Obnovit stránku

Xbox & Bethesda Games Showcase (ZÁZNAM): Halo Infinite, Forza Horizon 5, Starfield, S.T.A.L.K.E.R. 2 a další…

• Autor: Filip Němec

Společná E3 prezentace Xboxu a Bethesdy byla přesně tak našlapaná, jak jsme očekávali. Za hodinu a půl stihli zástupci obou firem představit třicítku her, z nichž se jich hned 27 objeví v knihovně Game Passu a mezi největšími jmény nechyběly střílečky jako Halo Infinite či S.T.A.L.K.E.R. 2, zatímco závodní nadšence potěší brzké vydání Forzy Horizon 5 a stratégy datum vydání pro Age of Empires IV. Bethesda se rovnou vytasila s oznámením RPG Starfield. Zkrátka a dobře nebylo toho málo a to nejzajímavější, stejně jako záznam celé akce, najdete v tomto článku, stejně jako reportáž i záznam z následné prezentace Xbox Games Showcase Extended věnující se podrobněji jednotlivým titulům.

Update: čtyři dny po prezentaci Xbox & Bethesda Games Showcase pokračoval Microsoft další konferencí, kde se podrobněji věnoval již oznámeným hrám vycházejícím letos, ale i titulům, které na Xbox a PC dorazí až v dalších letech. Reportáž z akce Xbox Games Showcase Extended najdete zde.

Xbox and Bethesda Showcase; screenshot: cover

zdroj: Microsoft

Novinka: 13. června 2021 • Autor: Filip Němec

Poznámka: Všechny hry od studií Microsoftu a Bethesdy budou automaticky dostupné hned v den vydaní v knihovně Xbox Game Pass

Přítomnost Halo Infinite nebyla žádným překvapením, vývojáři ze studia 343 Industries se věnovali slovem i videem jak kampani, tak i hře více hráčů. Multiplayer nabídne, jak už ale víme z dřívějška, crossplay napříč všemi platformami a bude dostupný zdarma. Nyní už však máme potvrzeno, že vyjde současně s vydáním singleplayer kampaně v období letošních Vánoc, přesného data jsme se bohužel nedočkali. Příběhový trailer ukázal část Zeta Halo prstence, kde se bude Halo Infinite odehrávat a představil také novou umělou inteligenci nahrazující Cortanu, proti které nyní Master Chief musí bojovat. 

Xbox & Bethesda Games Showcase – 4K – Full Show (ZÁZNAM)

Celý záznam konference můžete zhlédnout zde. Detaily o jednotlivých hrách načerpáte v našich článcích.

zdroj: Microsoft

i Mohlo by vás zajímat

Z dalších silných značek Microsoftu překvapilo oznámení pátého dílu série Forza Horizon. Ta se podle předchozích spekulací skutečně přesouvá do Mexika lákajícího na rozmanitý svět, který představila velmi působívá gameplay ukázka prezentující nové herní režimy a především perfektní vizuál zaměřující se nejen na detaily jako jsou bodliny kaktusů, ale také dechberoucí dohledovou vzdálenost. Svěže působí i editor tratí a herních režimů Event Lab, tak trochu připomínající Trackmanii. A co je nejlepší, hra vyjde už 9. listopadu.

Datum oznámení také konečně odhalilo Age of Empires IV, které vyjde 28. října na PC. Naopak majitelé Xboxu Series X/S a fanoušci aviatiky v jednom mohou vyhlížet 27. červenec, kdy vyjde Xbox Series X/S verze Microsoft Flight Simulator, přičemž na obou platformách původní hru doplní zdarma dostupné rozšíření Top Gun: Maveric rozšiřující nabídku letadel o bojové stíhačky.

Forza Horizon 5 Official Announce Trailer

zdroj: Microsoft

Celou show však odstartoval Todd Howard z Bethesdy, aby konečně oficiálně přestavil vesmírné RPG Starfield. Podle Howarda mají v Bethesdě až nyní potřebný hardware a technologii, aby mohli své nápady přetavit do hry, která vyjde 11. listopadu 2022 na Xbox Series X/S a PC.

S datem vydání ale i působivými gameplay záběry přispěchal také S.T.A.L.K.E.R. 2 s podtitulem Heart of Chernobyl. Hra vyjde 28. dubna 2022 pouze na PC a Xbox Series X/S a v den vydání bude dostupná v Game Passu. To se týká také multiplayer zombie akce Back 4 Blood, ze které jsme viděli nové gameplay záběry. Back 4 Blood ovšem vyjde kromě PC a Xbox konzolí také na PS4 a PS5.

