Obnovit stránku

iGET Homeguard: profesionální zabezpečení s inteligentní detekcí pohybu

Aktualizováno

Uvažujete o tom, že by nebylo od věci lépe zabezpečit váš rodinný dům se zahradou či sídlo firmy, ale stále se nemůžete rozhodnout pro ten správný systém? Některé působí příliš jednoduše pro zabezpečení většího prostoru, jiné zase neposkytují komplexní řešení. Vybrat si skutečně není jednoduché. A už jste vyzkoušeli bezpečnostní systém iGet Homeguard? Nabízí širokou paletu funkcí, jednoduchou instalaci a intuitivní ovládání prostřednictvím mobilní aplikace, a navíc je k dispozici ve variantách, které skvěle sednou vašim potřebám. Pojďme se na kamerový systém iGET HomeGuard podívat podrobněji.

Zabezpečovací systém iGet Homeguard

iGet Homeguard: kvalitně zpracovaný komplexní systém zabezpečení

iGet Homeguard je kamerový systém, který se umí postarat o bezpečnost domácnosti, rodinného domu, chalupy či firmy, a má mnoho užitečných funkcí. Prodává se v několika variantách. Jednotlivé sety se skládají z venkovních barevných kamer a DVR rekordéru, k němuž lze podle sestavy připojit buď 4, nebo až 8 kamer. Tělo kamer je přitom vyrobeno z odolných materiálů, konkrétně z hliníku, litiny nebo plastu a chlubí se certifikací odolnosti proti vlhkosti a prachu IP66.

  iGet Homeguard kamera
  Kameru, nejdůležitější prvek systému iGet Homeguard, upevníte tam, kam potřebujete.

  Tápat nebudete ani při přípravě celého systému. S dodávaným manuálem bude nastavení celého zabezpečovacího systému iGet Homeguard hračka. Jednodušší to bude i díky tomu, že manuál je kompletně v češtině, slovenštině a polštině. A co vlastně systém Homeguard umí?

  Obraz si vychutnáte v maximální kvalitě

  U zabezpečovacích systémů je vždy důležitý obraz. Všímáte si ale, že u spousty bezpečnostních kamer je obraz v nízkém rozlišení a sotva z něj cokoliv rozeznáte? Ne tak s iGet Homeguard. Kamery v setu obsažené totiž nabízí obraz v HD, resp. Full HD (model iGet HDGVK84404) rozlišení.

  iGet Homeguard kvalita obrazu
  Porovnání rozlišení

  Zásluhu na tom má vysoce kvalitní CMOS snímač, který se stará o jasný a ostrý obraz. A to i za zhoršených světelných podmínek či přímo v noci. Noční vidění totiž pracuje na principu integrovaných LED diod (18 na každé kameře) s dosvitem až třicet metrů.

  iGet Homeguard lze využívat i na mobilních zařízeních

  Obraz z bezpečnostních kamer pak můžete sledovat na počítači (Windows i MacOS), mobilních telefonech nebo tabletech (aplikace je k dispozici pro iOS i Android). Samotné zřízení mobilního přístupu do mobilu či tabletu je doslova otázkou několika vteřin, stačí naskenovat QR kód. Aplikace umožňuje jak přímé sledování obrazu z kamer, tak zpětné přehrávání záznamů a základní nastavení kamer.

  iGet Porovnání technologií
  Veškerá kabeláž je součástí balení.

  V počítači se k systému můžete připojit buď z aplikace, nebo z jakéhokoliv PC pomocí internetového prohlížeče. Vše funguje pomocí P2P, takže není nutné provádět žádné zásahy do nastavení routeru, jako je třeba přepínání na veřejnou IP adresu.

