Obnovit stránku

Marshall Motif II A.N.C. (RECENZE): Špičkový zvuk, který se neobejde bez kompromisů

Marshall Motif II A.N.C., recenze

Marshall Motif II A.N.C. (RECENZE): Špičkový zvuk, který se neobejde bez kompromisů

Značka Marshall je dnes na audio trhu prakticky legendární, a to zejména díky svým kytarovým zesilovačům. Jejich portfolio však nabízí i další zařízení, třeba právě True Wireless sluchátka jako Marshall Motif II A.N.C. Ta zaujmou svým ikonickým designem, podporou aktivního potlačení hluku, nebo třeba pouzdrem, které lze dobíjet bezdrátově. Jak je to se zvukem sluchátek? A co jejich další funkce? Vše jsme vyzkoušeli a sepsali do recenze.Recenze

Autor: Matěj Toul

Marshall Motif II A.N.C. (RECENZE) – OBSAH

 1. Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. okamžitě zaujmou ikonickým designem
 2. Vynikající zvuk se výrobci u Motif II A.N.C. povedl
 3. Funkce aktivního potlačení hluku není u Marshall Motif II A.N.C. příliš výrazná
 4. Jaká jsou sluchátka Marshall Motif II A.N.C coby každodenní společník?
 5. Aplikace Marshall Bluetooth je promyšlená a nabízí spoustu možností
 6. Marshall Motif II A.N.C. – cena a dostupnost
 7. Marshall Motif II A.N.C. – verdikt recenze

Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. okamžitě zaujmou ikonickým designem

Už na první pohled jsou True Wireless sluchátka Marshall Motif II A.N.C. inspirovaná klasickými kytarovými zesilovači. To poznáte především u nabíjecího pouzdra, které zaujme texturovaným finišem z umělé kůže. Ten je mi okamžitě sympatičtější než, pro sluchátka běžné, plastové krabičky. Samotná sluchátka pak nabídnou jednoduchý vzhled s monogramem značky a nožičkami upravenými tak, aby vám jen tak nevyklouzla z prstů.

Marhsall Motif II A.N.C., recenze Marhsall Motif II A.N.C., balení
Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. a jejich texturovaný povrch z umělé kůže.

V balení Marshall Motif II A.N.C. pak najdete veškeré standardní příslušenství – vyměnitelné špunty různých velikostí, abyste mohli najít ty, které vám perfektně sedí a USB-A na USB-C kabel pro nabíjení. Sluchátka, respektive nabíjecí pouzdro, jde však mimo jiné nabíjet také bezdrátově. Příjemnou designovou tečkou na konec je voděodolnost certifikovaná dle IPX5 pro sluchátka a IPX4 pro pouzdro.

Marhsall Motif II A.N.C., krabička Marhsall Motif II A.N.C., balení
Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. mají v elegantním balení kabel a vyměnitelné špunty.

Vynikající zvuk se výrobci u Motif II A.N.C. povedl

Marshall si na zvuku u sluchátek Motif II A.N.C. dal jistě dost záležet a naštěstí je to znát. Je velice zřetelný, čistý a zvládne věrně reprodukovat jak výšky, tak i basové tóny. Hodí se však zmínit, že nižší tóny nejsou tak intenzivní, jak by mohly být, a nejde o něco, co by výrazně změnila ekvalizace. Sluchátka jsou zkrátka hardwarově stavěná tak, abyste zvuk o každé frekvenci zřetelně slyšeli, ale ne až tak opravdu cítili, zvláště u tvrdší hudby.

Marshall Motif II A.N.C., banner
Designově jsou sluchátka Marshall Motif II A.N.C. řešená velice stylově. Potěší i voděodolností.

Jsou to ale právě odlehčenější kompozice, kde Marshall Motif II A.N.C. opravdu září. Ať už si do uší pouštíte cokoliv od procítěných kytarových sól přes rap až po orchestrální hudbu, snadno se můžete zaměřit na každý aspekt zvuku a vše si opravdu vychutnat.

Zabrousíme-li do technických detailů, zjistíme, že toho sluchátka Motif II dostaly do vínku docela hodně. V první řadě se zde bavíme o konektivitě Bluetooth 5.3 s podporou kodeků LC3 i staršího SBC pro vysokou kvalitu přenášeného audia. Zmínit se hodí také technologii Bluetooth LE, díky níž sluchátka zvládají produkovat toto vysoce kvalitní audio s minimální spotřebou energie.

Marshall Motif II A.N.C., pouzdro
Finiš pouzdra se umělou kůží inspiruje u kytarových zesilovačů Marshall.

Hlasitost není příliš vysoká, ale stačí. Rozhodně se nestane, že by hudba nebyla ve sluchátkách slyšet. Pokud se ale ocitnete v hlučnějším prostředí, budete muset Marshall Motif II A.N.C. natáhnout více k maximu. K tomu bohužel přispívá i to, že aktivní potlačení hluku má nedostatky.

Funkce aktivního potlačení hluku není u Marshall Motif II A.N.C. příliš výrazná

Co mě na Marshall Motif II A.N.C. zklamalo asi nejvíce, bylo právě ANC, tedy aktivní potlačení hluku. Není totiž příliš efektivní. Trochu utlumení sice poznáte, ale velká spousta vnějšího hluku se k vám stále dostane. Sluchátka se o něco lépe vypořádávají s hlukem o nižších frekvencích, takže pokud si chcete dát pohov od vrtajícího souseda, ANC vám docela poslouží. Střední a vyšší tóny jsou však tlumeny minimálně, a pokud třeba pracujete a posloucháte hudbu v kavárně, rozhovorů a cinkání skleniček se zkrátka nezbavíte.

i

Se sluchátky Marshall Motif II A.N.C. budete často operovat pomocí gest. Většina jich je přednastavených, vlastní funkci můžete přiřadit jen dlouhému podržení, které ve výchozím nastavení ovládá ANC. Gesta při testování působila trochu náladově a tomu, že občas omylem spustíte jinou funkci, se bohužel nejspíš nevyhnete.

Jak už bývá zvykem, oproti režimu ANC můžete použít i režim Transparency, kdy je naopak vnější zvuk zachytáván a přenášen přímo k vám do ucha. To se hodí, pokud posloucháte hudbu, ale zrovna potřebujete s někým prohodit pár slov. Jak u režimu ANC, tak Transparency si můžete nastavit intenzitu v aplikaci. O té se více do hloubky pobavíme v kapitole níže.

Jaká jsou sluchátka Marshall Motif II A.N.C coby každodenní společník?

Už jsem zmiňoval, že zvuk je u sluchátek opravdu vysoce kvalitní, a tak pokud rádi posloucháte hudbu na cestách, při sportu nebo zkrátka při každodenních aktivitách, Motif II představují docela solidní kompromis oproti drátovým sluchátkům přes hlavu. Špunty v uchu velice dobře drží, a byť nejsou až tak komfortní, že byste na ně mohli zapomenout, ani dlouhé nošení není vyloženě nepříjemné.

Marshall Motif II A.N.C, přední pohled
I přes pár neduhů jsou Marshall Motif II A.N.C skvělým každodenním společníkem.

Pro spolehlivé každodenní používání je klíčová také výdrž. S tou nemají sluchátka Marshall Motif II A.N.C. žádný problém, výrobce uvádí 6 hodin výdrže sluchátek při používání ANC a 9 hodin bez něj. Tak dlouhou dobu jednoho poslechu pravděpodobně využije jen málokdo, zvláště pak kvůli nedostatkům ohledně komfortu, ale z recenzování čísla zhruba odpovídají. Nikdy se mi nestalo, že by sluchátka najednou přestala hrát.

V pouzdru pak máte dalších 30 hodin poslechu, nebo případně 43 bez ANC. To mně, jako člověku, co poslouchá s bezdrátovými sluchátky převážně na cestách nebo v MHD, bohatě vystačí na jeden až dva týdny. Dobití z nuly na sto pak zabere necelé dvě hodiny.

Aplikace Marshall Bluetooth je promyšlená a nabízí spoustu možností

Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. nabízí také celou řadu nastavení a přizpůsobení, která jsou k dispozici v rámci aplikace Marshall Bluetooth (iOS, Android). Sluchátka jsou příhodně integrovaná do Bluetooth rozhraní v systému Android, a tak je vám aplikace nabídnuta automaticky ihned po spárování. To celý proces hodně zjednodušuje.

Aplikace samotná je moderní a všechno, co potřebujete, v ní snadno najdete. Vedle funkcí a jejich nastavení umožňuje také aktualizaci firmwaru sluchátek. Pro některé však může být problémem lokalizace – češtinu totiž mezi podporovanými jazyky nenajdete.

Po přidání sluchátek do aplikace, která zastřešuje i další audio zařízení Marshall, se vám ukáže všechno, co můžete s Motif II dělat. Možností je celá řada – lze zde přepínat mezi režimy ANC a Transparency, nastavovat jejich intenzitu, nebo je úplně vypnout. Rozdíly v intenzitě u ANC nejsou až tak znát, pro Transparency je pak změna výraznější. Mezi ANC a Transparency pak můžete přepínat také pomocí gesta, konkrétně po dlouhém podržení prstu na sluchátku.

Marhsall Motif II A.N.C., aplikace úvod Marhsall Motif II A.N.C., aplikace firmware Marhsall Motif II A.N.C., aplikace šetření baterie
Aplikace umožňuje přizpůsobovat si režimy ANC, zapnout šetření baterie nebo aktualizovat firmware.

Gesta zahrnují mimo jiné také integraci s funkcí Spotify Tap, která vám po jednom krátkém a jednom dlouhém klepnutí začne okamžitě přehrávat nějakou hudbu, kterou jste v nedávné době na Spotify streamovali. Pokud se náhodný výběr zrovna netrefil do vašeho gusta, můžete si klepat opakovaně, dokud nenajdete to pravé album nebo playlist. Samozřejmě, Spotify nedělá úplně čest vysoce kvalitnímu zvuku, ale pro každodenní používání jde vlastně o docela příjemnou funkci.

Pokud se vám na zvuku něco nezdá, k dispozici je zde také ekvalizér. Vybrat si můžete z několika přednastavených možností, nebo si vytvořit profil zcela podle sebe. Zesilovat či utlumovat můžete na celkem pěti frekvencích – 160 Hz, 400 Hz, 1 kHz, 2,5 kHz a 6,25 kHz.

Marhsall Motif II A.N.C., aplikace gesta Marhsall Motif II A.N.C., aplikace gesta přizpůsobení Marhsall Motif II A.N.C., aplikace ekvalizér
Většina gest je přednastavených, jedno si však můžete nastavit sami. Aplikace má také plně přizpůsobitelný ekvalizér.

Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. pomocí senzorů automaticky detekují, zda je máte v uchu, a podle toho spouští nebo pozastavují hudbu. Tuto funkce lze v aplikaci vypnout. Poslední sekce nastavení se pak věnuje šetření baterie. Tu můžete zapnout na několika úrovních. První omezí dobíjení na 90 %, druhá navíc sníží rychlost nabíjení a třetí, nejvyšší, ještě zvlášť upravuje rychlost nabíjení, když pouzdro není v rozmezí teploty ideálním pro dobíjení.

Marshall Motif II A.N.C. – cena a dostupnost

Testovaná sluchátka Marshall Motif II A.N.C. jsou k dostání výhradně v černém provedení. Cena byla v době psaní recenze, tedy k 21. březnu 2024, nastavena na 4 990 Kč.

Marshall Motif II A.N.C. – verdikt recenze

Marhsall Motif II A.N.C. recenze

Marshall Motif II A.N.C.

True Wireless sluchátka

Pokud hledáte True Wireless sluchátka se špičkovým zvukem, Marshall Motif II A.N.C. jsou přesně to, co hledáte. Kvůli méně efektivnímu potlačení hluku se sluchátka hodí spíše na poslech doma, ve vlaku, nebo třeba na sport mimo město. Klady v podobě výborné výdrže, ikonického vzhledu a již zmíněného špičkového zvuku zde však stále převažují nad zápory.

Klady

 • Špičkový zvuk, který potěší i náročné
 • Podpora kodeků LC3 i SBC, funkce Bluetooth LE
 • Skvěle vypadající design, voděodolnost
 • Velmi dlouhá výdrž na baterii
 • Podpora bezdrátového nabíjení
 • Propracovaná aplikace s možnostmi šetření baterie
 • Plně přizpůsobitelný ekvalizér v aplikaci

Zápory

 • Aktivní potlačení hluku by mohlo být efektivnější
 • Slabší basové tóny
 • Gesta jsou místy zaznamenána chybně
i Mohlo by vás zajímat

Sluchátka Marshall Motif II A.N.C. cílí na náročnější posluchače velmi kvalitním audiem, a i přes pár zádrhelů jde o velmi solidní model, který navíc dlouho vydrží a dobře vypadá. Celkově jde o velmi kompetitivní model, a to i přesto, že ve své kategorii soupeří s těmi největšími výrobci.

Marshall Motif II A.N.C. Marshall

Na vašem soukromí nám záleží

My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.

Více informací
Rozumím Podrobné nastavení Odmítnout vše
P-DC1-WEB18