Starfield: Official Teaser Trailer

zdroj: Microsoft

V průběhu našlapaných 90 minut jsme se dočkali také oznámení úplně nových her a zvučných jmen bylo hned několik. Nejvíce rezonovalo nečekané oznámení sci-fi RPG Outer Worlds 2, ovšem jak informuje jinak hodně povedený (a zábavný) trailer, autoři jsou s vývojem hry na úplném začátku. Méně šokující pak bylo oznámení pokračování A Plague Tale: Innocence, které bude vyprávět další příběhu sourozenců Huga a Amici. Kdy však novinka A Plague Tale: Requiem vyjde, zatím nevíme, hned v den vydání však bude hra v nabídce Game Passu.

Se svoji troškou do mlýna přispěchalo také studio Arcane (autoři Prey, Dishonored či Deathloop). Jejich nová hra RedFall sází na lehce komiksovou grafiku a nabídne rychlou akční zábavu pro fanoušky multiplayeru i kampaně pro jednoho hráče. Sami nebo s dalšími třemi hráči se utkáme s mocnou upírskou rasou nepřátel, přičemž předplatitelé Game Passu najdou RedFall ve své knihovně již v den vydání, které je naplánované na příští léto.

The Outer Worlds 2 - Official Announce Trailer - Xbox & Bethesda Games Showcase 2021

zdroj: Microsoft

Nemrtvými nepřáteli se blýsklo také nové rozšíření pirátského MMO Sea of Thieves, které do své rumem provoněné rodiny přivítá možná nejslavnějšího piráta vůbec, tedy alespoň co se týče těch vymyšlených. Hlavní ikonou rozšíření A Pirate’s Life totiž bude Jack Sparrow, jenž ukradl ukrytý poklad a nyní nejde jemu i všem pirátům po krku nikdo jiný než sám Davy Jones. Rozšíření stejně jako předchozí přídavky dostanou všichni majitelé hry zdarma, a to už 22. června.

Sea of Thieves: A Pirate's Life - Announcement Trailer

zdroj: Microsoft

Mezi hrami samozřejmě nemohly chybět ani další tituly z ranku live-service her. Příběh Falloutu 76 bude pokračovat v aktualizaci s názvem Steel Reign, zatímco zdarma dostupné rozšíření Fallout 76: Expeditions nás poprvé zavede za hranice oblasti Appalachia. Rozšíření se dočká také Grounded od studia Obsidian Entertainment, kam 30. června zamíří další aktivity zahrnující nejrůznější druhy hub a také jedna pěkně ostrá pavoučí mamka.

Dále také The Elder Scrolls Online letos na podzim nabobtná o nové rozšíření a už 15. června obdrží next-gen update pro Series X/S a PS5. Pořádného zkrášlení se dočká také druhý díl kultovního RPG Diablo, jehož remaster s podtitulem Resurrected vyjde 23. září nejen na PC a Xbox konzole, ale také PS4, PS5 a Nintendo Switch.

Diablo ® II Resurrected ™ Street Date Trailer

zdroj: Microsoft

Mihla se i celá řada již známých her, jen aby odhalily či připomněly své datum vydání. Battlefield 2042 nabízející bitvy až pro 128 hráčů vyjde 22. října a rozhodně doporučujeme mrknout na působivý trailer. Rogue-like mlátička Hades vyjde na Xbox konzole, ale také PS4 a PS5, 13. srpna. Do kalendáře si můžete rovněž zapsat datum vydání akční adventury Psychonauts 2, jež vyjde 25. srpna a také se podívá na PS4 a PS5. O šest dní dříve, tedy 19. srpna, pak vyjde i adventura 12 Minutes. Cyberpunkové RPG The Ascent vyjde 29. července a v den vydání bude dostupné v knihovně Game Passu.

Battlefield 2042 Official Gameplay Trailer

zdroj: Microsoft

Tam ostatně také míří celá série Yakuza včetně posledního dílu Like a Dragon a řada dalších her. Bethesda již brzy přidá dalších 10 svých titulů, takže jich v Game Passu bude už rovných třicet. Od jiných studií se pak do Game Passu chystá také hned v den vydání Atomic Heart, nově přestavená Xbox exkluzivita Contraband od Avalanche Software či zajímavá indie akce Replaced, jež vyjde ale až v roce 2022. Jako úplně poslední pak Microsoft představil novinku na poli hardwaru, nejde však o novou konzoli – v období letošních Vánoc totiž začne prodávat vlastní Xbox miniledničku.

