Drugstore GARNIER
Drugstore GARNIER – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 283
GARNIER Pimple Patch Hydrocolloid invisible patches 22 pcs + GARNIER Pure Active 8H Ultra 22 pcs
Discounted -28 %
249,-
349,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - hydrocolloid acne patches, ultra thin and transparent design, inconspicuous on the skin, suitable for day and night use, suitable for under make-up, creates a protective...
GARNIER Pimple Patch 22 ks + MAYBELLINE NEW YORK Instant Anti-Age Eraser Light 6,8 ml
355,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - Acne Patch, Corrector - coverage, tone light, dermatologically tested and long-lasting, liquid consistency, suitable for oily, normal, mixed, dry and mature skin, lasts...
GARNIER Pure Active Charcoal 30 ml + Pimple Patch 22 ks + Hydrating Deep Cleanser 250 ml
519,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care, Cleansing Gel - unisex, suitable for problematic skin...
GARNIER Pure Active Set with patches
519,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set contains: Cleansing gel 250 ml, Facial fluid 40 ml, Acne patches 22 pcs
GARNIER Skin Naturals Micellar Water 3in1 Sensitive 700 ml
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water - for normal skin, removes make-up and cleanses - 27 Kč/100 ml
GARNIER Skin Naturals Micellar Water 3in1 Sensitive 700 ml + Travel Size 100 ml
278,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - Micellar Water 3in1 - for normal skin, removes make-up and cleanses, Cleansing Water All-in-1 - removes make-up and cleanses
GARNIER Skin Naturals Micellar Water 3in1 Set 950 ml
340,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Set contains: Micellar water 700 ml, Cleansing gel 250 ml
GARNIER Express 2in1 Eye Make-Up Remover 125 ml
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
GARNIER Vitamin C Fresh & Bright Moisturizing Sorbet Cream, 85ml
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex daily, skin type: normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, soothing and evens skin tone, 85 ml - 175 Kč/100 ml
GARNIER Vitamin C Brightening Super Serum with vitamin C* 30 ml
259,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 863 Kč/100 ml
GARNIER Skin Naturals Brightening Night Serum with Vitamin C 30 ml
Great price
269,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 45 Kč/pcs - from 897 Kč/100 ml
GARNIER Micellar Cleansing Water All-in-1 Sensitive Skin 400 ml
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Micellar Water -, removes make-up and cleanses - 40 Kč/100 ml
GARNIER Skin Naturals Hyaluronic Aloe Jelly Night 50ml
Discounted -21 %
149,-
189,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Cream unisex night, skin type: oily, normal, mixed, dry and mature, effect: moisturising, nourishing, brightening, regenerating and softening, 50 ml - 298 Kč/100 ml
GARNIER Pure Active Salicylic Serum for Skin Imperfections, 30ml
229,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 763 Kč/100 ml
GARNIER PureActive Charcoal Cleansing Gel 250 ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex, for normal skin, suitable for mature skin, suitable for dry skin, suitable for mixed and oily skins - 56 Kč/100 ml
GARNIER PureActive Hydrating Deep Cleanser 250 ml
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleansing Gel - unisex - 60 Kč/100 ml
GARNIER PureActive Charcoal Peel-Off Mask 50ml
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Mask - peeling, cleansing and softening - 358 Kč/100 ml
GARNIER PureActive 3in1 Clay 150 ml
Discounted -6 %
139,-
149,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Facial Scrub - facial, removes dead skin cells - 93 Kč/100 ml
GARNIER Vitamin C* Fresh & Bright 85 ml + Vitamin C Sheet Mask Super Hydrating 28 g
159,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - a skin cream with a light, non-greasy sorbet texture, quickly absorbed, suitable for day and night care, for all skin types including sensitive and dull, intensively...
GARNIER Vitamin C* Fresh & Bright 85 ml + Vitamin C Brightening Super Serum 30 ml
Discounted -30 %
279,-
399,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - a skin cream with a light, non-greasy sorbet texture, quickly absorbed, suitable for day and night care, for all skin types including sensitive and dull, intensively...
GARNIER Skin Naturals Essentials Refreshing Eye Remover 125ml
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Make-up Remover - for the eye area 2-in-1, removes waterproof make-up, can be used not only for general make-up removal, but also for removing make-up from the eye area -...
GARNIER Vitamin C essence 120 ml + Cleansing Water 400 ml + Serum 30 ml + UV fluid SPF 50+ 40 ml
799,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Gift Set - Facial serum - daily, moisturizing, brightening and toning, vegan, with salicylic acid, with vitamins, with glycyrrhetinic acid, with niacinamide and vitamin C, for...
GARNIER Vitamin C Set 475 ml
791,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Set contains: Micellar water, Facial serum, Facial serum, Eye cream,
GARNIER Skin Naturals Vitamin C Brightening Super Serum 2 × 30 ml
448,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 747 Kč/100 ml