Obnovit stránku

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série; wallpaper: cover

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série (INFO) – příběh, obsazení atd.

(Update): Článek doplněn o potvrzení druhé řady a informaci ohledně třetí série.

První řada dystopického dramatu Hra na oliheň (Squid Game) v září 2021 zcela ovládla streamovací službu Netflix a aktuálně se řadí k nejsledovanějším a zároveň nejvýdělečnějším seriálům vůbec. Osudy jihokorejských dlužníků a vyvrhelů společnosti uchvátily miliony diváků a díky poněkud otevřenému konci první série se velmi rychle vyrojila spousta otázek ohledně možného pokračování, které bylo nějakou dobu nejisté. Druhá řada Hry na oliheň ovšem bude a zde naleznete vše, co o pokračování víme.


Autor: Jiří FaitSpeciál


Zdroj obrázku: Netflix

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: Vše, co víme – OBSAH

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: Premiéra v ČR a platformy


Druhá řada seriálu Hra na oliheň byla potvrzená samotným tvůrcem Hwang Dong-hyukem (viz tweet níže) a také Tedem Sarandosem, což je co-CEO společnosti Netflix. Ten ve čtvrtletní finanční zprávě řekl, že „Druhá sezóna absolutně bude“ a že univerzum Squid Games „teprve začalo“.  Oznámení 2. řady samotným režisérem fanoušky určitě navnadilo, ale až Saranodsovo potvrzení přináší jistotu, že druhá řada Hry na oliheň bude! Prozatím však není datum premiéry stanoveno.

Hwang Dong-hyuk v rozhovoru říká, že po úspěchu první série mu fanoušci v podstatě nedávají na vybranou a že druhá série je teď už jistá. Děj má Dong-hyuk „už v hlavě“, ale zatím je prý brzo říci, kdy začne produkce, natož pak samotné natáčení. Slíbil ale, že Seong Gi-hun (protagonista první řady) se vrátí a „udělá něco pro svět“.

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: Příběh


Příběh je prozatím ještě nejistější než datum premiéry, ale několik indicií máme od samotných herců tohoto seriálu. Například představitelka kapsářky Kang Sae-byeok (herečka Jung Ho-yeon) v YouTube videu pro Vanity Fair řekla, že minimálně její postava se v druhé řadě zřejmě neobjeví. Fanoušci totiž spekulovali, že Sae-byeok nějak zázračně přežila.

Ho-yeon také vyvrátila, že by Gi-hun měl v druhé řadě být novým „bílým koněm“ (Frontman – ten, co na hry dohlíží) a že se Hry na oliheň neodehrávají na ostrově Čedžu, kam chtěla Sae-byeok se svým malým bratrem vyrazit, pokud by vyhrála. Herec Wi Ha-jun (detektiv Hwang Jun-ho) rovněž naznačil, že by se jeho postava mohla objevit v druhé sérii, i když to je spíše přání samotného herce.

HoYeon Breaks Down 'Squid Game' Fan Theories | Vanity Fair

zdroj: Vanity Fair

Jung Ho-yeon ve videu pro Vanity Fait odpovídá na otázky fanoušků. Některé její odpovědi mohou nepřímo naznačovat možné dění v druhé řadě Hry na oliheň.

Tvůrce Hry na oliheň Dong-hyuk pak v rozhovoru pro The Hollywood Reporter řekl, že má několik nápadů, jakým směrem by se mohla druhá řada ubírat. Dong-hyuk by prý rád prozkoumal vztah a situaci mezi bratry (detektiv a bílý kůň), což by mohlo znamenat jak prequel, tak i pokračování v bodě, kde první série skončila. Také by se mohl zaměřit na náboráře, který pomocí hry Ddakji „verboval“ nešťastníky do samotné Hry na oliheň. A pak je zde také protagonista Gi-hun, u něhož bychom mohli sledovat cestu za „pomstou“.

Hra na oliheň; screenshot: Gi-Hun

zdroj: Deadline

Hon na organizátory Hry na oliheň se jeví jako přirozená zápletka vzhledem k tomu, jak skončila první řada. Minimálně by byla zábava sledovat, jak by toho Gi-hun chtěl docílit s jeho novým „nenápadným“ vzhledem.

Prozatím však nic není jisté – mohlo by se jednat klidně o několik samostatných sérií, nebo by šlo o situaci, kdy tvůrce spojí několik dějových linek do jedné série podobně, jako tomu bylo v první řadě seriálu Zaklínač.

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: České titulky a dabing


České titulky v první řadě Hry na oliheň nechyběly už v den premiéry, ale český dabing dorazil až v prosinci roku 2021. Lze tedy spekulovat, že se i druhá řada bude držet podobného formátu.

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: Herecké obsazení, postavy a tvůrčí tým


Druhá řada Hry na oliheň prozatím „zraje v hlavě“ tvůrce Hwang Dong-hyuka, takže je aktuálně téměř nemožné určit, který z herců se v pokračování objeví. Aniž bychom zabíhali do velkých spoilerů, tím nejjistějším by byl Lee Jung-jae, který hraje protagonistu Gi-huna. Detektiv Hwang Jun-ho také neměl zrovna definitivně uzavřenou kapitolu a jak už se vyjádřil Dong-hyuk, mohl by se v druhé řadě objevit i bratr detektiva, herec Lee Byung-hun.

Hra na oliheň; screenshot: náborář

zdroj: Netflix

Sympatický „náborář“ ze Hry na oliheň (herec Gong Yoo) by mohl být zajímavou postavou, na kterou by se mohla zaměřit druhá řada. A když se nad tím zamyslíte, ona celá organizace pořádající hry, tedy včetně růžových pěšáků, by zasloužila hlubší sondu do minulosti.

Bohužel však jde zatím jen o naše spekulace a je ještě příliš brzo na to, abychom mohli některé role určit za jisto jisté. Scénář, režii a tvorbu celého konceptu měl na starosti Hwang Dong-hyuk a hodně bychom se divili, kdyby si „nepohlídal“ i druhou řadu.

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: Trailery


K druhé sérii Hry na oliheň momentálně nejsou dostupné žádné trailery ani jiná videa.

Hra na oliheň (Squid Game) 2. série: Recenze a hodnocení


Na 2. řadu seriálu Hra na oliheň momentálně nejsou k dispozici žádné recenze či hodnocení.

Tvůrce Hry na oliheň jedná s Netflixem o 3. sérii


Druhá řada Hry na Oliheň je tedy jistá, a jelikož ta první byla tak ohromně výdělečná, Netflix nechce nyní nic ponechat náhodě. Hwang Dong-hyuk, tvůrce seriálu, pro web Korea Times řekl: „Jednám s Netflixem o druhé i třetí sérii. V nejbližší době dojdeme k závěru.“

Něco nám říká, že i třetí série je poměrně jistá, ale pokud ta druhá nesplní očekávání Netflixu, streamovací společnost by jí klidně mohla zaříznout ještě před premiérou. Zatím je však budoucnost Hry na oliheň poměrně růžová.

i

• Zdroje: Twitter, Netflix, Deadline, The Hollywood Reporter


Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB13