Obnovit stránku

Naše pobočky jsou otevřeny pro výdej zboží. Při jejich návštěvě dbejte pokynů obsluhy.

Vyzkoušejte bezpečné doručení zboží do jednoho z našich 451 AlzaBoxů.

Služby reklamace a vrácení zboží fungují beze změny.

Nespresso Prodigio - kávovary, které lze propojit s mobilním zařízením

Nespresso Prodigio, to je nová řada chytrých kapslových kávovarů. Chytrých proto, že je můžete propojit s vaším mobilním zařízením a kávu si tak připravit třeba z pohodlí vašeho gauče. Co všechno kávovary Nespresso Prodigio umí a jaké modely tato produktová řada nabízí?

První kávovary Nespresso připojené k vašim zařízením

Začněme u samotného chytrého řešení, které je v rámci kávovarů značky Nespresso úplnou novinkou. Jak již bylo naznačeno výše, kávovary Nespresso Prodigio lze ovládat na dálku, a to pomocí mobilního telefonu nebo tabletu. Po počátečním zapojení kávovaru stačí ve vašem telefonu, popřípadě tabletu, stáhnout a spustit bezplatnou aplikaci Nespresso, zapnout Bluetooth a spárovat zařízení s kávovarem.

Aplikace Nespresso je k dispozici pro Android, i iOS.

Kompatibilitu svého zařízení si můžete zkontrolovat přímo na webu výrobce.

Aplikace Nespresso - úvodní obrazovka

Co všechno aplikace Nespresso dokáže? V první řadě skrze ní aktivujete přípravu kávy v kávovaru. Velkou výhodou je, že ji můžete připravit hned, ale také její přípravu nastavit na určitý čas. Nesmíte ovšem zapomenout předem vložit do kávovaru kapsli a na podstavec šálek - podstavec lze zvednout a kávu tak připravit i do velké sklenice. Dále vás aplikace také upozorní, pokud je potřeba doplnit vodu do nádobky (otočná do strany, objem 0,8 litru) nebo provést údržbu kávovaru, respektive jej odvápnit.

Nespresso App taktéž informuje o počtu zbývajících kapslí. Jejich výchozí počet se přitom nastavuje v aplikaci manuálně, následně s přípravou každé další kávy se již odečítají kusy automaticky. V případě, že kapsle začnou docházet, aplikace vás na to upozorní a nabídne možnost jejich objednání.

Nespresso - aplikace

Zastavme se na chvíli ještě u samotných kapslí. Ty jsou totiž  v případě značky Nespresso recyklovatelné – stačí je odevzdat na nejbližším sběrném místě, seznam těchto míst přitom najdete v aplikaci Nespresso. Většinou se jedná o prodejny, kde zároveň můžete zakoupit i nové kapsle.

Velmi příjemnou zprávou je i to, že kávovary Nespresso Prodigio jsou vybavené zásobníkem na prázdné kapsle. Ten je umístěný přímo uvnitř kávovaru. Ihned po přípravě šálku se tak nemusíte zaobírat likvidací použitých kapslí. Se zásobníkem na kapsle pak souvisí další funkce aplikace. Nespresso App vás totiž upozorní i v případě, že je zásobník plný.

Aplikace Nespresso - shrnutí

Pojďme si nyní společně shrnout a také o několik bodů rozšířit, jaké funkce a služby aplikace Nespresso nabízí:

  • příprava kávy
  • příprava kávy ve zvolený čas
  • automatické vypnutí
  • varování na plný zásobník kapslí
  • upozornění na prázdný zásobník na vodu
  • hlášení chyb a nutnosti údržby
  • objednání kapslí
  • sběrná místa pro recyklaci použitých kapslí

Aplikace Nespresso - odložený start

Nespresso Prodigio lze ovládat i bez aplikace

Kávovary Nespresso Prodigio lze samozřejmě ovládat i standardně, tedy prostřednictvím tlačítek umístěných na těle každého přístroje. Na horní straně jsou hned tři, každé přitom symbolizuje jinou velikost šálku (Ristretto, Espresso, Lungo).

Nechybí ani dvě kontrolky, které se rozsvítí, vyžaduje-li kávovar pozornost. Jedna z nich se aktivuje, pokud se sníží či spotřebuje zásoba kapslí. Ta druhá pak v případě, že je nádoba na vodu prázdná, zásobník na použité kapsle plný nebo je potřeba kávovar odvápnit.

Nespresso Prodigio - Ristretto, Espresso, Lungo

Nespresso Prodigio a Prodigio&Milk

Kávovary Nespresso Prodigio se vyrábí ve dvou variantách, Prodigio a Prodigio&Milk - obě přitom ve stříbrné a titanové barvě. Nespresso Prodigio i Nespresso Prodigio&Milk pak nabízí vše, co bylo popsáno výše. Nicméně kávovary Nespresso Prodigio&Milk jsou navíc vybaveny ještě pěničem mléka. S nimi si tak připravíte i veškeré kombinace kávy s mlékem, jako jsou například Cappuccino, Latte Macchiato a další.

Nespresso Prodigio

Nespresso Prodigio&Milk

Kávovary Nespresso Prodigio a Prodigio&Milk - Silver a Titan

P-DC1-WEB17