Obnovit stránku

IPS LED Panel


(In-Plane Switching panel) – (TFT) LCD technologie vyvinutá společností Hitachi v polovině devadesátých let, která poskytuje rovnoměrnější reprodukci barev a větší pozorovací úhly než tradiční nematický tekutý krystal (TN) LCD. 

IPS panely vynikají výborným podáním barev, které je možno srovnat se špičkovými klasickými monitory. Také pozorovací úhly patří mezi nejlepší. Při změně úhlu pohledu navíc prakticky nedochází ke změně odstínu barev tak, jak to známe z panelů TN (kdy bílá barva při pohledu z boku žloutne a tmavší odstíny šednou). Většina plochých panelů určených pro profesionání grafiky je založená právě na technologii IPS.  
 

Jasný obraz a kvalitní úspora energie díky LED panelům IPS


Společnost Panasonic představuje novou řadu stylových LED televizorů s technologií IPS a velikostí panelů až 140 cm (55 palců). LED panely IPS vykreslují působivě živý obraz a přitom mají o 25 % nižší spotřebu než loňské panely LED. Díky této špičkové technologii panelů jde ekologie ruku v ruce s úžasně ostrým obrazem. Vysokou kvalitu obrazu máte zaručenu bez ohledu na pozorovací úhel.  


Kombinace vysoce svítivého panelu IPS a jasného podsvícení pomocí LED diod zaručuje nízkou spotřebu energie, která vám může snížit náklady. Navíc je obraz analyzován a jas podsvícení se dynamicky upravuje podle vlastního obrazu. Tím se nejen zlepšuje kontrast, ale také snižuje spotřeba energie. 

 

P-DC1-WEB29