižší. Fitness náramek by dnes měl být již nedílnou součástí každého sportovně založeného nadšence. Nečekejte od něj profesionální výsledky, ale poctivé měření základních údajů (kroky, kalorie, vzdálenost, tepy) a velmi podrobný rozbor kvality vašeho spánku. Přesto však „zakazujeme“ nákup tohoto náramku běžcům, které bude jeho používání spíše rozčilovat.

Závěrečné hodnocení Fitbit Alta HR

Hodnocení83% Alza.cz

Hlavní parametry

Design

90 %

Funkce

70%

Mobilní aplikace

90 %

Fitbit Alta HR

Klady

 • Kvalitní zpracování
 • Snadné zprovoznění
 • Jednoduché ovládání
 • Výměnné pásky
 • Přehledná aplikace
 • Hluboká analýza kvality spánku
 • Vydrží celý týden

Zápory

 • Vyšší cena
 • Venku špatně čitelný displej
 • Nabíjení pouze pomocí extra kabelu z USB portu
 • Nehodí se pro více aktivní sportovce

Co jsme napsali o Fitbit Alta HR dříve

Možná také patříte mezi ty, kdo chtějí během jara zhubnout do plavek a odhodit nějaká ta přebytečná kila. Nebudeme si nic namlouvat, nejlepším řešením je změna jídelníčku a více pravidelného pohybu. Právě zde se ke slovu dostává fitness náramek, který vám pomůže veškeré aktivity změřit a zároveň poslouží jako velmi dobrý motivátor. V případě Fitbitu Alta HR navíc dostanete i vkusné designové provedení se snadno vyměnitelnými pásky.

Co je nového u Fitbit Alta HR?

Možná vás móda nositelné elektroniky (wearables) sledující fyzickou aktivitu doposud míjela. Pokud ale má dojít ke zlomu, tak právě u novinky Fitbit Alta HR. Tomuto chytrému náramku totiž nechybí z funkcí prakticky nic. Navíc se jedná o nejtenčí fitness náramek této společnosti vůbec.

Fitbit Alta HR, barevné varianty

Když se podíváme na přímé srovnání s loňským fitness náramkem Fitbit Alta, nově umí měřit tepovou frekvenci a disponuje výrazně zlepšeným sledováním spánku. Zejména díky snímání tepové frekvence lze lépe sledovat spálené kalorie, měřit cvičení, při kterých se nedělají kroky (například jóga nebo spinning), a také v reálném čase sledovat tréninkové zóny. Klíčem k hubnutí je totiž dlouhodobá zátěž přibližně mezi 60 a 70 procenty vaší maximální tepové frekvence.

Fitness náramek Fitbit Alta HR má vyměnitelné pásky

Musíme konstatovat, že po designové stránce nemáme k fitness náramku žádné výtky. Vkusné provedení a navíc hned několik barevných variant zaujme každého. Základní pásek je sice gumový, ale můžete si dokoupit i pásek kožený. Skvělé je, že řemínky lze velmi snadno měnit podobně jako na Apple Watch. Během vteřiny totiž řemínek odepnete a nacvaknete jiný.

Fitbit Alta HR, design

Správnému fitness náramku nesmí chybět displej. V tomto případě se jedná o OLED variantu. Důvod je naprosto jasný – úspora baterie. Displej vám ukáže základní informace jako čas, počet nachozených kilometrů, počet kroků, tepovou frekvenci, spálené kalorie, aktivní minuty, zbývající kapacitu baterie a nechybí živá notifikace příchozího hovoru, SMS nebo události v kalendáři. Navíc se displej efektně rozsvítí, když zvednete náramek směrem k očím.

Fitbit Alta HR, OLED displej

Fitness náramek vhodný pro dlouhodobé nošení

Je pravda, že chytrý náramek Fitbit Alta HR se nemůže pochlubit žádnou revoluční funkcí, ale to co umí, zvládá s naprostým přehledem. Vše se točí okolo nachozených kroků, které náramek neustále sleduje. Následně snadno dopočítá vzdálenost, spálené kalorie i počet aktivních minut. Do těchto údajů nově zahrne také tepovou frekvenci. Na konci dne tak získáte zajímavý grafický výstup o svých aktivitách.

Samozřejmě si lze nastavit určité hranice, které chcete každý den překonat. Fitness náramek vás pak bude sám pobízet ke sportovním výkonům. Díky chytrým algoritmům navíc umí rozeznat i jednotlivé pohybové aktivity.

Fitbit Alta HR, měření aktivit

Fitbit Alta HR nově měří i fáze spánku

A protože nový fitness náramek Fitbit Alta HR vydrží dokonce až jeden týden, můžete ho nosit prakticky pořád. I během spánku. Senzory totiž samy rozeznají ulehnutí do postele a začnou automaticky měřit délku spánku. Nově umí sledovat i spánkové fáze a na základě naměřených hodnot se snaží tuto dobu odhadnout. Musíme podotknout, že se nejedná o žádné laboratorně přesně měření, ale přehled o kvalitě svého spánku jistě získáte. Druhou novinkou v této oblasti je personalizovaný návod na ideální délku spánku, který vychází z dlouhodobě měřených hodnot všech fyzických aktivit. Potěší přítomnost tichého budíku, který vám jen zavrní na zápěstí a rozhodně neprobudí vaše nejbližší.

Doprovodná aplikace Fitbit

Náramek sice funguje zcela samostatně, ale přesto je jeho neodmyslitelnou součástí také přehledná mobilní aplikace. Vítáme, že kromě veškerých výstupů z měření obsahuje i další funkce. Například možnost zaznamenávat, co jste přes den jedli a pili. Atraktivně působí též možnost pořádat nebo se účastnit různých výzev. Stačí si přidat přátele, kteří také používají některý z náramků Fitbit, a můžete si dát závod ve spálených kaloriích nebo nachozených kilometrech.

Fitbit mobilní aplikace

Fitbit Alta HR vs Fitbit Charge HR

Jak obstojí fitness náramek Fitbit Alta HR v porovnání s úspěšným modelem Fitbit Charge HR? Výrobce zapracoval na designu a celkovém zmenšení náramku. Alta HR je také subjektivně mnohem hezčí a líbí se nám, že nabízí výměnné pásky. Novější model nadto nabízí kvalitnější sledování spánku včetně jeho fází. Výdrž na jedno nabití je u obou náramků okolo 5 dnů.

Fitness náramek Fitbit Alta HR je jeden z nejlepších modelů na trhu. Vítáme přidání srdečního tepu a výdrž kolem jednoho týdne. Líbí se nám rovněž snadno vyměnitelné pásky a také cena, která je například vůči Apple Watch zhruba třetinová.

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení
P-DC1-WEB18