Obnovit stránku
Aktuální rychlost doručení Alza prodejny Alzaboxy AlzaExpres Expresní doručení Partnerská odběrná místa Doručení na adresu
0-1 den 0-1 den 1-3 dny 0-1 den 2-3 dny 2-3 dny

Upozorňujeme na podvodné SMS, které lákají na nevyzvednuté výhry ze slosování. Více zde. 

Proč už si na Steamu nekoupíte Grand Theft Auto 4? (AKTUALITA)

• Autor: Jiří Fait

Minulý týden si jeden bystrý uživatel twitteru (Nittomata) všimnul, že se GTA 4 už neobjevuje v listu obchodní záložky Steamu, ale například datadisk Episode from Liberty City stále zakoupit lze. Na sociálních sítích se ihned rozběhal diskuze ohledně možných příčin, které vedly k odstranění GTA 4 z aplikace. Nejčastěji se mluvilo o sporech ohledně autorských práv k hudbě používané v sérii GTA, s čímž měli vývojáři z Rockstar problémy i v minulosti.

Firma Rockstar mezitím poskytla zahraničnímu webu USgamer oficiální vyjádření – podle všeho za odstranění (GTA 4) ze Steamu může aplikace GFWL (Games for Windows Live), pro kterou byla hra v minulosti primárně určena. Microsoft totiž před nějakou dobou pro GFWL ukončil podporu a GTA 4 tak nemůže generovat další digitální klíče potřebné pro nákup hry, jelikož se tak dělo v microsoftí aplikaci. Rockstar se problémem bude nadále zabývat.

GTA 4; screenshot: Steam delisted GTA 4

• Zdroje: USgamer, Twitter

i Mohlo by vás zajímat
Alza Magazín

Jsme Alza Magazín

Všechny naše články, kde se dočtete nejen o informacích ze světa her, herního hardwaru a mobilních technologií, naleznete na stránkách Alza Magazínu. Naše herní recenze a zpravodajství můžete sledovat také na kanále Alza Gaming (facebook, instagram), kde se kromě denního přídělu novinek, dojmů, recenzí a memů můžete těšit také na pravidelné soutěže.

P-DC1-WEB08