Xbox Mini Fridge - World Premiere

zdroj: MicrosoftXbox Games Showcase Extended: Senua's Saga: Hellblade II, Halo Infinite, Age of Empires IV a další…

Novinka: 17. června 2021 • Autor: Filip Němec

Poté, co kreativní ředitel studia Playground Games Mike Brown připomněl, že si pro Forzu Horizon 5 vybrali jako další dějiště Horizon festivalu Mexiko pro svou přírodní i kulturní diverzitu (a že díky 400 hodinám 12K HDR záběrů oblohy nás čekají skutečně realistická nebesa) se dle očekávání ukázali na podiu autoři Senua's Saga: Hellblade II.

Xbox Games Showcase Extended

Celý záznam konference můžete zhlédnout zde. Detaily o jednotlivých hrách načerpáte v našich článcích.

zdroj: Xbox

Ti prozradili, že při vývoji překonávají řadu těžkostí, protože nechtějí vytvořit klasické pokračování, ale něco skutečně speciálního. A protože se příběh Hellblade II odehrává v 9. století na Islandu, pochopitelně se tam vydali, zatímco představitelka hlavní postavy Melina Juergens tři roky pečlivě trénovala nejrůznější bojová umění. Nově vypuštěné video, které neslouží ani tak jako trailer, jako spíše pohled do zákulisí vývoje, na jednu stranu jasně demonstruje temnou a psychedelickou hratelnost a zároveň ukazuje, že to autoři myslí s jejich hrou opravdu vážně. Kostýmy postav kupříkladu nejdříve skutečně vytvoří a poté je naskenují do hry a dokonce využívají satelitní snímky Islandu pro tvorbu herního světa. Vydání hry je však prozatím v nedohlednu, Senua's Saga: Hellblade II neočekáváme dříve než v roce 2022.

HELLBLADE 2: SENUA'S SAGA Extended Showcase Trailer (E3 2021) 1080p HD

zdroj: Gamer's Little Playground

Naopak z již letos vycházejících her nechybělo Halo Infinite, které se pochlubilo detaily z multiplayerové části, ovšem kromě toho, že nově bude mít každý hráč svou vlastní umělou inteligenci (něco na způsob Master Chiefa a Cortany), a získat půjde kupříkladu i samurajská zbroj, jsme se mnoho zásadních informací nedozvěděli. Poslední novinky z E3 2021 týkající se nejen multiplayeru Halo Infinite jsme sepsali zde. Autoři Age of Empires IV představili dva nové národy (svatou říši římskou a Rusko) a především připomněli, že do definitivní edice druhého dílu dorazí Poláci a Češi. Fanoušci Psychonauts 2 pak zjistili spoustu zajímavých informaci o příběhu, věděli jste například, že cirkusácká rodina Raze a organizace Psychonauts mají společnou historii?

Psychonauts 2 - Developer Gameplay & Story Overview | Xbox Games Showcase

zdroj: IGN

Připomněla se také kooperativní akce The Anacrusis inspirovaná kýčovitými počátky sci-fi filmů, která bude škálovat obtížnost podle toho, jak se vám (ne)bude dařit a Battlefield 2042, jenž představil herní režimy Conquest a Breakthrough. Rozšíření A Pirate's Life pro Sea of Thieves také ukázalo nový trailer s Jackem Sparrowem v hlavní roli a nechyběly ani nové detaily o kooperativní akci Grounded, kde si v novém rozšíření The Shroom & Doom budeme moci z hub postavit třeba celý zámek.

Sea of Thieves: A Pirate's Life - Gameplay Trailer

zdroj: Xbox

Autoři S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl nabídli par zajímavostí (v traileru si například zahrál zakladatel studia GSC Game World Sergej Grigorovič), snowboardová arkáda Shredders představila ovládání a dozvěděli jsme se také, že vynikající akční adventura A Plague Tale: Innocence obdrží next-gen upgrade, který bude dostupný zdarma a to nejen na Series X/S ale i na PS5. Nakonec se připomněla také 27. 7. vycházející Xbox Series X/S verze Microsoft Flight Simulator a nadcházející bezplatné rozšíření Top Gun: Maverick. Ačkoli jsme od Xbox Games Showcase Extended nic velkého nečekali, akce nabídla fanouškům jednotlivých her zajímavé informace, mrzí nás však naprostá absence her jako Everwild od studia Rare, restartu série Fable, RPG Avowed, střílečky Perfect Dark a samozřejmě také nové Forzy Motorsport.

A Plague Tale: Innocence - Xbox Series X 4K UHD Reveal Trailer

zdroj: Xbox

• Zdroje: Microsoft

i Mohlo by vás zajímat

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB30