Obnovit stránku

Jak vybrat dárek pro muže

Vybrat dárek pro muže může být pěkný oříšek. Spousta mužů často ani neví, co konkrétně pod stromeček chce, ale ví, že to musí být výjimečné, exkluzivní či tajemné. Co tedy ale máte proboha pořídit?! V tomto článku najdete několik neotřelých tipů, jak vybrat dárek pro muže.

Jak vybrat dárek pro muže

  1. Jak vybrat dárek pro muže
  2. Kategorie dárků pro muže
  3. Praktické dárky pro muže
  4. Hračky pro muže
  5. Ukažte, že ho důvěrně znáte
  6. Něco mu dárkem naznačte

Jak vybrat dárek pro muže

Existují skvělé dárky pro muže, které nikdy neprošly destilací. Jen to vybírání dá občas zabrat! Nejdřív dárek pro tátu, o měsíc později dárek pro kamaráda, pak dárek pro bratra nebo dárek pro přítele a další rok znovu. Dřív nebo později dojdou nápady každému.

iPokud budete v rámci rodiny kupovat dárky i prarodičům, mrkněte na pár tipů jak vybrat dárek pro dědu a jak vybrat dárek pro babičku.

A tehdy přichází zoufalství, podrážděnost a nákupy nesmyslných těžítek. Slabší povahy se rovnou hroutí uprostřed nákupních center. Důležité je neztrácet hlavu. Pokud jde o dárky, platí totiž to, co už řekla kdejaká moudrá žena: všichni chlapi jsou stejní!

Chlapácká dárkologie

Dárky pro muže si můžeme obecně rozdělit do tří kategorií. První skupinou, která na první pohled možná působí trochu nudně, jsou dárky praktické. Druhou, které naopak mají k nudě velmi daleko, jsou hračky pro muže a třetí kategorií, která vyžaduje nejvíce zapojení znalosti obdarovaného a vlastní fantazie, je kategorie dárků originálních a gest. 

Praktické dárky pro muže aneb ať to využijí

Nejhorší dárek je takový, který leží ve skříni a práší se na něj. To by se u vhodně vybraného praktického dárku nemělo stát. V prvé řadě sem patří dárky, které představují rozdíl mezi moderním mužem třetího tisíciletí a prehistorickým lovcem v bederní roušce.

Holící strojek Phlips S1520/04 Series 1000
Lepší holicí strojek, například Philips S1520/04 Series 1000, může být pěkným a zároveň praktickým dárkem. Jenom nesmí váš přítel či manžel disponovat pěstěným plnovousem, ten by si takový dárek mohl vzít osobně...

Kvalitní holicí strojek, zastřihovač vousů, ale i pánské parfémy sice nesrší originalitou, ale muži je skutečně ocení. Pokud vybíráte vůni, sáhněte po osvědčených známých značkách jako Hugo Boss, Versace či produktech nesoucích jméno známého fotbalisty nebo akčního hrdiny. Bude je znát a pochopí, že jde o luxusní výrobek. 

iAkční hrdinové či výrobky spojené se slavnými osobnostmi mohou být také pěkným dárkem pro dítě. Ale máme i jiné tipy – mrkněte do článku Jak vybrat dárek pro dítě.

Mezi praktické dárky patří též ty, které jsou spojeny s určitým koníčkem. Chodí táta rád na ryby? Pohodlná rybářská stolička, batoh nebo sada návnad mu udělají velkou radost, uvidíte. Turistické typy zase potěší čelovka, dobrodruhy akční kamera, sportovní fanoušky vybavení v barvách reprezentace. Pozor! Stále více mužů už nejen ráda jí, ale i jídlo připravuje. Zamyslete se, jestli by ten váš náhodou neocenil třeba domácí výrobník sýrů. 

Pojďte, pane, budeme si hrát

Kdyby dospělý život nebyl plný povinností, hráli by si pořád. Zjednodušeně řečeno, potěšte toho chlapce uvnitř. Drony, vrtulníky, případně jiné modely na dálkové ovládání jsou skvělá volba. Uvidíte, s jakou radostí je bude prohánět po dvorku i po bytě. Techničtější a tvořivější typy pak zcela jistě dostanete do kolen třeba 3D tiskárnou nebo 3D perem. V takovém případě se ovšem připravte, že budete muset neustále chválit jejich výtvory.

Forever LUNA DR-400
Takový dron Forever LUNA DR-400 v nejednom muži probudí kreativního ducha.

Speciální tip! Pokud muž rád pořádá večírky, zapřemýšlejte o pořízení stolní společenské hry pro dospělé. Při dobré společnosti je s nimi spousta legrace. Na takové sešlosti ho neužije? Existují i intimní a lechtivé tituly, které můžete hrát v soukromí a dopřát si trochu jiný rozměr zábavy.

Ukažte, že ho důvěrně znáte

Skupina dárků, která nejvíce vyžaduje, abyste důkladně znali mužovu osobnost, touhy, ale i slabosti. Hledáme přitom věc, o které ještě neví, že ji chce. Jde-li se o zvídavého snílka, může takovým dárkem třeba být hvězdářský teleskop nebo dalekohled.

iHvězdářský teleskop může být skvělý dárek i pro celou rodinu. Čeká-li vás vybírání rodinných dárků, mrkněte na náš článek Jak vybrat dárek pro celou rodinu.

Nicméně v tomto případě je to skutečně na vás. Všímejte si, o čem často mluví, jaká témata ho zajímají na zpravodajských webech, jaké si kupuje knihy, jaké má rád filmové žánry. Mnohé to napoví. 

Něco mu dárkem naznačte

Nezapomeňte, že dárkem můžete i něco říci. Je to skvělá příležitost upozornit na oblast, které chcete, aby se věnoval. Pokud například zakládáte rodinu a váš muž nikdy nedržel v ruce ani šroubovák, možná je nejvyšší čas, aby si alespoň některé základní dovednosti osvojil. Jednou po něm třeba budou děti chtít, aby jim něco spravil. Je-li to intelektuální typ, vrtačka a sada nářadí jej nejspíš nejprve šokuje, podáte-li to ale citlivě, jistě pochopí, co tím chcete říct a ocení to. 

P-DC1-WEB04