  Centrem systému iGet Homeguard je rekordér

  Hlavou všech systémů iGet Homeguard je rekordér, tedy zařízení, do nějž se sbíhají informace ze všech kamer. Jsou v něm ukládány a zároveň předávány dál – zobrazeny na připojeném monitoru či bezdrátově odesílány do vašeho mobilního zařízení. Díky výkonnému chipsetu zvládá i multitasking. Můžete si tak přehrávat uložené video a nahrávat další a zároveň vám zůstane plná přístupnost k přehrávání i z mobilních zařízení. Rekordér podporuje lokální přehrávání až osmi kanálů najednou, tzn. i připojení osmi samostatných kamer, v případě jedné varianty dokonce připojení bezdrátové.

  iget délka záznamu
  iGet je spolehlivým systémem, který se jednoduše používá a vaši domácnost dokonale ochrání.

  Záznamy kamer se po určitém čase automaticky přemazávají. Tato doba je závislá na počtu připojených kamer a také velikosti disku, který použijete. Rekordér můžete osadit pevným diskem o maximální velikosti 6 TB (v případě nejvyššího modelu HGDVK84404). Přehledně to znázorňuje následující tabulka.

  iget délka záznamu
  Po jak dlouhé době se záznamy smažou právě na vaší konfiguraci, zjistíte z tabulky.

  Rekordér se k internetu připojuje pomocí LAN s rychlostí 100 MB/s a s kamerami komunikuje buď pomocí dodávané kabeláže, nebo bezdrátově. Na zadní straně rekordéru pak najdete 8 BNC konektorů pro připojení kamer, HDMI a VGA výstup pro připojení monitoru či televizní obrazovky, RCA pro zvukový výstup a čtyři zvukové vstupy, dvě USB pro připojení periferií a samozřejmě napájecí konektor.

  Nokia 7 Plus, bílá barva Nokia 7 Plus, fotoaparát Nokia 7 Plus, fotoaparát

  Aplikace je velmi přehledná, můžete v ní sledovat přímo to, co kamera vidí, nebo se vrátit zpět a přehrávat záznamy.

  Smart detekce pohybu vás nevyplaší při každém zašumění

  Chytrá detekce pohybu je jedním z největších trumfů, kterými se iGet Homeguard může pochlubit. Funguje v kooperaci vestavěného PIR čidla v kamerách a speciální funkce rekordéru samotného. PIR čidlo s úhlem záběru 120°, dosahem sedm metrů a měřením teploty rozezná, jaký objekt je původcem pohybu.

  iGet Porovnání technologií
  Smart Detection v zabezpečovacím systému iGet Homeguard rozezná, co je skutečně důležité.

  Systém rozpozná tzv. důležité pohyby – člověka, automobil nebo pohyb větších zvířat. Jiné typy kamer přitom fungují na optické bázi. To znamená, že vás budou často zbytečně otravovat s poplachem, který způsobil hustší déšť, padající listí či hmyz. To s iGet Homeguard nehrozí.

  Tři varianty systému se vám plně přizpůsobí

  Bezpečnostní systém iGet Homeguard si můžete pořídit hned ve třech různých variantách. Ty se liší například rozlišením, dodávanými kamerami i některými funkcemi. Pojďme se na ně podívat detailněji.

  Jednoduchá, ale účinná sada iGet Homeguard HGDVK46704

  Základní a nejjednodušší variantou je systém iGet Homeguard HGDVK46704. Jako všechny sady se skládá z rekordéru a kamer, které zde najdeme hned čtyři. Kamery HGPRO728 jsou barevné a bez problémů je můžete používat venku, protože mají certifikovanou odolnost proti vlivům prostředí na hodnotu IP66. Navíc jsou vyrobeny z hliníku.

  Součástí je i noční přisvícení pomocí diod, sledování vytyčeného perimetru není tedy problém ani za zhoršených světelných podmínek. Toto noční vidění dosahuje až na vzdálenost 30 metrů. Přepínání denního a nočního režimu se přitom děje automaticky. Kamery disponují snímačem CMOS, který nabídne kvalitní rozlišení 1 280 na 720 bodů.

  Zabezpečovací systém iGet Homeguard

  Rekordéry se liší počtem vstupů pro kamery. Ty mohou být čtyři, případně osm.

  Dodávaný čtyřkanálový rekordér s výkonným chipsetem umožňuje pokročilý multitasking. To znamená, že zároveň můžete sledovat právě nahrávaný záznam, přetáčet záznam do minulosti a ve stejnou chvíli může totéž provádět ještě někdo jiný pomocí vzdáleného přístupu přes mobilní zařízení.

  Osm vstupů iGet Homeguard HGDVK84404 je určeno pro větší podniky

  První z vyšších variant iGet Homeguard HGDVK84404 už zvládne ohlídat poměrně velké zahrady, kanceláře i sklady. Rekordér je tentokrát osmikanálový, připojíte k němu tedy až osm jednotlivých kamer. To znamená dvojnásobné posílení systému. První čtveřici kamer dostanete jako součást sady, další čtyři, stejně jako další příslušenství (pevný disk, klávesnice apod.), je nutné v případě potřeby dokoupit.

  Zabezpečovací systém iGet Homeguard

  Rekordér je pomyslným srdcem celého systému.

  Možnost použití dvojnásobného množství kamer není jedinou výhodou tohoto systému. Tou další je, že kamery vyrobené v kombinaci plastu a litiny zaznamenávají obraz ve Full HD rozlišení. Zůstává noční vidění i pokročilá SMART detekce pohybu a rovněž lze systém ovládat jak z počítače, k němuž rekordér připojíte, tak vzdáleným přístupem přes aplikaci v mobilním telefonu. Práci dozajista ulehčí také dodávaný dálkový ovladač.

  iGet Homeguard HGNVK49004 přidává LCD monitor

  Třetí možnost sice trochu ubírá na rozlišení kamer (HD 960p), zato přidává kvalitní LCD monitor. V sadě iGet Homeguard HGNVK49004 tak dostanete čtyři kamery, rekordér a bezdrátový LCD monitor. Stačí jen dokoupit SATA pevný disk, rozmístit kamery, které si poradí i se zhoršenými světelnými podmínkami (snímač CMOS 1/3") a náročnými povětrnostními vlivy (certifikace odolnosti IP66), a můžete zahájit sledování.

  Zabezpečovací systém iGet Homeguard

  Varianta iGet Homeguard HGNVK49004 přidává ke kamerám a rekordéru také kvalitní LCD monitor.

  Oproti předchozím variantám mají tyto kamery o něco nižší snímkovací frekvenci, pouze 18 snímků za sekundu, na kvalitu záznamu to však nemá vliv. Připojení probíhá klasicky přes kabel LAN či bezdrátovou síť WiFi, přímo na kamery či do záznamů uložených na disku rekordéru můžete přistupovat odkudkoliv přes vzdálený přístup pomocí aplikace.

  Přehledně si parametry všech variant můžete porovnat v následující tabulce:

  Model/Parametr HGDVK46704 HGDVK8404 HGNVK49004
  Rozlišení kamer 1 280 × 720 px 1 920 × 1 080 px 1 280 × 960 px
  Komprese H.264 H.264 H.264
  Snímač CMOS, 1/4" CMOS, 1/2,7" CMOS
  Úhel záběru 90° 92° 90°
  Barva ano ano ano
  Noční vidění ano ano ano
  Dosah n. vidění 30 m 30 m 30 m
  Odolnost IP66 IP66 IP66
  Počet kanálů 4 8 4
  Rozhraní SATA SATA SATA
  HDD max. 6 TB max. 6 TB max. 4 TB
  i Mohlo by vás zajímat

  Systém iGet Homeguard se plně vyrovná náročným profesionálním zabezpečovacím systémům. Uživatele dokáže překvapit jednoduchostí nastavení (i díky přehlednému manuálu v češtině či ve slovenštině) i širokými možnostmi, které nabízí.

  Na vašem soukromí nám záleží

  My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

  Více informací
  Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
  P-DC1-WEB03